• Akşener: Erdoğan niçin Türkiye’ye bu kadar mutlu döndü?

  partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında Erdoğan’ın ABD ziyaretini değerlendiren Akşener, “Koskoca millet arkandayız diyerek seni uğurladı, sense gittin yine boynumuzu büktün.” dedi.

  Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

  “Genç Türk devletinin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. Yaş günü kutlu, varlığı daim olsun. Mücahit Rauf Denktaş’a selam olsun. Kıbrıs davasının tüm şehitlerinin ruhu şad, mekanı cennet olsun.

  Türk milleti ezelden beri onurunu çiğnetmeyen bir millettir. Esir düşmektense ölmeyi yeğleyen bir milletin bundan daha büyük bir hazinesi olabilir mi? Bu aziz milletin cumhurbaşkanı gider, dünyanın öbür ucunda 3-5 senatöre ifade verir. İstediği ve hakkı olan hiçbir şeyi alamadığı halde bir FETÖ’cüyü serbest bırakır. Başını öne eğip geri döner. Sayın Erdoğan, bu millet sana git ve gereğini yap dedi. Git ve milli güvenliğimizin ihtiyaçlarını al ve gel dedi. Sen git, yine boynumuzu büktün.

  “NEDEN BU KADAR MUTLUSUN?”

  Sayın Erdoğan F-35 ve S-400 krizlerini aşmaya gitti. Aşabildi mi? Hayır. Suriye’de verilen sözlerin tutulması için gitti. Tatmin edici bir şey alabildi mi? Hayır alamadı. Sayın Erdoğan neden bu kadar mutlu döndü. Washington’a milletin bekası için mi şahsi bekan için mi gittin kardeşim? Hiçbir şey alamamışken, milletin hakkını savunamamışken neden bu kadar mutlusun?

  HADDİNİ BİL CAHİL ADAM”

  ABD’de bunlar olurken içerde saçmalayan AKP kadrolarının cüretine bakın, AKP’li bir belediye başkanı Trabzonlu bir kardeşimize “Sizi biz Müslüman yaptık” dedi. Nedir bu Trabzon ile alıp veremediğini? 31 Mart’a giderken Ekrem İmamoğlu’na Pontus benzetmesi yapmaktan utanmadınız. Sultan Süleyman’ın doğduğu topraklardan bahsediyorsun. Haddini bil cahil adam! Tarihine ve milletine yabancılaşmış bir kadrodan millete fayda gelmez.

  RABİA NAZ

  Giresun’da Eynesil’de aramızdan koparılan Rabia Naz yavrumuzu biliyorsunuz. Anası, babası adalet arıyor. Ama adalet arayanlar her zaman azar işitiyor. İfade verenler ifade değiştiriyor. Bir baba, bir anne adalet yolunu şaşırdıkça isyan ediyor. Ama duyan yok. Analar, babalar konuşacak, sizde başınızı eğip düşüneceksiniz. 1,5 yılda bir boyu yol alınmadı. Adalet oyuncak değildir. Geciken adalet, adalet değildir.”

  İYİ PARTİ İKTİDARI

  “Gerçekleri yüzlerine çarpınca ‘Siz daha iyisini mi yapacaksınız?’ diyorlar. Tabi ki daha iyisini yapacağız. İYİ Parti iktidarında adalet gecikmeyecek. İYİ Parti iktidarında hiçbir bakan çıkıp da milletini tehdit edemeyecek. İYİ Parti iktidarında hazine 5 müteahhide peşkeş çekilmeyecek. Önce emekliliği Saray’a takılan kardeşlerimizin sorunları çözülecek.  Önce iş arayan milyonları sorunu çözülecek. Tabi ki daha iyisi olacak. Siz geçmişle kavga edip durusunuz, biz gelecek için yarışırız.

