• CHP’li Özel: Sat uçağı yap yardımı, 1500 odalı sarayını yapsana pandemi hastanesi

  CHP Özgür Özel, “Tam anlamıyla trollere sesleniş konuşmasıydı, pelikanlara sesleniş konuşmasıydı. Müflis tüccar eski defterleri karıştırır. Sat uçağı yap yardımı.1500 odalı sarayını yapsana pandemi hastanesi” dedi.

  TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

  Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:
  “Adalet ve Kalkınma Partisi ve MHP vatandaşın, halkın gündemini değil, kendi gündemini yürüttü. Verdikleri sözü unuttular. Yandaşlarına gerekli düzenlemeleri yaptılar. Bir eşitsiz, adaletsiz affı çıkarıp apar topar Recep Tayyip Erdoğan’ın telkin ettiği 34 lira 99 kuruşları Meclis’ten geçirip Meclis’i Haziran’a kadar kapattılar. Bu konuda önümüzdeki günlerde CHP olarak farklı girişimlerimiz farklı yaklaşımlarımız olacak. Bu Meclis’in çalışmamasını kabullenemiyoruz. Bu konuda üzerimize düşen her yola başvuracağımızı ve gayret göstereceğimizin de bilinmesini istiyoruz.

  “KONUŞMA ULUSA SESLENİŞ KONUŞMASI DEĞİLDİ”

  Dün öyle bir Ulusa Sesleniş konuşması dinledik ki bunu dinleyenlerin kendini 83 milyonun bir ulus, bir millet birlikte yaşama iradesi olan bir topluluk olarak hissetmemesi için ne gerekiyorsa o yapıldı. Açık söyleyelim konuşma Ulusa Sesleniş konuşması değildi hatta bir partiye sesleniş konuşması da değildi.

  İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında bu sözde ulusa sesleniş konuşmasını dinleyen çok sayıda mütedeyyin vatandaşımız, büyüğümüz, kardeşimiz de mübarek Ramazan’da bunları demeseydi, bunları yapmasaydı, dedi.

  “TROLLERE SESLENİŞ KONUŞMASIYDI”

  Konuşma bir ulusa sesleniş bir partinin üyelerine sesleniş konuşmasını bırakın tam anlamıyla trollere sesleniş konuşmasıydı, pelikanlara sesleniş konuşmasıydı, pelikanlara, trollere istikamet gösterme, nereden saldırılacak, hangi polemik alanları açılacak, gündem nasıl değiştirilecek konuşmasını hep birlikte dinledik.

  “HOKUS POKUSLA PAKET BİR YANDA 200 MİLYAR LİRAYA ÇIKTI”

  Yardım paketi 12 milyar Euro, 12 milyar koyabildin sen masanın üstüne 18 yılın sonunda. Eleştiri konusu olunca hokus pokusla paket bir yanda 200 milyar liraya çıktı.

  “ESNAFA BORÇ VERİYOR”

  Bu 200 milyar lira ne parasıdır görelim. Bu paranın yarısından fazlası kredi garanti fonu destekli krediler yani borç veriyor.

  8.4 milyar lirası esnaf destek kredisi, esnafa borç veriyor. 8.5 milyar lirası paraf kart üzerinden esnafa borç veriyor. 22.3 milyar lirası vatandaş için temel ihtiyaç kredisi. Bunu da borç veriyor. Toplam 200 milyar paranın 146.6 milyar lirası borç. Yani dörtte üçü doğrudan faizle kredi veriyor sana borç veriyor. Peki geri kalan 53.4 milyar lirayı yardım olarak mı veriyor? Vallahi o da yok. İşçinin kumbarasından işçiye kötü gün parası veriyorlar.

  “TOPLAM 8 MİLYAR LİRA PARA VERİLECEK”

  200 milyarın içinde yoksula fakire ihtiyaç sahibine ya da dün ihtiyaç sahibi olmadığı halde bugün ihtiyaç sahibine dönüşmüş bu kriz döneminin mağduruna verilen toplam para 4 milyar. Daha da verilecek 4 milyar. Toplam 8 milyar lira para verilecek.

  KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANI’NIN AÇIKLAMALARINA NE DEDİ?

  Hepsi vatandaşa borç vermek ve vatandaştan almak olduğu için başka bir şey yapıyor, oraya Sayın Genel Başkan’ın görüntülerini yansıtıyor. Bugün sabah saatlerinde Sayın Genel Başkanımıza bu konuda kendisinin bir açıklama yapıp yapmayacağını sorduğum da kendisi dedi ki ‘Ne açıklayım, ben buna ne söyleyim, Allah akıl fikir versin, Allah ıslah etsin’ dedi.
  Sen bizim Genel Başkanımızla uğraşacağına ilk önce bu ekonomik krizin altında ezilen vatandaşlarımızın sıkıntılarını çöz be adam.

