• Soylu:PKK bir kadın örgütüdür

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İçişleri “PKK bir kadın örgütüdür, bunun üzerine konuşlanmıştır. PKK’nın tüm eylemlerinde kadınların bulunma oranı yüzde 56” değerlendirmesinde bulundu.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anadolu Ajansı’nın Editör Masası programına konuk oldu. Soylu birçok başlıkta gündemi değerlendirdi.

  Soylu’dan öne çıkan başlıklar şöyle:

  Depremden bir ay önce bir deprem daha oldu 4,9. Sayın Cumhurbaşkanımıza böyle bir deprem olduğunu söyleyince, milli arabanın tanıtım günüydü. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Sivrice’ye gittik. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu tür olaylarda, bir hassasiyet koyduğu açık. 6,8 olunca İstanbul’da İl Afet’te bir çalışma içerisindeydik. İstanbul’daki 5,8 depremden sonra kırmızı alarm verdik. Eylül ayından bu yana 300’ü aşkın toplantı yaptık.

  Şu ana kadar Elazığ ve Malatya’da yaklaşık 150 bin kişiye sosyal rehabilitasyon uygulandı

  Bir taraftan hasar tespitleri yapıldı. Dünyada bu kadar hızlı hasar tespitlerin yapıldığı bir ülke söz konusu değildi.

  TV8’deki yardım kampanyası 60 milyon lirayı geçti.

  Vatandaşlarımız toplam 105 milyon lira yardım yaptı.

  Şu ana kadar biz vatandaşlarımız 460 milyon lira harcadık.

  Vatandaşlarımızın yıkılan binaları, acil yıkılacak binaları, çok ağır hasarlı olarak tespit edilen binalarının paralarını, kanunun da önüne geçerek ödemeye başladık.

  Elazığ ve Malatya ile ilçelerinde önümüzdeki nisan ayının sonunda genel perspektif olarak hayat normale dönecek.

  (Elazığ ve Malatya’daki deprem sonrası çalışmalar) Muhtarlarla ‘WhatsApp’ grubu kurduk. Hele bir muhtar var ki, her saat yazıyor. En sonunda ben de dedim ki: Muhtar bakan oldu, bakansa aza oldu.

  Olası büyük İstanbul depremi için büyük İstanbul planı hazırlıyoruz. Buna vatandaşlarımızın inanmasını isteriz.

  “Deprem paralarıyla ne yaptınız?” diye haksız soru sorunlar var. Deprem paralarıyla Türkiye’de binlerce okul yenilendi. Şehir hastaneleri yapıldı.

  “Kentsel dönüşümü rantsal dönüşüme çevirdiniz diyerek” siyasallaştırdılar. Bu da bürokrasiyi yavaşlatıyor.

  Çocuklarımızın tabutuna tahammül edemiyorum. Bunun için siyasallaştırmamalılar.

  İMRALI’DAKİ YANGIN

  İmralı’daki cezaevinin uzağında sabah 8.00’de yangın çıktı. İmralı’daki cezaevinin çok ötesinde, çok uzağında köşede bir yer, bir risk söz konusu değil. Gerekli çalışmalar yapılıyor.

  SOYLU: PKK BİR KADIN ÖRGÜTÜDÜR

  Terörizm ile mücadeleyi analar bitirecek. Yaşanmışlıklarımız zaferlerimiz bayramlarımız evliliklerimiz var.

  Biz sadece terörizmle değil kültürel terörizmle de mücadele ediyoruz.

  Kültürel terörizmin partneri ise batı. Sözde kadın hakları, sözde insan hakları, sözde barış, sözde çevre.

  PKK bir kadın örgütüdür. PKK’nın eylemlerinin kadınların bulunma oranı yüzde 56. Bunu batıdan destek alabilmek için yapıyorlar.

  PKK’ya katılım en çok ‘Çözüm süreci’nde oldu. O zaman 5558 kişi örgüte katıldı. 2019’da 130 şu anda 5.

  Doğu ve Güneydoğu, önümüzdeki 10-15 yılın tekstil üretim merkezi haline geliyor.

