• Gelecek Partisi’nin hedefi bir yılda 1 milyon üye

  Gelecek Partisi, bir yılda 1 milyon üyeye ve Twitter7;da 500 bin takipçiye ulaşmayı, teşkilatları da Nisan ayına kadar kurmayı hedefliyor.

  MEHTAP GÖKDEMİR
  TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

  Ahmet Davutoğlu7;nun önümüzdeki günlerde hem il binalarını açacağını hem de o illerde konferans vereceğini söyleyen Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Selçuk Özdağ, Tarafsız Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

  PARTİYE ÜYELİKLER PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN BAŞLIYOR

  Özdağ, yeni bir web sayfası hazırladıklarını, üyeliklerin başlayacağını belirterek şöyle dedi:

  “Yeni bir web sayfası hazırlıyoruz. Üyelikler başlıyor.  Pazartesi’den itibaren üyelikler başlıyor, parti üyelikleri. Twitter’da takipçimiz var, 85 bini geçti. İki haftada biz 85 bin takipçiyi geçtik.”

  TEŞKİLATLARIN NİSAN AYI SONUNA KADAR KURULMASI HEDEFLENİYOR

  Hedeflerine ilişkin de Özdağ, “1 yılda 1 milyon yapmak 2020 yılında 1 milyon üye yapmak, Twitter’da 500 bin takipçiye ulaşmak ve de bütün teşkilatları Nisan ayının sonuna kadar kurmak. Üyelikle ilgili aynı zamanda web sayfamızda yer vereceğiz. Biz Türkiye’de bütün millete uzanarak en fazla üyeye sahibi olunan parti olmak istiyoruz. En fazla üyeye sahip olan en fazla Twitter’da takipçisi olan” dedi.

  “15’E YAKIN İLDE İL BİNASI HAZIR”

  İl başkanlıkları binalarına ilişkin de Özdağ, “İstanbul il Binası yakın zamanda açılacak. Konya, Elazığ, Manisa, Sakarya, Kırklareli, Diyarbakır, Urfa hazır. Malatya hazırlanıyor, Kayseri hazırlanıyor. Böyle 15’e yakın ilimiz hazır” ifadesini kullandı.

  Genel Merkez’in 15 Şubat’ta açılacağını, ancak ay sonunda Genel Başkan’ın katına taşınacağını kaydeden Özdağ, “Her Çarşamba günü Başkanlık Kurulu, her 15 günde bir Yönetim Kurulu, her ayda kurucular kurulu toplanacak” dedi.

  PARTİNİN TEŞKİLATLANMA MODELİ NASIL OLACAK?

  Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Gelecek Partisi Siyasi İşler Başkanlığı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci de teşkilatlanmaya ilişkin şunları söyledi:

  “Parti şu an da kurumsal şemsiyesini oluşturdu. Görev alanları da belli. Birinci vazifemiz bu kurumsal yapı içerisinde herkesin Türkiye’nin dört bir yanında öncelikle teşkilatlanma noktasında çalışmaları yürütmek.

  7 TANE BÖLGE KOORDİNATÖRÜ BELİRLENECEK

  Bunun için de 7 bölgede teşkilatta 7 tane bölge koordinatörü belirleyeceğiz. Ondan sonra da illeri 3’er, 4’er dağıtacağımız 6 arkadaşlarımız olacak. Türkiye’nin her bir noktasında sahada bire bir partimizin ilkelerine uygun bizimle siyaset yapmak isteyen kardeşlerimizi sürece dahil edeceğiz. Öncelikle illerde daha sonra ilçelerde hızlı bir şekilde teşkilatlarımızı kuracağız.

  Bizim takvimimiz olabildiği ölçüde ve Şubat aylarında Türkiye’nin önemli hatırı sayılır ilinde il başkanlarını belirleyip yönetimlerini oluşturma konusunda onlara yetkilerini vereceğiz. Aynı zamanda o illerin ilçelerinde de teşkilat yapıları kurulmaya başlanacak. Biz 5-6 ayda toparlayacağımızı düşünüyorum.

  İl başkanlıklarının açılışı ve burada yapılacak duyurular noktasında her il başkanlığımızın açılışı bizim için bir şölen ve bir mini mitinge dönüşecektir.”

  “KISA ZAMANDA İL BAŞKANLARINI ATAMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

  Gelecek Partisi İdari ve Mali İşler Başkanı Abdullah Başçı da, “Önümüzdeki günlerde ağırlıkla web sayfamızdan girip olacak şekilde bir çalışmamız var. Kısa zamanda il başkanlarını atamaya başlayacağız, özellikle büyükşehirlerden başlamak üzere Ankara, İstanbul, Konya gibi, Sakarya, Manisa gibi, Elazığ gibi şehirlerimizi hemen atacağız” dedi.