• AK Partili eski meclis üyesi Mustafa Atılgan: Burhan Kuzu hepimizden para yatırmamızı istedi

  Burhan Kuzu hakkındaki dolandırıcılık iddialarının yankıları devam ediyor. Kuzu’ya karşı dava açan Esenler Belediye eski meclis üyesi AK Partili Mustafa Atılgan, “Burhan Kuzu bizi mağdur etti. Bir sürü insandan oğlumun hesabına para yatırmasını istedi. Şimdi bunca insanla biz uğraşıyoruz” dedi.

  ‘AİLEM TEHDİT EDİLİYOR’

  Mustafa Atılgan, Babıali TV canlı yayınında konuştu. Nurullah Buhari adlı iş insanının 780 milyon dolarlık servetinin Türkiye’ye getirilmesi sürecinde pek çok insanın dahil olduğu süreç, paranın gelmemesiyle birlikte hukuka taşındı. AKP Esenler Belediye Meclisi eski üyesi Mustafa Atılgan, havale işlemleri için gereken parayı verdikleri takdirde yatırdıkları paranın on katını alma vaadiyle sürece dahil olan herkesin ailesini tehdit ettiğini söyledi. Paraların oğlu Salih Atılgan’ın hesabında toplandığını belirten Atılgan, “Durum, Kuzu’nun iddia ettiği gibi değil. Ben 100 bin ve 150 bin olmak şartıyla 250 bin TL para yatırdım. Şimdi benim de diğer insanların da bu konuda zararımız büyük” dedi.

  Durumun ailesi hakkında tehlikeli bir duruma geldiğini söyleyen Atılgan, “Benim hakkımda battı tefeciye düştü diye konuştu. Parti büyüklerimize gittik. Çözemedik. En son oğlumun darp edilmesi bardağı taşırdı ve artık yargı yoluna gittik. Ben neden şantaj yapayım? Kendisinin yönlendirmesiyle insanlar benim oğlumun hesabına para yolladı. İşte sıkıntı çıkınca kendisinin yanına gittik. İlgilenmedi. Şantaj yapsak neden yargıya gidelim?” dedi.

  ’15 MİLYONA YAKIN PARA TOPLANDI’

  “Salih’in hesabına yatan paranın sorumlusu Burhan Kuzu’dur. Çünkü onun danışmanı benim arkadaşım. Böyle bir mesele var ve sizin hesabı kullanalım dediler. Biz de kabul ettik. Bizim hesaba 1,5 milyonun üzerinde para yatıyor. Bunun dışında toplamda 1 TL toplandı. 10 katını alacağını düşünen insanlar verdi bu parayı” dedi.

  Burhan Kuzu’nun iddialarına cevap veren Atılgan, “Biz Burhan Kuzu aracılığıyla bu meseleye dahil olduk. Oğlumun hesabına para yatıran siyasi ve iş adamlarını ben şahsen tanımam. Bu insanlar da bizi tanımıyor. Nasıl yattı bunca para hesaba? Tabi ki Burhan Kuzu aracılığıyla. Onlar Kuzu’nun yönlendirmesiyle oğlumun hesabına para attı. Oğlum da yine Kuzu’nun yönlendirmesiyle o paraları yurt dışına transfer etti. Şimdi bu paranın ülkeye gelmeyeceği anlaşılınca, bu insanlar oğlumu tehdit etmeye başladı” ifadelerini kullandı.

  ‘BENİ REHİN ALDILAR’

  Buhari’nin parası gelmeyince işin adli boyuta geçtiğini söyleyen Atılgan, “Birçok kez ailem darp ve tehdit edildi. Beni 3 gün boyunca rehin aldılar. Dosyayı çekmezsem öldürüleceğim söylendi. Ellerinden kaçarak kurtuldum. Kovuşturmanın açılmaması çok garip. Daha benim ifadem bile alınmadı” dedi.

  Oğlunun da darp sonucu 1 ay hastanede kaldığını söyleyen Atılgan, “Burhan Kuzu aracılığıyla işe giren ve bizim hesabımıza para yatıran herkes bize üşüştü. Burhan Kuzu’ya gücü yetmeyen bize saldırdı. Hocamıza gittik. Bana ne ben kimseden para almadım dedi. Bu nedenle can güvenliğimiz olmadığı için yargıya gittik. Kimsenin parasını ödemedim ben diyor. A. Paylaşan diye bir kişinin parasını kendi cebinden ödedi. 231 bin TL ödedi. Madem bu işle alakası yok neden yapıyor?” ifadelerini kullandı.

  ‘ORTADA PARA YOK HEPSİ HAYALİ’

  Yaşanan sürecin 1 yıla yakın sürdüğünü söyleyen Atılgan, “Bize para dolu uçağın 15 gün içinde geleceğini söyledi. Bir yıldır sürüyor bu rezillik. Demek ki para da yok, uçak da. Burhan Kuzu bize 10 katını vereceğini söyledi. Olmazsa da ödemeyeceğini söyledi. Kimisine siyasi mevki vadetmiş. Bizim istediğimiz şey, çıksın kendisi desin, bu para yok paranız battı desin” dedi.