• Bahçeli’den yeni yıl mesajı: Cumhur İttifakı’nın yoluna samimiyetle devam edeceği kanaatindeyim

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yıl mesajını yayımladı. Mesajında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik organize isnatların devam ettiğini ifade eden Bahçeli, Türkiye’nin yeni hükümet sistemiyle zincirlerini kırdığını söyledi.

  Devlet Bahçeli’nin yeni yıl mesajı MHP’nin Basın Birimi’nden yayımlandı.

  Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden rahatsızlık duyan çevrelerin uykularının kaçtığını söyleyen Bahçeli, “Türkiye ileriye atıldıkça, iradesini gösterdikçe, bölgesinde ve dünyada sesini yükselttikçe CHP’sinden HDP’sine, PKK’sından FETÖ’süne kadar alayı çılgına dönmüş, telaşa kapılmıştır. Ancak korkunun ecele faydası yoktur. Milli birlik ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi hamd olsun dostları sevindirip düşmanları çatlatacak boyutlara ulaşmıştır” dedi.

  “TÜRKİYE’NİN ÜZERİNDEKİ ÖLÜ TOPRAK YENİ HÜKÜMET SİSTEMİYLE KALKTI”

  Türkiye’nin üzerindeki ölü toprağın yeni hükümet sistemiyle birlikte kalktığını ifade eden Bahçeli, CHP’nin bu durumdan rahatsız olduğunu belirterek, “Kanal İstanbul Projesi’yle Tank Palet Fabrikası kapsamında sergilediği icazetli, lekeli ve sipariş nitelikli muhalefeti aslında her şeyi gözler önüne sermiştir. Karanlık çevreler dikte etmiş, görevli ve hastalıklı muhalefet zihniyeti seslendirmiştir” dedi.

  “2019 YILINDA MUHALEFET PARTİLERİ TÜRKİYE HUSUMETİNDE BİRLEŞTİ”

  Türkiye’nin gelişmesine ve egemenlik haklarına destek verecek projelere tepki göstermenin beyhude bir çırpınış olduğunu söyleyen Bahçeli, “2019 yılında muhalefet partileri Türkiye husumetinde birleşmiş ve şemsiyesi altında buluşmuşlardır. Yerli ve milli otomobille gururlanırken, gayri milli ve yabancıların dümen suyuna giren bir muhalefet anlayışının kök salması ülkemiz adına büyük bir talihsizlik ve aynı zamanda demokrasi ayıbıdır” diye konuştu.

  “CHP 31 Mart seçimlerini ve seçimlerde elde ettiği kazanımları yanlış yorumladı” diyen Bahçeli, terörle mücadele edildikçe malum çevrelerin rahatsız olduğunu kaydetti.

  “SURİYELİ SIĞINMACI MESELESİ DAHA DA AĞIRLAŞTI”

  Barış Pınarı Harekatı’na itiraz eden ülkelerin terörün değirmenine nasıl su taşıdığının görüldüğünü söyleyen Bahçeli, Suriyeli sığınmacı meselesinin 2019 yılında daha da ağırlaştığını vurguladı.

  Bahçeli, “Barış Pınarı Harekatı sonucunda güvenli bölgenin tesis edilmesiyle birlikte Suriyeli sığınmacılar yavaş da olsa ülkelerine dönmeye, terörden arındırılmış alanlarda iskan edilmeye başlamışlardır. Ne var ki İdlip’teki vahim gelişmelerden dolayı sınırlarımıza ilave yüzbinlerce sığınmacının dayanma riski baş göstermiştir. 2019’da insani trajedilerin, terörist saldırıların, mazlumların yükselen çığlıklarının, vicdani krizlerin, adalet ve hukuk ihlallerin dünyayı aşılması zor olacak darboğazlara sürüklediği açıktır. Türk milleti 2020 yılına ümitle bakmaktadır” şeklinde konuştu.

  Yeni yılda barış ve huzur dileyen Bahçeli, “Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin yeni yılını gönülden tebrik ediyorum. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı Harekatlarıyla birlikte Kıran ve Pençe operasyonlarında görev alan kahraman asker ve polislerimizi kutluyor, hepsine teşekkür ediyor, başarılarının devamını temenni ediyorum. Aziz şehitlerimizi hürmet ve rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.