  DİPSİZ GÖL

  12 bin yıllık gölü kuruttular. Adı üstünde Dipsiz Göl. Ama bunlar define peşinde olunca dibini buldular. O göl, kaç medeniyet gördü yaşadı. 12 bin yıl hiçbir insanın aklına gelmedi, 12 bin yıl sonra gölün dibi göründü. 11 Kasım günü şov yapıp milyon ağaç diktik dediler. Aynı gün para bulmak için insanlık tarihinin güzelim mirasını yıktılar. Bunların fıtratı, karakteri bu.

  ANKARA’NIN NÜFUSUNDAN FAZLA GENÇ İŞSİZ

  Bu iktidar asıl anaların, babaların, gençlerin umutlarını kuruttu. Her 3 gencimizden biri işsiz. Sayın Erdoğan’ın Türkiye’sinin elinin tersiyle ittiği işsizlerimiz… Ankara’nın nüfusundan fazla gencimiz ne okuyor, ne de çalışıyor. Seçilmiş bir gurup Saray yancısına her türlü imkan sağlanırken, gençlerimize ‘Olsa dükkan senin’ deniyor. Yandaşlara akıttığın milyonlara rağmen batmayan bütçe millete para akıtınca mı batacak? Battı dediği Norveç’te kişi başına milli gelir 77 bin dolar, ’da 56 bin dolar, İsveç’DE 54 BİN DOLAR. Sayın Erdoğan’ın ve damadının uçtu dediği Türkiye’nin kişi başına milli geliri 8 bin 857 dolar. Battı dediği Norveç’in vatandaşı, benim milletimden 10 kat daha zengin. Damat beyin çöktüğü Merkez Bankası’nın nakit akçesini saymazsak bütçenin 100 milyar lira borcu var.

  İSRAF EDİLEN MİLYARLARCA LİRA

  Bu kadar kötü bir tablodan bile çıkış yok değil. Yeter ki niyet, vizyon olsun. Türkiye’nin gücü ve imkanları var. Milletin parasını millete harcarsanız işler düzelir. Geçilmeyen köprü, gidilmeyen yol, uçulmayan havalimanları için israf edilen milyarlarca lirayı milletimiz için harcarsanız bu girdaptan çıkılır. 

  Aranızda ben dahil, pek çoğumuz orta ya da ortanın altında ekonomik düzeyi olan ailelerden geliyoruz. Eğer o beğenmedikleri Cumhuriyeti 24 saat edip çemkirdikleri Cumhuriyetin ortaya koyduğu eğitimdeki sosyal adalet olmasaydı, sınıflar arası geçirgenliği sağlayan o eğitim sistemindeki bizim gibilere yol açacak o sistem olmasaydı, bugün ben buradan size hitap ediyor olmazdım. Köyümde oturuyor olacaktım. Aranızda bulunan pek çok arkadaşımız kimi mühendis, kimi doktor bugün siyasetçi ve parlementer olarak aramızdalar.

  ÖĞRETMENLERE İSTİHDAM 

  Öyle bir kul hakkı yiyorsunuz ki, bugün fakirin çocuğunun elde ettiği şanslara vakıf olması elde etmesi mümkün değil. Günahtır, günah. Onun için öğretmenlerimizin çalışma koşullarını iyileştirin, saygınlıklarını arttırın. Öğretmensiz çocuk kalmasın. Her öğretmeni kadrolu olarak istihdam edin. 

  MİLLİ EĞİTİM STRATEJİSİ

  Eğitimi o sıradaki bakanın günlük kararlarına bırakmaktan vazgeçin. Sürdürülebilir bir milli eğitim stratejisi oluşturun. Bir ülkede gençler, büyüklerden farklı düşünüyorsa o zaman umut var demektir. Çünkü değişime ayak uyduramayan toplumlar gelişemezler. 

  Sevgili gençler, her fırsatta yandaşlarına ihale vermeye çalışan bir iktidardan ne bekliyordunuz? Zamanı geldiğinde sandığa gidip değişim için oy kullanacaksınız. Türkiye’ye ayak bağı olmuş bu iktidarı değiştirmek için çalışacaksınız. Ya sistemin kurbanları olacaksınız ya da değişimin mimarı olacaksınız.