• Murat Yetkin yazdı: Aklımızı tamamen yitirmemek için ve biraz da arşivlerimizdeki kayıtlarda yer alsın diye…

  Gazeteci-yazar Murat Yetkin, İmralı Cezaevi’nde görüştükten sonra akademisyen Ali Özcan tarafından okunan PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’ın mektubunu, AK Parti Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli’nin değerlendirmelerini yorumladı…

  Murat Yetkin’in, yetkinreport.com adresindeki kişisel blogunda yer alan değerlendirmesi şöyle:

  “Yakın zamana dek “İmralı canisinin” idamı için Erdoğan’a meydanlarda urgan gösteren Bahçeli’nin 1999’da Bülent Ecevit (DSP) ve Mesut Yılmaz (ANAP) ile koalisyon ortağı kalıp koalisyondaki ağırlığını artırmak adına idam cezasının kaldırılmasını sağladığı unutulmamalıdır.

  Aklımızı tamamen yitirmemek için ve biraz da arşivlerimizdeki kayıtlarda yer alsın diye olan biteni başka türlü ifade etmekte yarar var.

  “HAPİSTEKİ ÖCALAN’A TERÖRÜN UZANTISI DEDİKLERİ HDP’YE MEKTUP YAZDIRTARAK…”

  • Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, başında bulunduğu AK Parti İstanbul belediyesini kazansın diye, hapisteki yasadışı PKK lideri Abdullah Öcalan’a “terörün uzantısı” saydığı HDP’ye mektup yazdırtarak adayı Ekrem İmamoğlu’na oy vermemelerini sağlamasını istemiştir.

  “AYNI ERDOĞAN, VE İYİ PARTİ’Yİ HDP’Yİ TERÖRİST İLAN ETMEDİKLERİ İÇİN TERÖR DESTEKÇİSİ İLAN ETMİŞTİ”

  • Aynı Erdoğan, Suriye’de PKK’nın uzantısı YPG ile işbirliği yapan ABD’ye nispet için NATO hasmı Rusya ile silah alımı dâhil stratejik anlaşmalar yapmaktadır. Aynı Erdoğan, ülkenin cumhurbaşkanı olarak, lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’i sırf –Meclis’teki üçüncü büyük parti olan- HDP’yi terörist ilan etmedikleri için 31 seçimi öncesi “terör destekçisi” ilan etmiş, HDP seçmenini de aynı suçlamaya maruz bırakmıştır.

  Erdoğan’ın İstanbul seçimi için İmralı hapishanesi’ndeki PKK liderini devreye alma ihtiyacının 31 seçimi ardından aldığı raporlar sonucunda ortaya çıktığı anlaşılmaktadır…

  • Erdoğan’ın İstanbul seçimi için İmralı hapishanesindeki PKK liderini devreye alma ihtiyacının 31 seçimi ardından aldığı raporlar sonucunda ortaya çıktığı anlaşılmaktadır. AK Parti Genel Merkezindeki değerlendirmelerde, Türkiye’nin beş büyük şehrinin kaybının nedenleri arasında, MHP lideri Bahçeli’nin de etkisiyle seçim kampanyasının “Beka” üzerine kurulması sonucu Kürt oylarının ya sandığa gitmemesi ya da İmamoğlu’na kaymış olması yer almıştır.

  “ERDOĞAN BAHÇELİ’YE BAHÇELİ ERDOĞAN’A MUHTAÇ DURUMDADIR”

  • Erdoğan yüzde 50 için Bahçeli’ye, Bahçeli de gayrı resmî koalisyon ortağı kalmak için Erdoğan’a muhtaç durumdadır. Seçimin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üzerinde baskı kurulmaya başlanmasıyla birlikte, yani Nisan ortalarında, Kürt oylarını almayı hedefleyen yeni strateji Bahçeli’nin itirazı kırılarak kurulmaya başlamıştır.

  “BAHÇELİ’NİN MEYDANLARDA İDAM İÇİN ERDOĞAN’A URGAN ATTIĞI UNUTULMAMALI”

  • Yakın zamana dek “İmralı canisinin” idamı için Erdoğan’a meydanlarda urgan gösteren Bahçeli’nin 1999’da Bülent Ecevit (DSP) ve Mesut Yılmaz (ANAP) ile koalisyon ortağı kalıp koalisyondaki ağırlığını artırmak adına idam cezasının kaldırılmasını sağladığı unutulmamalıdır.