• İstanbul’da fırtına: Çatılar uçtu, elektrikler kesildi

  İstanbul7;da etkili olan fırtına çatıları ve ağaçları yerinden söktü. Çekmeköy’de fırtınada uçan çatı, karşı apartmanda bir dairenin mutfağından içeri girdi. Bazı ilçelerde de elektrik kesintileri yaşandı.

  İstanbul Çekmeköy7;de dört katlı bir binanın çatısı şiddetli fırtınada uçarak, üç katlı binadaki bir dairenin mutfak kısmına saplandı.
  Büyük maddi hasarın meydana geldiği olayda herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. Binanın dış cephesine büyük veren çatı parçaları Çekmeköy Belediyesi ekipleri tarafından yoldan toplandı.
  Park halindeki otomobillerde de ufak çaplı hasar meydana geldi.

  gören binada oturan Nezahat Doruk, “Eşim mutfaktaydı ben içerideydim. Bomba patladı zannettim ilk önce. Çok korktum, fırladım geldim. Eşimi merak ettim bir şey oldu zannettim. Bizlere bir şey olmadı ama tansiyonum çok fena çıktı. Kendimi iyi hissetmiyorum” dedi. 

  Binada yaşayan Nigar Güler ise, “Ben biraz rahatsızdım içeride uzanıyordum. Çocuklara yemeklerini verdim. Yediler içeri geçtiler. Uykuya dalıyordum, bir bomba gibi sanki yıldırım düşmüş gibi ses geldi. Çocuklar da ancak 15 dakika oldu içeri geçeli. Çocukların bağırtısı feryadıyla dışarıyla yıldırım düştüğünü sandım. Hala titriyorum. Çocuklarım 15 dakika arayla kurtuldular. Ben mutfağa girince anladım böyle bir şey olduğunu” diye konuştu.

  ELEKTRİK KESİNTİLERİ

  Fırtınadan kaynaklı bazı ilçelerde elektrik kesintileri yaşandı. Başta Fatih ilçesi olmak üzere, Eyüp, Beyoğlu, Kağıthane ilçelerinde elektrik kesintileri yaşandı. Elektrik kesintilerinin fırtınadan kaynaklı elektrik tellerinde meydana gelen kopmalardan kaynaklı yaşandığı kaydedildi.

  Fatih7;in Balat Mahallesi Yasemin Sokağı’ndaki, bir kısmı daha önce yıkılan metruk binada çökme meydana geldi.

  Metruk binadan ve fırtına dolayısıyla kopan parçalar başka bir binanın çatısına verdi.

  İki katlı olmasına rağmen kot farkı nedeniyle alçakta bulunan binada hasar oluşurken, haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

  Ev sahibi Nihat Azı, ailece büyük bir tehlike yaşadıklarını, evin çatısının yıkıldığını ve içeriye su dolduğunu belirterek, yetkililerden soruna çözüm bulmasını istedi.

  Zabıta ekipleri de evde inceleme yaptı.

  Bu arada, Fatih Belediyesince için çevrede önlem alındığı, tarihi özelliği olan binanın yıkım için de gerekli başvuruların daha önce yapıldığı ve ilgili kurumdan onay beklendiği öğrenildi.

  SARIYE7;DE BİNALAR UÇTU

  Sarıyer7;de de Pınar Mahallesi Dişbudak Sokağı’ndaki 2 katlı bir binanın çatısı şiddetli rüzgar nedeniyle uçtu.

  Düşen parçalar dolayısıyla sokak bir süre trafiğe kapatıldı.

  Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

  Olayda yaralanan olmazken, itfaiye ekipleri evin içinde ve çevresinde inceleme yaptı.