• Karamollaoğlu: Diyanet’in çağrısının muhatabı iktidar

  Milletin inancıyla herkesin barışmak mecburiyetinde olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ” Bir sürü laf ediliyor tamam da İstanbul Sözleşmesini imzalayan iktidar. Diyanetin çağrısının muhatabı iktidardır. Eğer biz bu konularda milletimizin değerleri ile kavga içine girmeden problemlerimizi çözmeye kalkarsak, barış olur huzur olur kalkınma olur” dedi.

  Basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, “ kendi işini yapmalı adaletin tesis edilmesi için uğraşmalıdır. Keşke baro bu konuda gayret ortaya koyacağına, infaz yasasında gayret ortaya koysaydı! Burada şu hususu da vurgulamak istiyorum, Diyanet İşleri’nin görevi bu milletin inancıyla alakalı konuları gündeme getirmektir. Bundan dolayı Diyanet İşleri Başkanına saldırmayı doğru görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

  Karamollaoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  “Birliğe, beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu zor günlerde Diyanet İşleri Başkanlığının cuma hutbesi üzerinden yeni kutuplaşmalara zemin oluşturacak tartışmalar açmak kabul edilemez bir durumdur.

  Aile hayatının kutsallığı, neslin muhafaza edilmesi gibi kurallar çalmamak, rüşvet yememek, devlet malına el uzatmamak, adil davranmak, insan öldürmemek bizim inancımızın temelini oluşturur.

  Buradan bu ülkede toplumun değerleriyle çatışarak yol almaya çalışanlara sesleniyorum. Bugüne kadar yaşanan hadiselerde hiç mi ders almadınız?
  Bu toplum partisi, düşüncesi ne olursa olsun asgari müşterekleri özümsemiş bir toplumdur. Bu milletin değerlerini inançlarını küçümseyemezsiniz. Bu tavırla bir yere varmanız mümkün değildir.
  İktidarın yanlış yaptığı o kadar konu var ki; bunları ele almadan sadece belli konularda iktidarla mücadele ediyorum derken milletle çatışmanız kimseye fayda sağlamaz.

  kendi işini yapmalı adaletin tesis edilmesi için uğraşmalıdır.
  Keşke baro bu konuda gayret ortaya koyacağına, infaz yasasında gayret ortaya koysaydı!

  Burada şu hususu da vurgulamak istiyorum, Diyanet İşleri’nin görevi bu milletin inancıyla alakalı konuları gündeme getirmektir. Bundan dolayı Diyanet İşleri Başkanına saldırmayı doğru görmüyoruz. Özellikle bu çevrelere sesleniyorum siz iktidarın bütün zafiyetlerini ortadan kaldırdınız, milletle mücadeleye girdiniz. İktidarın istediği havayı siz oluşturdunuz.
  Bu millet içinde farklı görüşler her zaman vardır. Bu sebeple geçmişteki yanlış tavrı devam ettirmeye çalışmak ancak kutuplamayı körükler. Bu milletin inancıyla herkes barışmak mecburiyetindir. Biz değerlerimizi ihya ettiğimiz zaman güçleniriz, huzura kavuşuruz. Ama siz bu değerleri yok saymaya kalkarsanız bu ülkeye zarar verirsiniz.

  “İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ İMZALAYAN İKTİDAR”

  Bir sürü laf ediliyor tamam da İstanbul Sözleşmesini imzalayan iktidar. Diyanetin çağrısının muhatabı iktidardır. Eğer biz bu konularda milletimizin değerleri ile kavga içine girmeden problemlerimizi çözmeye kalkarsak, barış olur huzur olur kalkınma olur.