• Kadir’e şimdi ne olacak: Maktulün sevgilisi ifade değiştirdi

  Özgür Duran’ın sevgilisi Ayşe D.’yle kavgasına müdahale ettiği sırada saldırganı öldüren Kadir Şeker lehine beyanda bulunan mağdur Ayşe D. ikinci sorgusunda beyanını değiştirdi. İlk sorgusunda “Kadir sayesinde ölümden kurtuldum” diye beyanda bulunan Ayşe D. ikinci sorgusunda “Ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu” diye beyanda bulundu.

  Konya’da üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat akşamı, evine giderken Özgür Duran’ın, Ayşe D.’yi dövdüğünü gördü. Duran’a engel olmak istedi. Ancak çıkan arbedede Kadir’in cebinden çıkardığı bıçak Duran’ın kalbine saplandı. Özgür Duran hayatını kaybederken, Kadir Şeker, ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı.

  “ÖNCE EVDE SONRA PARKTA DÖVDÜ” DEMİŞTİ

  Olaydan sonra Ayşe D. , Kadir Şeker’in hayatını kurtardığını söylemişti. Geçen mayısta tanıştığı Özgür Duran ile 4 ay önce Konya’ya yerleştiklerini, daha sonra eşinden boşandığını, olay günü Duran’ın kendisini önce evde, sonra parkta dövdüğünü, yanlarına gelen gencin kendisini kurtarmaya çalıştığını söyleyen Ayşe D. bugün ifade değiştirdi.

  “O BENİN EŞİM SEN GİT”

  Özgür Duran için üç çocuğunu bıraktığını, kendisiyle severek birlikte olduğunu belirten Ayşe D. şöyle konuştu:

  “Olay günü Özgür alkollüydü. Evde kavga ettik. Evden çıkıp, parka gittim. Tek başıma ağlıyordum. Özgür’e ‘Aramızdaki sorunu konuşup, halledelim’ dedim. Özgür yanıma geldi. Bağrışmaya başladık. Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sıra yanımıza ismini sonradan öğrendiğim Kadir geldi. Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü. Özgür’e ‘Neden bayanı rahatsız ediyorsun?’ dedi. Özgür de ‘Biz birlikteyiz’ diye yanıt verdi. ‘Nikahlı karın mı?’ diye sordu. Ben de ‘Evet ablacım, o benim eşim sen git’ dedim. Kadir’in elinde siyah renkli bıçak vardı. Elindeki bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken, aralarında boğuşma yaşandı” dedi.

  “ORTADA BIÇAKLAMAYI GEREKTİREN BİR DURUM YOKTU”

  Arbede sırasında Özgür Duran’ın yere düştüğünü belirten Ayşe D., şunları söyledi:

  ”Boğuşma esnasında Özgür yere düştü. Özgür’den kan geliyordu. Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki. Olaydan sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa, illa darp izi olurdu. Kadir Özgür’ün kendisini darp ettiğini söylüyor ama Özgür de de darp izleri var. Görünen o ki o da Özgür’e vurmuş. Özgür’ün yüzünde darp izleri vardı. Ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu.

  “19 SUÇ KAYDI BİR İNSANI YAPMAZ”

  Üniversiteye hazırlanan bir çocuğun üzerinde bıçağın ne işi var? Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması, bir insanı yapmaz. Ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptı. Ama ben elimden geleni yapıp, onu bu durumdan kurtardım. Bana bu konuda her zaman minnettardı. Güzel bir birlikteliğimiz vardı.”