• İmamoğlu: Tek çaresi yalan ve iftira olan parti seçimi kaybetmiş demektir!

  Mazbatası elinden alınan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, günün son mitingini Şile Meydanı’nda sokak lambalarının ışığı altında yaptı. İmamoğlu, ”Kaldı 3 gün. Seçime 4-5 gün kala tek çaresi iftira olan, karalama olan bir siyasi parti, kaybetmeyi kabul etmiştir” dedi.

  İmamoğlu, ”Pazartesi, İstanbul’daki siyasi güruhu, o İstanbul’un parasını israf eden bir avuç insanı ne yapıyoruz? Gönderiyoruz. R;Güle güle’ diyoruz onlara. Milletle beraber, milletin parasını koruyan, israfı yok eden, tasarruf ve üretim yapan, ahlaklı, hak, hukuk ve adaletten yana olan biz, yeni yönetimle göreve geliyoruz” diye konuştu.

  Mazbatası elinden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sabah Bahçelievler’de başlatıp Şişli, Üsküdar, Sancaktepe ve Ümraniye’de devam ettirdiği seçim çalışmalarının finalini, gün kararırken Şile’de yaptı.

  İmamoğlu’nu Şile girişinde karşılayan onlarca kişi İmamoğlu ile fotoğraf çektirdi. İmamoğlu, vatandaşların oluşturduğu uzun bir araç konvoyu ile Şile’ye giriş yaptı. Şile Meydanı’nda İmamoğlu’nu bekleyen binlerce coşkulu vatandaş, seçilmiş İBB Başkanı’na sevgi gösterilerinde bulundu. İmamoğlu, sokak lambalarının ışığı altında yaptığı konuşmasında özetle şunları söyledi:

  ”ŞİLE PIRIL PIRIL OLACAK”

  ”5 yıl boyunca, yoruldukça Şile’ye gelip sizin yanınızda dinleneceğim. Şile’yi İstanbul’un göz bebeği yapacağız. Pırıl pırıl bir ilçe olacak. O güzel Karadeniz’in o hırçın dalgalarındaki enerjiyle capcanlı olacak. 62 mahallesi, köyü, doya doya hizmet alacak. Her köyünde İstanbul’a tarım üreteceğiz, turizm üreteceğiz, arıcılık olacak. Her köyün kendi karakterine göre gelişimini destekleyeceğim. Duymayanlara, duyanlar duyursun.”

  ”KALDI 3 GÜN”

  ”Kaldı 3 gün. Bugün bitti. Perşembe, cuma, cumartesi 2 gündür çuval çuval iftiralara, yalanlara başladılar. Yuhalamayın. Ben, gülüyorum bunlara. Seçime 4-5 gün kala tek çaresi iftira olan, karalama olan bir siyasi parti, kaybetmeyi kabul etmiştir.

  Efendim neymiş? Naklen yayından önce sunucu İmamoğlu ile görüşmüş mü görüşmemiş mi? Gizli mi, değil mi? 3 dakika mı, 5 dakika mı? Vah vah vah! Hayatımda bu kadar mızıkçısını görmedim. Mızıkçılık çocuğa yakışır da o yaştakilere yakışır mı, anlamadım. Akıl tutulması yaşayanların akla ihtiyaçları var.”

  ”TEHDİDE BAŞLARLAR DEDİM; BAŞLADILAR!”

  ”Farkındaysanız iftiraların, yalanların, karalamaların yanı sıra, bugün sabah dedim ki, R;Hemen şimdi tehdide başlarlar’. Çok gecikmedi başladılar. Yarın artacak. Sonra bir daha artacak. Cumartesi daha da artacak. Sonra seçimde milletin iradesi çıkacak. Kabullenecekler. Kabullenmek zorundalar. Milletin iradesinin karşısında durmak asla mümkün değil.

  Hele hele R;Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Cumhuriyet’in, Türkiye Cumhuriyeti milletinin karşısında duracak kişi henüz doğmadı kardeşim. Hiç de doğmayacak. Pazartesi, İstanbul’daki siyasi güruhu, o

  İstanbul’un parasını israf eden bir avuç insanı ne yapıyoruz? Gönderiyoruz. R;Güle güle’ diyoruz onlara. Milletle beraber, milletin parasını koruyan, israfı yok eden, tasarruf ve üretim yapan, ahlaklı, hak, hukuk ve adaletten yana olan biz, yeni yönetimle göreve geliyoruz.”