• CHP’li Özel: Ne özür dileriz ne de tehdide teslim oluruz

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın sözlerine ilişkin, “Ne özür dileriz. Ne de bu tehdide teslim oluruz. İsmet Büyükataman beni tehdit edebilir. Ben iki tane öğretmenin çocuğu 10 yaşından sonra yatılı okullarda Devlet parasız yatılı bursuyla büyümüş biriyim, beni tehdit edersin ya korkarım ben Özgür Özel korkar ama CHP’nin  Grup Başkanvekili korkmaz” dedi.

  TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

  Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:
  “Artık bu hastalıktan kurtuluyoruz algısının ikinci bir dalganın başlangıcı olabileceğine çekmek istiyoruz. Sorun şu ki bu virüs ilk günkü kadar bulaşıcı ilk günkü kadar öldürücü. Bu yüzden ilk günlerde ne kadar çok el yıkıyorsak o kadar çok el yıkamalıyız.

  Çok sayıda doktordan aldığımız telefonlar ve sosyal medya paylaşımları şunu söylüyor, biz istesek de sisteme Covid giremiyoruz, girmek için PCR testinin pozitif olduğunu ve orada göründüğünü istiyor sistem. Hasta bal gibi Covid, test negatif, ölünce diye giriyor. Bu gerçekleri görelim.

  CHP HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ŞEHİT SAYILMASINI İSTEDİ

  Buradan açık çağrıda bulunuyorum. Bu Meclis’in ilk işinin öncelikli işinin hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının sayılması, onlara şehit unvanın verilmesi ve yakınlarının şehit yakınlarına tanınan haklardan yararlanmasının sağlanması lazım. Bu konudaki kanun teklifimizi de Meclisimize sunuyoruz.

  “FETÖ TAKTİKLERİ”

  Dün Sayın Cumhurbaşkanı’nın ifadesiyle Meclis açılınca ilk iş Barolar Birliğinin seçim sistemini değiştirecekmiş. Bu söylenecek bir söz değil. Bu çok yanlış bir yaklaşım. Baroların yani meslek örgütlerinin seçim sistemlerine müdahale etmek bir FETÖ’cül akıldır. Bu FETÖ taktikleri bu FETÖ yaklaşımlarının halen daha karşılık buluyor olması, sarayda konuşuluyor teklif ediliyor olmasını gerçekten şaşılacak olarak görüyoruz.

  “SİZİ ALKIŞLAMA MEKANİZMALARI DEĞİLDİR”

  Meslek örgütleri uyarı mekanizmalarıdır, sizi alkışlama mekanizmaları değildir. Sisteme müdahale edelim makbul kişiler oranın başında kalsın yaklaşımını son derece sorunlu bulduğumuzu ifade etmek isterim.

  “MİLLET CAN DERDİNDEYKEN”

  Millet can derdindeyken ülkede bir süredir Fahrettin Altun’un mangal keyfi için kanunun arkasından dolandığı, vakıf malına el attığı, daha sonra da suçüstü yakalanınca vakıflarla günlük kontrat yaptığı o gün kontrat yaptığı Kuzguncuk’ta bir arsayı aylık 250 lira gibi komik bir paraya kiraladığı meselesi konuşuluyor. Ve bu saatlerde şimdi Canan Kaftancıoğlu İstanbul İl Başkanımız ve Cumhuriyet Gazetesinin 4 değerli basın emekçisi İstanbul Adliyesinde bu haberden dolayı ifade veriyorlar. Fahrettin Altun kendi gündemini bastırmak için bir mağduriyet yaratmak için öyle şeyler söyledi öyle şeyler yaptı ki…

  Haber ne mangal, çardak. gazetecilik yargılanıyor İstanbul Adliyesinde. Utanç verici bir durumdur.

  “ALTUN MAKAS İLE TANIŞTIK”

  Basında bir haberi makaslamak, makas atmak, altın makas var şimdi Altun makas ile tanıştık. Tabi bu beyefendi sosyal hayatta arsa tecavüzü, Anadolu Ajansında Altun makas, bir de akşamları troll ordularını yönetiyor.

  “BU ANKETLERDE ERİYORSUNUZ YA ONDAN ÇILDIRDINIZ”

  Avrasya araştırma anket açıkladı. İşte size anket. Darbeye teslim olmayız diyen Özgür Özel’e kes kopyala yapıştır Fahrettin  Altun makas, gitmiş ondan sonra algı operasyonu yapıyor, bir adım geri gidenin canı çıksın, namerttir, sizden korkan sizden beter olsun. Bu anketlerde eriyorsunuz ya ondan çıldırdınız. Bütün mesele bu. Gideceksiniz…

  MHP’Lİ BÜYÜKATAMAN’A YANIT VERDİ

  İşin bir de küçük ortak tarafı var. Sivas katliamında katledenlerin sloganlaştırdığı ve gazetelerden çağrı yaptığı bir lafı şimdi siyaset gündemine taşımanın ne manası var diyoruz. Tutmuş, dünya kadar hakaret, iftira ve ardından CHP Sözcüsü beni özre davet ediyor, arkasından tehdit. Yoksa partimizin gençleri falan Ülkü Ocakları kanalıyla bana had bildireceklermiş. Bunları yapıyorsunuz. Sonra da video paylaşıyorsunuz.
  Bir; tükenmişlik itirafı. Diyor ki ben genel sekreter olarak partimin grup başkanvekilleri partinin genel başkan yardımcıları bu sözlere sözle cevap veremiyoruz. Biz yokuz, bittik diyor. Parlamento burası. O da milletvekili ben de. Hem kürsüye çıkıp bunları çürütemem, bunları yenemem diyor. Ben çaresizim son çare şiddet, vahşet diyor. Burada özür talep etmiş ya, özür dilenecek bir şey varsa siyasete bu tehdit dilini siyasete şiddeti çağıran bu yaklaşımı yapan çıkacak özür dileyecek. Partisinde inşallah halen daha bir aklı selim vardır ve bunu düzeltir bunu geri aldırtırlar. Özür dileyecekse bu ifadeleri kullanan dileyecek. Ve utanılacak bir şey varsa o kullanılan son cümlenin kendisidir. Ne özür dileriz. Zaten dilenecek bir şey yok. Ne de bu tehdide teslim oluruz.

  “BENİ TEHDİT EDERSİN YA KORKARIM BEN ÖZGÜR ÖZEL KORKAR AMA CHP’NİN  GRUP BAŞKANVEKİLİ KORKMAZ”

  İsmet Büyükataman beni tehdit edebilir. Ben iki tane öğretmenin çocuğu 10 yaşından sonra yatılı okullarda Devlet parasız yatılı bursuyla büyümüş biriyim, beni tehdit edersin ya korkarım ben Özgür Özel korkar ama CHP’nin  Grup Başkanvekili korkmaz kardeşim. Korkmaz. Savaş meydanında kurulmuş partinin grup başkanvekili bunlardan korkmaz.”