• SP’den Ömer Çelik’e yanıt: Yaklaşımlarınız FETÖ’nün sadece siyasi ayağı değil, başı olduğunuz izlenimini uyandırmaya başlamıştır

  15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağı konusunda SP Lideri Karamollaoğlu’nun sözlerini “basiretsiz bir açıklama” ve “siyasi ahlakla bağdaşmaz” karşılığı veren AK Parti Sözcüsü Çelik’e SP’den yanıt geldi. SP Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, “AK Parti’den ahlak ve siyasi sorumluluk öğrenecek değiliz. İşiniz gücünüz hamaset yapıp, boş laf üretmek. Bu yaklaşımlarınız bizde de kamuoyunda da FETÖ’nün sadece siyasi ayağı değil; başı olduğunuz izlenimini uyandırmaya başlamıştır. Herkes biliyor, neler istenip de neler verildiğini. Herkes biliyor, kimlerin hangi yağmurlarda beraber ıslandığını” dedi.

  TARAFSIZ HABER AJANSI

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun “Darbenin siyasi ayağı bizzat AK Parti’nin kendisidir” sözlerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten “Saadet Partisi Genel Başkanı, partimizi ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ olarak tanımlamak gibi basiretsiz bir açıklama yapmıştır. Öncelikle bu vahim açıklamayı kınıyoruz. Vatandaşlarımızın her seçimde birinci parti yaptığı partimizi böyle suçlamak siyasi ahlakla bağdaşmaz” karşılığı gelmişti.

  GENEL BAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARI ÇOK AÇIK VE NETTİR

  SP Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Ömer Çelik’e cevap verdi. Sosyla medya hesabından yaptığı açıklamada Aydın, “AK Parti Sözcüsü Sayın Ömer Çelik, Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu’nun 15 Temmuz’la ilgili açıklamalarını ‘çok talihsiz’ olarak tanımlamış ve ‘siyasi ahlakla’ bağdaşmadığını iddia etmiştir. Genel Başkanımızın açıklamaları çok açık ve nettir. Milletimizin aklında soru işaretleri oluşturan ve 3 yıldır ısrarla yanıtını beklediği konular Genel Başkanımız tarafından kamuoyunun gündemine tekrar getirilmiştir. Milletimizin kafasındaki soru işaretleri giderilene kadar sormaya devam edeceğiz; ‘15 Temmuz’a ilişkin şu soruyu sormak istiyoruz; darbeyi edenler nerede? Bu işin siyasi ayağı nerede? Neden ‘FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın’ önergesini reddediyorsunuz?” dedi.

  BELGE ARIYORSANIZ, ÇOK UZAKTA ARAMAYIN

  Aydın, darbe girişiminin siyasi ayağını tekrar sorarak, “AK Partili yöneticilere ısrarla sesleniyoruz; şu işin bir de siyasi ayağı ortaya çıkarılsın, onlarla da mücadele edelim. Olan sadece yine gariban, kimsesi olmayan insanlara olmasın. Biz bunları söyleyince de ‘Elinizde bilgi ve belge varsa paylaşsınlar’ gibi çok komik, bir o kadar da garip açıklama yapılmıştır. Bu konuda belgeye de bilgiye de sahip olması gereken icra makamında bulunan yetkililerdir. Belge arıyorsanız; çok uzakta aramayın. Siz köyünde olan bir kişiyi kuzeni, teyzesi, amcası ‘FETÖ’cü diyerek, işinden ederken; bu işin siyasi ayağını araştırmaz, önergeleri reddeder, diğer taraftan da darbenin 2 numaralı ismi ilan ettiğiniz birinin kardeşi olan eski vekilinizi büyükelçi olarak atarsanız; kendi içinizi temizleyemediğiniz için dikkatleri başka tarafa çekip, masum insanların canını yakmaya devam ederseniz, elbette bu işin siyasi ayağı ve AK Parti üzerindeki soru işaretleri giderek büyür! İşte belge, işte bilgi” diye konuştu.

  AK PARTİ’DEN AHLAK VE SİYASİ SORUMLULUK ÖĞRENECEK DEĞİLİZ

  Aydın şunları söyledi: “AK Partili yetkililer doğru soru soranlara da siyasi ahlâk dersi vermeye kalkıyorlar. İftira atmanın, yalan söylemenin, hakaret etmenin, ötekileştirip herkese bir yafta ile siyasal söylem üretmenin odağı haline gelen AK Parti’den ahlak ve siyasi sorumluluk öğrenecek değiliz. İşiniz gücünüz hamaset yapıp, boş laf üretmek, insanlarımızı birbirine düşman ederek siyaset yapmak, gerçekleri ifade edenleri itham etmek, ‘hain-terörist’ olarak yaftalamak. Şimdi kalkmış FETÖ’nün siyasi ayağı olmadığınızı söylüyorsunuz. Bu yaklaşımlarınız bizde de kamuoyunda da FETÖ’nün sadece siyasi ayağı değil; başı olduğunuz izlenimini uyandırmaya başlamıştır. Herkes biliyor, neler yaşandığını, Herkes biliyor, kimin basiretsiz olduğunu, Herkes biliyor, neler istenip de neler verildiğini, Herkes biliyor, kimlerin kimlerle beraber yol yürüdüğünü, Herkes biliyor, kimlerin hangi yağmurlarda beraber ıslandığını. Sizleri milletimizin vicdanına havale ediyoruz”.