• CHP’li Özkoç: Bunlar komedyen olsaydı Cem Yılmaz herhalde aç kalırdı

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Albayrak açıklıyor ‘en başarılı ekonomiyi biz yürütüyoruz’ diye. Bunlar olsaydı Cem Yılmaz herhalde aç kalırdı” dedi.

  TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

  Özkoç, TBMM 4 Nolu Basın Kapısı önünde yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

  “Albayrak açıklıyor ‘en başarılı ekonomiyi biz yürütüyoruz’ diye. Bunlar olsaydı Cem Yılmaz herhalde aç kalırdı.

  “TÜRKİYE’DEKİLER ŞOV YAPIYORLAR”

  Türkiye’dekiler ne yapıyor, Türkiye’dekiler şov yapıyorlar. Bize lazım olanı İngiltere’ye gönderdik diyor. 34 tane ülkeye gönderdik diyor. Burada da Albayrak da çıkıyor ‘en iyi ekonomi yönetim bizimdir’ diyor.

  “AKP USULÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI”

  Ekonomiyi yönetemediğiniz için İşsizlik Fonu’ndaki paraları tükettiğiniz için yardım paralarını dahi çarçur ettiğiniz için şu anda koronavirüs ile ilgili iki haftalık sokağa çıkma yasağı Bilim Kurulunun önerisi olduğu halde siz bu sokağa çıkma yasağını hafta sonu sokağa çıkma yasağına döndürüp bu iktidara yakışır AKP usulü sokağa çıkma yasağı ilan ederek Türkiye’yi rezil ediyorsunuz. Yönetemiyorsunuz, savruluyorsunuz.

  “BİZİ ELEŞTİRECEĞİNİZE MASKEYİ DAĞITIN”

  Bizi eleştireceğinize maskeyi dağıtın, maskeyi. Sizden bu kadarını becerebilmenizi istiyoruz. Her şeyi elinizi yüzünüze bulaştırıyorsunuz. Sokağa çıkma yasağını dahi beceremiyorsunuz. Hiç olmazsa bir maske dağıtmasını becerin diyoruz.

  “SARAY BUNLARLA UĞRAŞIYOR KORONAVİRÜS ZAMANINDA”

  Orada herhangi bir şekilde Hazine arazisi olan ve tarihi eser olarak da dokunulmazlığı olan bir alan da orada müdahale edip de orayı kendi bahçesini mücavir alanına alması gerçekten doğru bir yaklaşım mıdır? Ben size Fahrettin Altun ile ilgili belge göstereyim. Bu belge ne diyor, İstanbul Vakıflar İkinci Bölge Müdürlüğü Kira İhale İlanı. Bütün bu saatleri diğerlerinde hepsinde yazılı bir tek hangisinde yazılı değil, ihale saati belli değil, hangisinde işaretli değil, Fahrettin Altun’un kendi bahçesine kattığı devlete ait arazi değil. Bir tek onun saati belli değil. Niye, başkası girmesin diye, niye, o alanı o kullansın diye. Devlet bunlarla uğraşıyor koronavirüs zamanında. Saray bunlarla uğraşıyor koronavirüs zamanında.

  “İNGİLTERE’YE, FRANSA’YA, İSPANYA’YA DAĞITIYORUZ AMA BURADA MASKE DAĞITMASINI BECEREMİYORUZ”

  Bize lazım olan evimize lazım olanı biz götürüyoruz İngiltere’ye, Fransa’ya, İspanya’ya götürüyoruz, onlara dağıtıyoruz ama burada bir maske dağıtmasını beceremiyoruz.

  İnfaz Yasasını Anayasa Mahkemesine götüreceğiz.

  ERKEN EVLİLİK KONUSUNDA “GELEN BİR ŞEY YOK” DEDİ

  Çocuk evlilikleriyle ilgili basın mensubu arkadaşlarımız devamlı arıyorlar, soruyorlar, ‘geldi, geliyor, siz görüşmüşsünüz’. Gelirse, komisyona gelecek. Gelirse komisyonda görüşülecek. İlgili komisyona gelecek, ilgili komisyon görüşecek. Bugüne kadar gelen bir şey var mı, yok. Peki, komisyona getirilen bir şey var mı, yok. Genel Kurul’da bir önergeyle getirilen bir şey var mı, yok. Peki yokken devamlı bunun bize soruluyor olmasının nedenini biz anlamıyoruz. Erken evlilikle ilgili tavrımız belli. Gelen bir şey yok. CHP’nin bu konudaki tavrı net ve açıktır.”

  Özkoç, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

  “ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİLEREK”

  “Cumhurbaşkanlığının başlattığı kampanya vardı, zorunlu bağış iddiaları var, polislerden, ne diyorsunuz?” sorusuna Özkoç, şu yanıtı verdi:

  “Ekonomiyi çok iyi yönettiği söyleyen kişinin kayınpederi çıkıp televizyonlarda milletimiz ne diyecek acaba diye bakarken, AKP Recep Tayyip Erdoğan sizler bize para verin demiştir hatta zekat paralarına kadar insanlarımızın paralarına göz dikilmiştir. Gönüllü olarak verme esası ortadan kaldırılmıştır, aba altından sopa gösterilerek bir bakıma da bir tehdit unsuru taşıyan bir davranış tarzı sergilenerek bağış kampanyasını gerçekleştirmeye çalışmışlardır.”

  “Maaşlarından kesilmesi” sözüne de Özkoç, “Gasptır, tamamen gasp etmektir” dedi.