  ŞEHİR HASTANESİ YANITI

  CHP hastane yapılmasına değil, sağlığa az bütçe ayrılmasına itiraz etmiştir. Hastane yapılmasına değil, şehir hastanelerinin finansman yöntemine yap işlet devrete sonradan bir yalanla kıvırmaya çalıştılar hasta garantisi vermedik diye hasta garantisi yok tahlil garantisi veriyor beyler. Finansman yöntemine karşı çıktı.

  “ÇİVİ ÇAKAMAZSIN ÇARDAK YAPMIŞ”

  Fahrettin Altun’un o araziye bir mangal, şömine, bir tane duvar, bir tane çardak yaptığı vatandaş tarafından şikayet edilmiş, gidilmiş, görülmüş. Üçüncü de yıkılmış. Çivi çakamazsın, çardak yapmış. Yıkıldığı gün vakıflardan yer kiralanmış. Vakıf arazisine el atmış, suçüstü olunca gitmiş orayı kiralamış beyefendi.

  Bu suçüstü olunca gündem de bomboş olunca ne yaptı Fahrettin Altun aman bir mağduriyet bulalım ki öyle bir sorun çıkaralım ki o kadar çok bağıralım ki bizim sesimizden gerçekler duyulmasın, bütün mesele budur.

  “FAHRETTİN ALTUN’UN KANUN TANIMAZLIĞININ YERİNE BAŞKA BİR TARTIŞMAYI BAŞLATMAKTIR”

  Bugün ortaya çıkmaktadır ki ne İlçe Başkanımız ne evin fotoğrafı çekilmiş ne oraya gittiğinde polisler dur demiş, kaçmış, aksine sohbet etmiş. Bu işin bütün meselesi gündemi saptırmak, Fahrettin Altun’un kanun tanımazlığının yerine başka bir tartışmayı başlatmaktır.

  “MÜFLİS TÜCCAR ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRIR”

  Son olarak da dördüncü videoyu oynatıyor, nedir dördüncü video, saraya çıkan CHP’li. Bunu örneğin Kayseri’de bir esnaf abimiz dükkanından eğer kapanmadıysa dinliyorsa kesin şöyle düşünmüştür, müflis tüccar eski borç defterlerini açarmış. Müflis tüccar eski defterleri karıştırır. Öyle bir halde ki öyle bir zor bir haldeler ki eski defterleri karıştırıyor ama Sayın Recep Tayyip Erdoğan sen o eski defterin o açtığın eski yaprağına bakarsan sen o yapraktan alacaklı değilsin hepimize borçlusun.

  “TÜKENMEKTE OLDUĞUNUN DA İTİRAFIDIR”

  O günler için hazırlanmış olan bu kumpasa bugün yeniden sarılması tükenmekte olduğunun da itirafıdır.

  “ÜRETİLEN SUNİ GÜNDEMLERDİR”

  Buradaki mesele tartışmayı büyütmek ve başka gündemler içinde sizin gerçek gündeminizi göz önünden kaçırmaktır. Yoksulluğu, işsizliği tartışmayın yerine başka şeyler tartışılsın diye üretilen suni gündemlerdir. Elbette bir Baro bir açıklama yapar. Bir siyasi parti buna katılmayabilir.

  “SİZDEN KORKAN BİR ADIM GERİ ATAN NAMERTTİR”

  Korona günlerinde veya yarattığınız herhangi bir özel ısmarlama gündemde sizden korkan bir adım geri atan namerttir. Bu ülkenin insanlarını sindirmenize izin vermeyeceğiz. Sinmeyeceğiz. Hep beraber sizi yeneceğiz. Bir korkudur sarmış saray efradını kendi paçalarını kurtarmak için ülkenin geleceğini milletin gönlünü karartıyorlar.

  “YAPILACAKSA FEDAKARLIK UÇAN SARAYDAN YAPILMALIDIR”

  Bir fedakarlık söylemidir gidiyor yapılacaksa fedakarlık uçan saraydan yapılmalıdır. Sat uçağı yap yardımı.

  1500 ODALI SARAYINI YAPSANA PANDEMİ HASTANESİ YAPSANA

  Bizim sahra hastanesini beğenmediysen, Huber Köşkünde keyfin yerinde, zaten hak ettiğin yer Çankaya Köşkü orada, 1500 odalı sarayını yapsana yapsana. Hastane yap da fedakarlığını görsünler.
  ABD’ye yapılan bir yardımla övünülüyor. Bu ülkede ülkenin sağlıkçıları, ülkenin vatandaşları ihtiyaç duydukları maskelerin lojistiğinde sorun varken, Amerika’ya yollamanın övünülecek taraflarının yanında tartışılacak taraflarını da gözler önüne sermek lazım.

  Berat Bey kendini yetenekli göstermek için, Nisan’dan Mayıs’a ithalat aktaracak bedelini biz ödeyeceğiz. Allah’tan doktor olmamış. Eline düşen yanmıştı.”