  YABANCI SAVAŞÇILARIN İADESİ

  Yabancı terörist savaşçılarda uzun zamandan beri iyi bir sistem kurduk. 102 uyruktan 7 bin 918 kişiyi sınır dışı ettik. Biz Hollanda, İsveç, İsviçre değiliz. Bir tane yabancı terörist gelmesin diye ‘tir tir’ titriyorlar. 3 bin 500 DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdik. Biz emperyalist ülke ve millet olmadık. Kasım ayından bugüne kadar 253 yabancı terörist yabancısını birçok ülkeye gönderdik.

  Karıştırılan Ortadoğu’yu düzeltmek zorundayız.

  ABDULLAH GÜL’ÜN ‘GEZİ’ AÇIKLAMALARI

  Gezi olaylarından sonra Türkiye’de ray değişti. Türkiye’nin menkul ve gayrimenkulleri değer buluyordu. Kim ne derse desin Gezi olayları bir ihanettir. Çocuklarımız bunun hesabını soracak. O zaman Gezi Dayanışması Bülent Arınç’a sivil bir muhtıra verdi.

  Sen kimden onay aldın. Türkiye’de demokrasiyi bitirmek için ortaya konan hadisenin tam kendisidir. Can Dündar nasıl masummuş!

  Ben ordaydım. İnsanlar arabaları durdurdular, kıyafetlerine göre tasnif ettiler. Cumhurbaşkanımıza küfrettirdiler.

  O zaman sayın cumhurbaşkanımıza kimse vermedi. Sayın Cumhurbaşkanımızı havaalanında tek başına bıraktılar. Sayın cumhurbaşkanımızı mazlum bir şekilde evinde oturtmaya çalıştılar. Gezi davasının sonucunu vicdanım kabul etmiyor.

  (Gül’ün) İkircikli bakışı beni öldürüyor. Bir masumiyet eylemi olarak nitelendirmek …

  DAVUTOĞLU’NUN KORUMALARININ ÇEKİLMESİ İDDİASI

  Sayın Davutoğlu korunmakla mükellef bir kişidir. Sayın Davutoğlu’nun bugün 63 koruması var mahiyetinde. Bir bağ evi var arkadaşlarımız şöyle değerlendirme yapmışlar polise ihtiyacımız var etrafımız ateş çemberi her yere polis gönderiyoruz. Arkadaşlar demişler ki, bağ evinde yılda bir gün kalıyor polis kalmasın kendinden iki gün önce polis gelsin ondan önce devriye ile bunu sağlasınlar. Ayıtır. Allah biliyor ve görüyor.. . Bunlar dönemin siyaset alışkanlıkları.

  BEKÇİLERE YETKİ TARTIŞMASI

  Bekçilerimizin yüzde 60’ı lise mezunu. Polis akademisinde üç ay eğitim alıyorlar.

  5 bin korucuyu aileleriyle kampa aldık.

  Bekçi 1996’dan bu yana kimlik sorar. Bekçiler polisin yardımcısıdır. Vatadaş bekçilerin kimlik sormasından rahatsızlık duymuyor. İdeolojik gruplar rahatsızlık yaşıyor. Vatandaşlarımız huzur içerisinde. Türkiye’de günde 280 hırsızlık yapılıyordu evden bekçiler göreve başlamadan. Şu anda bu sayı 147’ye düştü ocak ayı sonu itibariyle. Neredeyse yarı yarıya bir rakam

  Bizim kurumlarımızda da yanlış yapan vardır ama Türkiye’de bizim kadar yanlışa ceza veren bir kurum yoktur. Biz yılda yanlış işlere karışan 500 polisi 200 jandarmayı görevden alıyoruz.

  CEREN DAMAR’IN AVUKATI VAHİT BIÇAK

  Polis akademisinde görev veren Vahit Bıçak sanığın avukatı. Bugün itibarıyla Vahit Bıçak polis akademisinde ders vermeyecek.

  KADIN CİNAYETLERİ

  Bu yıl hayatını kaybedenlerin sayısında yüzde 28’lik azalma var.

  Hakimler kadın cinayetlerinde elektronik kelepçe cezası vermekten sakınmasınlar. Bizim için en iyi o. İstediğimiz kadar elektronik kelepçemiz var. Biz hakimlerimizden ‘karar’ istiyoruz.

  Ayrıntılar geliyor…