• ‘İmamoğlu artık 16 milyon İstanbullunun adayı… YSK’da çete mensubu 7 tane sözde hâkim var’

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu grup konuşmasında İstanbul seçiminin yenilenmesini kararlaştıran YSK üyeleriyle ilgili, “YSK’nın içinde çete mensubu 7 tane
  sözde hakim bu kararı vermiştir” dedi.

  YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından gözler muhalefete çevrilirdi. CHP kanadında dün akşam MYK bu sabah da PM toplantıları yapıldı.

  Yeni seçim sürecinde izlenecek yol toplantılarda masaya yatırıldı. gündemi meşgul eden boykot iddiası yerine 23 Hazrian’daki seçime katılma kararı alındı.

  Kılıçdaroğlu, meclis grup toplantısı konuşmasında ise çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

  “KUMPAS KURDULAR”

  “İnsanlar hukuktan yana oyunu verdi, adayımızın daha iyi yöneteceğini düşündüğü için oyunu verdi. İstanbul’a gelince kumpas kurmaya başladılar. Milletin iradesine, demokrasiye kumpas kudular. Kiminle? YSK’daki bazı hakimlerle kumpas kurdular.” 

  KILIÇDAROĞLU YSK’YA SESLENDİ

  “Biz dürüst davranan bir YSK istiyoruz. Benzer kararların arkasında duran bir mahkeme istiyoruz. Esen rüzgara göre değil kanuna, hukuka ve vicdana göre karar veren bir YSK istiyoruz.”

  “BAKTILAR SONUÇLAR DEĞİŞMEDİ…”

  Şikayetler geldi, olabilir. YSK bakacağım dedi. Gayet normal bakabilir. 39 ilçedeki bütün geçersiz oylar sayıldı. Ekrem İmamoğlu. 6 ilçede bütün sandıkları sayacağız dediler. Baktılar değişmiyor, Büyükçekmece üzerinden bir operasyon yapabilir miyiz diye evlere bakmaya başladılar. Sahte tutanaklar tuttular. İtiraz edecekleri bir şey kalmadı, vazgeçtiler. 22 ilçede sondajla belirli sandıkları yeniden sayacağız dediler. YSK’nın tarihinde böyle bir şey yoktur. 57 sandığı saydılar yine değişmedi.

  “ADALETİN OLMADIĞI DEVLET AYAKTA KALAMAZ”

  Baktılar olmuyor. Sandık kurullarının oluşumunda bir hata var dediler. Sandık kurullarını biz oluşturmadık, AK Parti de oluşturmadı. Daha önceki seçimlerde de yaptılar. İtiraz yoktu. Bunların değişmesi lazım dediler. Bunu gerekçe gösterilerek verilen mazbatayı iptal ettiler. Hakim dediğin adam satılık adam değildir. Hakim dediğin kişi siyasi baskılara boyun eğmez. Vicdanıyla adaletle karar verir. Adaletin olmadığı bir devlet ayakta kalamaz. Devletin temeliyle oynadılar. 7 tane hakim aracılığıyla yaptılar.” 

  “YSK RAMAZAN GÜNÜ HARAM YEMEYİ KABUL ETTİ”

  Ramazan gününde haram yemeği kabul ettiler. Kul hakkı yemek ne zamandan beri hakimlerin görevi oldu? Vatandaşın iradesine kumpas kurmak ne zamandan beri çete üyesi hakimlerin görevi oldu. Biliyorum bunu söyledim diye tazminat davası açacaklar, açmazsanız namertsiniz. İlk kez 2 Mayıs 2015 ‘de mühürsüz oylar için çete mensubu ifadesini kullanmıştım. Neden çete mensubu diyorum? Ortaya bir sandık koymuşsunuz. Seçim yenilenecekse 39 ilçede bütün seçimler yenilenir. Neden sadece büyükşehir belediye başkanlığı? Sen neye göre karar veriyorsun?” 

  Milletin vicdanı kanıyor, adaletsizlik karşısında susan dilsiz şeytandır. Adaletsizlik karşısında mücadele etmek bizim namus borcumuzdur. Her kişi için adaleti arayacağız.

  Adalet egemen güçlerin adaleti değildir. 82 milyonun adaletidir. Üstelik ramazanın birinci gününde hak ihlal ediyorsunuz. Bir kişinin hakkını yiyorsunuz.

  Yedili çeteye soruyorum, hangi inançta hak yemek vardır. Taşerondan hakim olmaz, üç kağıtçıdan hakim olmaz. Hakim ahlaklıdır, hakim sahibidir. Adalet gelsin diye her türlü mücadeleyi yapan insandır. Bu kararla seçmen iradesini reddetmişlerdir.

  Milyonlarca kişi sandığa gitti oy kullandı, 7 kişinin sözü geçti.

  O çete mensubu üyelerinin adlarını okuyorum; Erhan Çiftçi, Nakiddin Buğday, Faruk Kaymak, İlhan Hanağası, Refik Eğri, Zeki Yiğit, Muharrem Akkaya bunlar YSK’da görev yapan çete mensubu sözde hakimlerdir.

  taşıyorsak YSK’daki çetelere ders vermek zorundayız. O çeteler hukuku katlettiler. Milletin iradesini yok saydılar. Siz tarihin önünde suçlusunuz. Hiçbir baba çocuğuna bu kadar ağır ve kötü bir miras bırakamaz. Ortada bir hukuk cinayeti var. 23 Haziran’da bu millet yeniden tarih yazacak.

  “İMAMOĞLU BÜYÜKŞEHİR TABELASINA TC’Yİ EKLETTİ
  BU DA BAHÇELİ’YE KAPAK OLSUN”

  Ekrem İmamoğlu CHP’nin adayı değildir bu saatten sonra. 16 milyon İstanbullu’nun adayıdır. İmamoğlu bu süreçte su ücretlerinde yüzde 40 indirim yaptı. Zenginler için değil fakir fukara için. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tabelesına TC ekledi. Bu da Bahçeli’ye kapak olsun diyorum.

  0-4 yaş arası çocuklu annelere otobüs ücretsiz dedi. Öğrencilerin aylık kartını 85’ten 50 liraya indirdi. Dini ve milli bayramlarda otobüsler bedava olacak dedi.

  “EKREM İMAMOĞLU, TALİMATI SARAY’DAN DEĞİL
  16 MİLYON İSTANBULLUDAN ALACAK”

  Ekrem İmamoğlu bir kişiden talimat almayacak artık, saraydan talimat almayacak, 16 milyon İstanbulludan alacak.

  Madem yenilemek istiyorsun diyorum YSK’daki çetelere istediğin kadar yap biz galip çıkacağız. Gücünüzü nereden alırsanız alın, gücünüz bizi etkilemez. Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Saraydan  güç alanlar bir gün vereceklerdir. Adaleti satanlar göreceksiniz tarih neler yazacak. Adalet sıradan bri kavram değildir. Adalet kul hakkı yememektir.”