• AK Parti destekçisi ‘köşe’ler atıştı: – İBB’den maaş alıyor – İspatlamayan şerefsiz – Yalıda oturup hükümet yıkan

  Hükümete yakın Star Gazetesi’nin köşelerinden Ersoy Dede, Canan Kaftancıoğlu ile ilgili yazısı yayınlanmayınca yine hükümete yakın gazete Yenişafak’tan istifa eden Özlem Albayrak’ı hedef alan bir yazı yazdı, Albayrak’ın İBB’den de maaş aldığını iddia etti. AK Parti’nin destekçisi Pelikancılar’dan Hilal Kaplan da bu yazıyı sosyal medya hesabından paylaştı. Albayrak, Ersoy Dede’ye de Hilal Kaplan’a da Twitter’dan ayrı ayrı yanıt verdi.

  Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak Gazetesi, bir yazısını yayınlamayınca Özlem Albayrak gazeteden ayrılmıştı. Albayrak’ın yayınlanmayan yazısı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgiliydi. Albayrak, Kaftancıoğlu’na verilen yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasına itiraz ediyordu.

  Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede de pazar günkü köşesinde, “‘Canan Güzellemesi’nin dayanılmaz hafifliği” başlığıyla Yenişafak Gazetesi’nden ayrılan Özlem Albayrak’ı hedef alan bir yazı kaleme aldı.

  Ersoy Dede, “Özlem Albayrak gazeteci kimliğinin dışında aynı zamanda kadrosu ’ye bağlı olan BİMTAŞ Şirketinin de personelidir” iddiasında bulundu.

  Ersoy Dede, İBB’deki işten çıkarmalara da değinerek, “Ancak bu süreçte Özlem Albayrak’tan da ’deki işçi kıyımına ses verip ‘yeter artık’ demesi beklenirdi. Oysa o tuttu Canan Kaftancıoğlu’nu savunan bir yazı kaleme aldı” dedi.

  “ERSOY DEDE ÇOK ÇİRKİNLEŞMİŞSİN”

  Özlem Albayrak, Ersoy Dede’ye sosyal medya hesabından bir yanıt verdi.

  Albayrak, Ersoy Dede’nin yazısına karşı çıkarak, Dede’nin iddialarının doğru olmadığını savundu.

  Albayrak, Ersoy Dede’ye şu yanıtları verdi:

  “Ersoy Dede, birincisi ben Kaftancıoğlu’nu savunmadım, hukukun genelliği ilkesini savundum. Benim yazım hükümete vuran vurmak isteyen bir yazı değildi, Kaftancıoğlu kararıyla oluşan manzarayı göstermek amaçlı bir metindi. İlk yayınlanmayan yazım değil bu” derken, “Gizli bir durum yok. Bir açığımı bulamayıp bundan medet umulması çok çaresizce. Seçim döneminde duruşum belliydi, İmamoğlu’nun ikinci seçimi alacağı bariz ortadayken aynı çizgiyi korudum, böyle bir kaygım olsaydı pek çokları gibi döner veya susmayı denerdim” .

  Özlem Albayrak, Ersoy Dede’yi de eleştirdi:

  “Benim saklayacak hiç bir şeyim yok, operasyonel yazı yazanlar kendine baksın. Velhasıl çok ayıp etmişsin Ersoy Dede, çok çirkinleşmişsin. Söylenecek başka şeyler de olabilirdi ama aynı kabalıkla cevap vermek istemem” dedi.

  “YALIDA OTURUP HÜKEMET KURUP, HÜKÜMET YIKAN BİRİ…”

  Ersoy Dede’nin yazısını kendi hesabında paylaşan Hilal Kaplan’a da yınat veren Özlem Albayrak, Kaplan’a “Yalıda oturup hükümet kurup hükümet yıkan biri…” diye seslendi:

  “İletişim mezunu, sosyoloji yüksek lisanslı, doktorasını bitrmek üzere olan, dil bilen birisinin, bin 0 tl maaşla bir kurumda çalışması çok tuhafmış. Ne ihale aldım, ne danışmanlık yaptım, ne genel müdür oldum. Yalıda oturup hükümet kurup hükümet yıkan birine çok gelmiş!”

  Hilâl Kaplan@hilal_kaplan
  “Kaftancıoğlu’nu savunmak adına gazetesinden ayrılan Özlem Albayrak, yazarlığın geçim kapısından fazlası olduğunu söyleyip ayrılmştı Meğer yıllardır kadrosu İBBye bağlı olan BİMTAŞ Şirketi personeliymiş Ayrıca olanaklarıyla ABDye dil eğitime de gitmiş “