• Akşener’den MHP’ye: Terörle aranıza mesafe koyun

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. AkşenerR7;in konuşmasından satırbaşları şöyle:

  -İYİ Parti Grup toplantıları milletin nabzının attığı yerdir. Burada milletin acısı dillendirilir, çözüm üretilir, gösterilir. Ama burada yalan söylenmez, iftira atılmaz, küfür edilmez. Küçük hesap yapmıyorsak bunları bilmediğimizden değil, AllahR7;tan korkuyoruz, milletten utanıyoruz. Milletimiz de bu yüzden yanımızda olacak. İyilerin yolu işte budur.

  “MİLLETİMİZE KASTEDEN ALÇAKÇA KATLİAMLARI KINIYORUM”

  -Geçtiğimiz hafta yakın tarihimizdeki iki, büyük acının yıl dönümünü andık. Madımak ve Başbağlar. Milletimize kasteden bu alçakça katliamları kınıyorum.

  “CUMHURBAŞKANI ZULME SESSİZ KALMAMALI”

  -Sayın Erdoğan geçtiğimiz hafta Japonya ve Çin’e geçti. Sayın Erdoğan’dan Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kalmamasını söyledim. Sayın Erdoğan’ın Doğu Türkistan’da Türklerin mutlu olduğunu söylediğini yazdı Çin medyası. Sayın Erdoğan buna açıklama getirmeli. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı zulme sessiz kalmamalı. Bir yerde bir gök bayrak düşse başka yerde bir al bayrak yükselir. Bu öksüz Türklüğümüz senin gibi ÇinR7;in ipeğine kananı çok gördük. Biz Azapayları unutmayacağız, unutturmayacağız.

  “TRT İLE WASHİNGTON POST’U AYNI REZALETE ALET EDENLERE YAZIKLAR OLSUN”

  -Geçtiğimiz hafta Meclis grubumuz bazı önergeler verdi. 74 yiğidimizin bir teröristin araştırılmasını istedik. AKP, MHP ve HDP’nin oylarıyla reddedildi. Sonra Washington Post bir teröristin yazısını yayınladı hemen AKP’den tepki geldi. TRT ile Washington Post’u aynı rezalete alet edenlere yazıklar olsun.

  “MHPR7;Lİ YÖNETİCİLERE SESLENİYORUM, TERÖRLE ARANIZA KOYUN”

  -Teröristbaşı ile mektup arkadaşı olanların HDP ile birlikte bize saldırmaları çok doğal. Mektup arkadaşlığı ile başlayan sürece bakar mısınız? MHP’li yöneticilere sesleniyorum, terörle aranıza koyun.

  “MADEM 24 HAZİRANR7;DA HDP BİZİ DESTEKLEDİ, HDP’YE KİM OY VERDİ?”

  -HDP Grup Başkanvekili HDP’nin oyları ile Meclis’e girdiğimizi söyledi. Bakan ve gazeteci kılıklı troller hemen açıklama yapın diye bekledi. Madem 24 Haziran’da HDP bizi destekledi, HDP’ye kim oy verdi? Biz bu matematik hesabından beynimiz yandığı için demokrasi mücadelesi verdik, yeni parti kurduk. İktidarı ile muhalefeti ile bütün partiler 17 yıldır siyasetteler. Türk siyasetinde tabloyu İYİ Parti değiştirdi. Bu başarımızın birilerine ciro edilmesine müsaade etmeyiz. Erdoğan ve ortaklarının durmadan körüklediği toplumsal kutuplaşma milletimizin önündeki en büyük beladır. Biz buna uymayacağız. Türk milletinin kucaklaşmasına engel olamayacaksınız. O anaların umudu olacağız. Er ya da geç o bayram sofrasında buluşacağız. Kendi evlatlarını öldüren bir cinayet şebekesini savunmaktan başka ne yaptınız. 17 yıldır oynanan tiyatronun son perdesi İstanbul’da kapandı. Her insanımızın canını aziz bileceğiz. Milletimiz mutlu, ülkemiz huzurlu, Türkiye iyi olacak. 82 milyonun el ele verince çözemeyeceği sorun yoktur.

  “ASIL GÖREVDEN ALMASI GEREKEN DAMADINI GÖREVDEN ALMIYOR”

  -İki ortağın yarattığı sisteme bakın: Damat var ekonomi yok, Bahçeli var huzur yok, Erdoğan var istikrar yok. Bu modelden ülkeye gelir mi? Ekonomiyi zam yağmuruyla düzeltmeye çalışıyorlar. 200 liralık banknotlarla basıldığında 133 dolar alınıyordu, şimdi 33 dolar alınıyor. Milletin canını çıkardınız.

  -Sayın Erdoğan ve damadı son dönemde yapısal reform lafını dilinden düşürmüyor. En önemli yapısal reformlar, siyasetçilerin kanunlarıyla yap boz tahtası gibi oynamaya engel olmaktır. Cumartesi gecesi KHK ile Merkez Bankası Başkanını görevden aldılar. Sayın Erdoğan maalesef asıl görevden alması gereken damadını görevden almıyor. Zaten bu senenin başında Merkez Bankası’nın karını hazineye aktarmışlardı o parayı da seçim öncesi yemişler. Yapısal reform yapacağım deyip yapısal erozyon yaparak devlete daha fazla zarar vermeyin.

  “HER YERE KUKLA BÜROKRAT GETİRİP BU SİSTEMİ DAHA FAZLA SÜRDÜREMEZSİNİZ”

  -Görevden almanız gereken kişinin damadınız olduğunu herkes görüyor siz de görün. Bakalım gençler anlayacak mı? Yerde grafit var sayın Erdoğan. Damat enflasyonda hedefi tutturduk diyor. Kıyamet kopsa dengeleniyoruz diyecek. Damada göre her şey 3.6 röntgen. Her şey ne çok iyi ne de felaket.

  -Aralık ve Haziran aylarında enflasyonu düşürmüş. Memur ve emekli maaşı zammı döneminde enflasyon pat diye düştü. Oysa pazar gerçek enflasyonu biliyor. Kağıt üzerinde düşürdükleri enflasyon pazarda düşmüyor. Bin 300 lira maaş alan emekliye 70 lira zam yapıyorlar. Anladık vicdanınız yok, utanmanız da mı yok?

  “MİLLETİN HALİNİ NE ZAMAN GÖRECEKSİNİZ?”

  -Anlaşılıyor ki bu arkadaşlar ağızlarında gümüş kaşıkla doğmuşlar. Ne zaman dolacaksınız? Milletin halini ne zaman göreceksiniz? Bir ülke ancak değerlerine sahip çıkar, sahip olduklarına değer verirse yükselir. Bütün değerlerimizi hızla tükettiler.

  “PAKİZE ANA TÜRKİYEDİR”

  -Kadınlarımızın durumları da böyle. Vatana şehit vermiş bir annenin, Pakize annenin başına gelenlere bakın! Pakize ana Türkiyedir! Türk kadınını itip kakamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti daha kuruluş günlerinde bile kadın hakları konusunda çok ilerideydi. Mevzuata bakarsan her şey tamam ama bunlar hayata geçiyor mu? Kadın ‘yetti be’ dediğinde cinayete kurban gidiyor. Kadın yalnızsa ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor ama tacize uğruyor. Fazladan süt izni almak hakkın ama vermiyorum işine gelirse diyorlar. Sen çalışmazsan Suriyeli kızlar çalışır diyorlar. Orta kademede çok başarılı olan kadınlarımız yönetim kurullarında genel müdür olarak tercih edilmiyor.

  İZLEMEK İÇİN BAKINIZ