• CHP’li Özel: Saray rejimi buz gibi yavaş yavaş erimekte

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Devlet Bahçeli sarayın talimatlarıyla sarayın bildirdiği metinleri ha prompterdan okumuş ha o okumamış yollamış biz kendimiz okumuşuz. Metin sarayın metnidir, prompterlar ortaktır” derken, “Korkunun ecele faydası yok siyaseten eceliniz gelmiştir” dedi.

  TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

  Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

  “Sarayda bir yerlerde bir oyun planı kuranlar o oyun planını kurarken şöyle bir plan kurdular, kendileri için kendi siyasetleri için kendi geleceklerini planladıkları için birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde değil aksine kavga ve kutuplaşmaya ihtiyaç duyduğumuz en çok ihtiyacımız olan bugünlerdeyiz diyerek Sayın Cumhurbaşkanından, Parti Sözcüsüne, Hükümet Sözcüsüne ve tüm bakanlarına neredeyse tüm sözcülerine ve elbette ki iktidarın sebepsiz izahsız bakansız ortağı Meclis’teki vatandaşa verdiği sözleri tutmamak pahasına EYT’lere verdiği sözü tutmamak pahasına, af sözünü tutmamak pahasına saray hükümetinin saray devletinin saray iktidarının devamına kendisini adamış olan küçük ortak MHP’ye de aynı bilgi verilmiş, aynı not verilmiş görünüyor.

  “METİN SARAYIN METNİDİR, PROMPTERLAR ORTAKTIR”

  Yazılı açıklama yapmışlar. Zaten hep yazılı açıklama yapıyorlardı. O prompterdakiler de yazılı açıklama. Devlet Bahçeli sarayın talimatlarıyla sarayın bildirdiği metinleri ha prompterdan okumuş ha o okumamış yollamış biz kendimiz okumuşuz. Metin sarayın metnidir, prompterlar ortaktır. Bir gün merak eden Tayyip Erdoğan’ın prompterının kablosunu da takip etsin Devlet Bahçeli’nin prompterının kablosunu da takip etsin. Kablonun ucu aynı bilgisayara çıkar. Verildiği yerde değilse yazıldığı yerde aynı bilgisayardadır.

  “SARAY REJİMİ BUZ GİBİ YAVAŞ YAVAŞ AMA KENDİSİ DE HİSSEDEREK ERİMEKTE”

  Devlet Bahçeli’ye dünkü açıklamayı yaptırtan ve saray eliyle bütün sözcülerin kendilerinden olmayan herkese giriştikleri bu taarruz bunun sebebi nedir, bunun sebebi açıktır, saray rejimi buz gibi yavaş yavaş ama kendisi de hissederek erimekte, küçülmekte, güç kaybetmektedirler. Ve bu panik onları en iyi bildikleri şeyi yapmaya kavga etmeye ve kutuplaşma siyasetini yükseltmeye bir çatışmayı körüklemeye niyetlidirler.

  “DEVLET BAHÇELİ’NİN TALİMATLAN YAPTIĞI AÇIKLAMADA”

  Devlet Bahçeli’nin talimatlan yaptığı açıklamada kullandığı ifade; mahallesinde salyangoz sattırmayız. ‘Müslüman mahallesinde salyangoz sattılar”. Sivas katliamının olduğu gün Sivas Hakikat Gazetesi bu manşetle çıktı. Bu kelimeyi duyunca insanların tüyleri diken diken oluyor. Bu cümle özel seçilmiş cümledir. Bu cümle bize Sivas katliamını, Sivas katliamının azmettirici slogan cümlesini ifade etmektedir.

  AK PARTİ VE MHP’YE ÇAĞRIDA BULUNDU

  Buradan çağrıda bulunuyoruz, MHP’ye ve AK Parti’ye de bu yalan yanlış işlerle bu beyhude işlerle sadece ve sadece CHP’yi ve toplumun bir kesimini şeytanlaştırmak suretiyle onları şeytanlaştırarak kendinize devşirme iktidarınızı sürdürme hevesinden vazgeçin. Korkunun ecele faydası yok siyaseten eceliniz gelmiştir.  Tükenmektesiniz. Siyaseten bitiyorsunuz. Geldiğiniz sandık sizi gönderecek. Millet bıktı.

  “ÇADIR DEVLETİ, ÇADIR TİYATROSU”

  Türk Tarih Kurumuna atama yapıyorlar. 23 Nisan imza, 24 Nisan tarihli Resmi Gazete. Türk Tarih Kurumunun atanan Başkanı  Ahmet Yaramış göreve başlamış, kendi siteleri, devir teslim yapmışlar, atamadan 4 gün önce. Çadır devleti, çadır tiyatrosu. Saray düzeninin sonu geliyor.”