• CHP’li Özel: En iyi paket damadı paketleyip göndermektir

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel,  “Paket üstüne paket açıklıyor, paket üstüne paket, bir kez daha öneriyoruz ki ekonomi de açıklanacak en iyi paket damadı paketleyip göndermektir. Damat paketlenip yollanmadan ekonomi de sular durulmaz, krizlerin önü alınmaz, çünkü içeride, dışarıda asla güven sağlanmaz” derken, “AK Parti siyaseten fokur fokur fokur kaynıyor” dedi.

  “BUNUN SEBEBİ NEDİR, KAYINPEDER DAMAT EKONOMİSİ”

  Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına işaret ederek şöyle dedi:
  “Güven vermiyordu, diyor. Aileler Yarışıyor yapıyoruz ya bazen. 100 kişiye sorduk. Türkiye ekonomisinde güven vermeyen sima kimdir? Yüz kişiye sorsan Türkiye’de herhalde 96’sı falan damat Berat Albayrak der.

  “ESNAF LOKANTASI”

  Yurt dışına soralım, Türkiye’ye güveniniz azalmış ya bütün endeksler öyle gösteriyor, bunun sebebi nedir, kayınpeder damat ekonomisi. Kayınpeder damat görüntüsü. Ülkeyi kim yönetiyor Recep Tayyip Erdoğan. Kasaya kimi oturtmuş, damadını, lahmacuncu dükkanı, esnaf lokantası, bir tek orada oluyor, başka nerede oluyor, şeyhliklerde emirliklerde oluyor. Demokrasilerde olmuyor.

  “DAMAT PAKETLENİP YOLLANMADAN EKONOMİ DE SULAR DURULMAZ”

  Sonra paket üstüne paket açıklıyor, paket üstüne paket bir kez daha öneriyoruz ki ekonomi de açıklanacak en iyi paket damadı paketleyip göndermektir. Damat paketlenip yollanmadan ekonomi de sular durulmaz, krizlerin önü alınmaz, çünkü içeride, dışarıda asla güven sağlanmaz.

  ÜMMET YANITI

  Ali Babacan ile yaptıkları görüşmenin kamuoyuna ifşa edilmesi. Ali Babacan’a dedim ki diyor, ‘ümmeti bölme’. Burası demokrasi. Burası Türkiye Cumhuriyeti. AK Parti’ye oy vereni Müslüman sayıyorsunuz da diğerlerini mi saymıyorsunuz? Burası cumhuriyet burası demokrasi ise burada ümmet yok, burada millet var.”

  “AK PARTİ SİYASETEN FOKUR FOKUR FOKUR KAYNIYOR”

  Sistem tartışmasına ilişkin soruya Özel, şu yanıtı verdi: “Bir kere AK Parti siyaseten fokur fokur fokur kaynıyor. İki; içeride ciddi bir sistem tartışması var. Yeni sistem AK Parti’yi ayağından MHP’ye prangalamış bir sistemdir. MHP’nin genel kaygısı bu sistemin değiştiğinde zaten seçim barajı da yerinde duruyor. Bu sistem tartışması MHP açısından kendisinin beka tartışması ama MHP yönetimi için.

  CHP ne istiyor? CHP 16 Nisan referandumundan kurtulmak istiyor? Yetmez. Tam demokratik bir anayasa istiyor. Evrensel ölçütlerde demokrasi istiyor. Tam yargı bağımsızlığı istiyor.
  Başka bir anket çıktı. Cumhurbaşkanının tarafsızlığı konusunda millet ‘yüzde 70 partili olmasın’ diyor.”

  “DEDİM Kİ NEREYE GİDİYORSUNUZ?”

  Meclis Genel Kurulu’nda dün yaşanan tartışmanın hatırlatılması üzerine Özel, şunları söyledi: “Dedim ki nereye gidiyorsunuz? Suçumuz bu. Nereye gidiyorsunuz? 3600 ek gösterge sözünü tutmadınız, nereye gidiyorsunuz? Emeklilikte yaşa takılanlara kanun teklifi verdiniz, gereğini yapmadan nereye gidiyorsunuz? 24 Haziran’da af sözü verenler nereye gidiyorsunuz, dedik, suçumuz bu.

  “KABA KUVVETE DÖKMEYE ÇALIŞTILAR”

  Af meselesi MHP’deki değerli milletvekillerine öyle bir dokunmuş ki nasıl bir psikolojideler, emeklilikte yaşa takılanlar da olduğu gibi. Söz verip de millete sözünü tutamamanın, gittiği yerde seçmenin gözünün içine bakamamanın, o sana bize verilen sözler ne oldu telefonlarına dönememenin yarattığı ağır baskının psikolojik buhranını kaba kuvvete dökmeye çalıştılar. Nereye gidiyorsunuz sözüne yumrukla karşılık verilmeye çalışılmasını milletimizin vicdanına havale ediyorum.”

  “KIDEM TAZMİNATI KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

  Özel, işçilere zam oranı ve kıdem tazminatına ilişkin soruya da, “İşçilere teklif edilen zam oranı edilebilir değil. Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir. Direnenlerden fazla direniriz” yanıtını verdi.

  TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA