• Özür dileyecekler, gerekçede çalma ifadesi yok

  YSK’nın İstanbul seçimini etmesiyle mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, YSK’nın gerekçeli kararını değerlendirdi. İmamoğlu, “Bir tane bile ‘çalma’ ifadesi yok.” dedi.

  Global Haber’e konuk olan İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

  250 SAYFA BANA GÖRE HİÇBİR ŞEY İFADE ETMİYOR

  Dağ fare doğurdu bir kere 250 sayfa bana göre hiçbir şey ifade etmiyor. Sadece 100 sayfaya yakını A.B, A.P gibi isimler yazılmış. Edebiyat dersinde eğer derse çalışmamışsanız sayfalarca yazı yazarsınız. Edebiyat öğretmeni de size koca bir sıfır verir. Bu gerekçeli karar dediğimiz şey tam bir gerekçesiz karar. Sıfır gerekçe.

  Sonuca tesir etti deniyor ya. Bize bir oran verin rakibim kaç oy aldı, ben kaç oy aldım. 17 gündür bu işe çalışıyorsunuz. Alıp bu sandıkları istatistiki olarak döküp neden altına yazmadınız?

  EĞER TESİR VARSA İMAMOĞLU (O SANDIKLARDAN) KAÇ OY ALDI SAYIN YILDIRIM KAÇ OY ALDI?

  Eğer tesir varsa işinizi kolaylaştırın. Ekrem İmamoğlu kaç oy aldı sayın Binali Yıldırım kaç oy aldı? Niye farazi konuşuyorsunuz. Sayın Yıldırım’ın aldığı oy belli İmamoğlu’nun aldığı oy belli.

  Çıkacaklar şimdi televizyonlara iftar sofralarında 16 milyon insandan kocaman bir özür dileyecekler. Yetmez, tövbe istiğfar edecek. İftira ettik diye. Bu ifitradır. Ben niye feryat ediyorum. Çaldılar? Kime çaldılar. Şimdi 2 kişiyiz odada çaldı diyeceğim. Kime diyeceğim? İki kişiyiz burada.

  Gerekçeli karar değil gerekçesiz kararla insanların adalete olan duygularını yok edeceksiniz. Özür dileyecekler. Tövbe ederler mi etmezler mi bilemem kendilerine kalmış.

  EY YSK’DAKİ DEMOKRASİYİ KATLEDEN İNSANLAR!

  Ey YSK’daki demokrasiyi katleden insanlar: Zihinlerinizi netleştireceksiniz. Kamu görevlisi olmayan 0 küsür sandık. Sayım döküm cetveli olmayan 184 sandık. Mükerrer de olabilir. Ben 800 küsür sandık diyorum. Sonuca tesir edecek oy var? Ben o sandıklarda 50 bin oy fark mı atmışım? Belki de sayın Yıldırım önde çıkmış.

  Biz YSK’daki hukuk düzenine Türkiye’nin geleceğini düşünenen tüm hukukçuların katkılarıyla o 7 insanın eline kullanabilecekleri, şaibe üretebilecekleri durum vermemek için çalışıyoruz. Bu karar aslında 6 Mayıs’taki facia kadar önemlidir. Bir o kadar da yok hükmündedir, önemsizdir.

  Türkiye’nin önüne sıkıntı koyuldu. Biz diyoruz ki 1: Emaneti geri alacağız. 16 milyon insanın emaneti gasp edildi. 2: AK Partili hemşehrimin yarın partisinde ya da bir başka partide siyaset yapabilmesi için mücadele edeceğiz.

  CNN TÜRK PROGRAMI ERKEN BİTİRDİ Mİ?

  “Sayın Ahmet Hakan’la oturduk soruları cevapladık. Ancak kurumu aklamıyorum. Sayın Ahmet Hakan bana ‘Süremiz doldu’ dedi. ‘Bitireyim’ dedim, yine ‘Süremiz doldu’ dedi. Programı kesmek zorunda kaldı”

  “Normalde o programın tekrarı yayınlanır, yayınlamadılar. Kimi kimden kaçırıyorsunuz? Artık sosyal medya var”