• AK Parti Sözcüsü: Siyasi hastalık üretmeye bugünlerde ara verilmeli

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Kılıçdaroğlu’nun hamaset sözlerine ilişkin, R0; Buna hamaset denilmesi son derece ayıp. En azından sistematik siyasi hastalık üretmeye bugünlerde ara verilmeliR1; dedi.

  Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  R0;Dünya çeşitli meydan okumalarla karşı karşıya kaldı. Bütün dünyayı küresel olarak vuran çok tehlikeli bir salgın söz konusu. BU dünyanın nizamı üzerinde yeni düşünceler geliştirmemizi gerektiren bir döneme işaret ediyor.Ülkemiz bu afet karşısında bütün tedbirleri ortaya koyuyor. Ülkemizin 18 yılda sağlık alanında yaptığı yenilikler bizi diğer ülkelerden farklı bir hale getirmiştir. Bugün şehir hastanelerinin varlığı ihtiyaç duyulan yatak kapasitesini karşılaması açısından büyük bir güvence sağlamaktadır.

  SPEKÜLASYON ELEŞTİRİSİ

  Burada şu tip eleştirilerle karşı kalınıyor. Tedbirlerle alakalı. Böylesine büyük bir afetle mücadele ederken vatandaşlarımızın sağlığından daha kıymetli bir şey yoktur. Türkiye süreci baştan itibaren ciddiye almıştır. Daha dünya salgını ciddiye almazken Türkiye Çin’de Aralık ayında görüldükten sonra 10 Ocak’ta Türkiye Bilim Kurulu’nu oluşturmuştur. Tüm tedbirler Ocak ayından itibaren alınmaya başlandı. Dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarımızın sağlığını düşündüğümüz bu hızlı hareket tarzıyla ortaya çıkmıştır. Sürecin şeffaf yönetilmediğine yönelik bir eleştiri, sanki buradan siyasi bir rant edilecekmiş gibi spekülasyon yapılmaya çalışılıyor. Sanki Bilim Kurulu ile hükümet arasında müphem bir alan varmış gibi spekülasyon yapılıyor.

  R0;DENGE GÖZETEREK BÜTÜN TEDBİRLER ALINDI”

  Bu noktada bu krize müdahale etmek için belli bir takibin içerisinde yürürlüğe konulmayan bir tedbir yoktur. Herkes oturduğu yerden şu tedbirde alınsaydı, bu tedbirde alınsaydı diyor. Hayatın akışını felç etmeme dengesini gözeterek bütün tedbirler alındı. Alınan tedbirler vatandaşın hayatını korumak ve hayatın akışını felç etmemek için bir denge içerisinde yürütülüyor. Allah’ın izniyle ve Bilim Kurulu’nun önerilerini dikkate alarak bu süreci atlatacağız.

  R0;VATANDAŞLARIMIZIN YARDIMLAŞMA HASSASİYETİ EN ÜST DÜZEYDEDİR”

  Milli Dayanışma Kampanyası söz konusu olduğunda vatandaşlarımızın yardımlaşma hassasiyeti yine üst düzeydedir. Bu afet karşısında ortaya çıktı. Bütün bunlarla ilgili devlet vatandaşından para topluyor, devlet güçsüzlük içindedir şeklinde bir propaganda da bulunuyor. Allah’ın izniyle devletimiz milletinden aldığı güçle milletine yardım etmektedir.

  R0;MİLLETİMİZDEN HİÇBİR ŞEYİ ESİRGEMİYORUZ”

  Büyük dediğiniz Avrupa Birliği ülkelerinde şu anda büyük bir kavga karmaşa var. Birbirlerinin yardım malzemelerine el koyuyorlar. Krizi ağır bir şekilde geçiren İspanya ve İtalya’ya yapılan yardımlar bile eleştirilmiştir. Halbuki biz vatandaşımızın ihtiyacını başkalarına vermiyoruz, vatandaşlarımızdan bir şey esirgemiyoruz. İtalya ve İspanya’ya giden yardım malzemelerinde neden Cumhurbaşkanlığı forsu amblemi var şeklinde eleştiriler var. Cumhurbaşkanlığı milletin makamıdır. En temel şeyleri bile baştan anlatmaya çalışıyoruz.

  R0;BUNUN NERESİ HAMASET?”

  (Kılıçdaroğlu) Buna hamaset denilmesi son derece ayıp. En azından sistematik siyasi hastalık üretmeye bugünlerde ara verilmeli. Devletimiz her bir vatandaşına sahip çıkacak güçtedir. Bütün tedbirler alınmıştır. Bugünlerde Milli Dayanışma Kampanyası başlatmayacağız da ne zaman başlatacağız. Bunun neresi hamaset? Bugünler siyasi rekabet günleri değildir.