• CHP’li Altay: AK Parti tereyağı gibi eriyor

  TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Bakın AK Parti ikiz doğum yaptı. İki tane yeni parti var. AK Parti tereyağı gibi eriyor” dedi. Altay, ittifaklara ederek, “Cumhur İttifakının bir sonraki seçimde de kesin olarak bu kombinasyonda seçime gireceğinin garantisi var mı? Yok” dedi. Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  “İYİ Parti ve HDP arasında yaşanan tartışmayı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Altay, şu yanıtı verdi:

  “Siyaset tartışma zeminidir, böyle tartışmalardan kimse korkmasın. Demokrasimiz adına bundan kimseye zarar da gelmez.
  İYİ Parti ile HDP arasındaki bu tartışmanın Türk siyasetinde bir kriz yaratacak noktaya geleceğine ihtimal vermiyorum. İki parti arasındaki tartışamaya da çok dışarıdan dahil olmak da bize yakışmaz.”

  OY PUSULASINI GÖSTERDİ, İTTİFAKTAKİ PARTİLERE İŞARET ETTİ

  Dönem Milletvekili Seçim Oy Pusulasını gösteren Altay, şöyle devam etti:
  “Şurada Cumhur İttifakı sütunu var. AK Parti ve MHP. Şurada da Millet İttifakı sütunu var, CHP, ve İYİ Parti. Bizim Millet İttifakımızın boyutu budur.

  “AK PARTİ SEÇMENİNDEN SADECE ’DA 700 BİN OY ALDIK”

  ‘Efendim biz HDP seçmeninden oy aldık’. Elbette aldık. Hayır ben daha ileri gidiyorum. Biz AK Parti seçmeninden sadece ’da 6-700 bin oy aldık.

  “BİZ BİR AN ÖNCE OLSUN İSTİYORUZ”

  Son yapılan genel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki ittifak budur. Ama yarın seçim olacak yani yarın derken biz bir an önce olsun istiyoruz Covid biter bitmez ama yani ben öyle istiyorum. Arzu ediyorum millet bu yükü fazla taşıyamaz.

  “AK PARTİ, MHP İTTİFAKININ BİR SONRAKİ SEÇİMDE DE KESİN OLARAK BU KOMBİNASYONDA SEÇİME GİRECEĞİNİN GARANTİSİ VAR MI?”

  Bu hükümet bu Cumhur İttifakı aslında milletin sırtında bir kamburdur, bir yüktür. Lakin seçim ne zaman olur ona anayasada öngörülen karar verici merciler karar verecektir. Yarın seçim olacak kim bilebilir siz Cumhur İttifakının yani AK Parti, MHP ittifakının bir sonraki seçimde de kesin olarak bu kombinasyonda seçime gireceğinin garantisi var mı? Yok. Buranın böyle gireceğinin garantisi var mı? Yok. Gün doğmadan neler doğar.

  “AK PARTİ İKİZ DOĞUM YAPTI”

  Bakın AK Parti ikiz doğum yaptı. İki tane yeni parti var. AK Parti tereyağı gibi eriyor. İlk seçimde de vatandaşlarımız bunun bedelini soracaklar. Bedelin vebali olur. Yani bu kadar bedelin bir vebali olsa gerek. Vebalin adresi de sandıktır. Vebal sandıkta ödenecektir.”

  “AVM’LER AÇILDI, MECLİS NİYE KAPALI?”

  Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

  “Hayırlı olsun AVM’leri açtılar. Bilim Kurulu’nun müspet bir görüşü olmamasına rağmen AVM’ler açıldı, Meclis niye kapalı? Dünyanın bütün parlamentoları çalışıyor. ‘Hayır, Meclis çalışmasın, milletvekillerinin canı’. Hepimizin canı kıymetli. 83 milyonun canı da aynı nispette kıymetlidir.

  “BİZİM DERDİMİZ ERDOĞAN’I DÖVMEK DEĞİL”

  Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil. Bizim derdimiz üzüm yemek halk tabiriyle. Bizim derdimiz Erdoğan’ı dövmek değil siyaseten tabii Erdoğan’a siyaseten yumruk savurmak değil, bizim derdimiz 83 milyon insanımızın hayatını kolaylaştırmak, başka bir derdimiz yok.

  “ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYOR”

  Ama Türkiye’nin derdi başka. RTÜK’ü tekrar uyarıyorum yandaş olmayan borazan olmayan medyaya terör estiriyor, aba altından sopa gösteriyor. Haddinizi bilin. Tayyip Erdoğan’ı mutlu etmek için şaklabanlık ve şarlatanlık yapmak için oraya seçilmediniz.

  CUMHURBAŞKANI’NIN SÖZLERİNE YANIT VERDİ

  Dün de kendisini, ekonomiyi, gidişatı eleştiren herkesi ‘faşist zihniyet uzantısı’ olarak niteledi. Şimdi Erdoğan’a ben buradan örnek vereyim, eğer Erdoğan bir faşist zihniyet arıyorsa şuna baksın. Bir ülkede yargıçlar karar vermeden önce ‘acaba bu karar Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırır mı, hiddetlendirir mi, öfkelendirir mi’ diye düşünerek karar vermek durumuna gelmişse işte orada faşist zihniyet vardır.

  “DERLER Kİ KUSURU YÜZÜNE SÖYLENMEYEN AYIBINI HÜNER SANIRMIŞ”

  Çok sevdiğim bir atasözü var. Derler ki kusuru yüzüne söylenmeyen ayıbını hüner sanırmış. Erdoğan daha çok ayıp etme, daha çok kusur işleme diye CHP’de diğer partiler de senin bu beceriksizlik üstü yanlış yönetimini sana yüzüne karşı ve aziz milletimizle paylaşmak zorundayız. Sen ayıbını hüner zanneden bir ruh iklimiyle artık yaşıyor, çalışıyor düşünüyor ve iş görüyorsun.

  CUMHURBAŞKANI’NA ÇAĞRIDA BULUNDU

  Samimiyetle Sayın Erdoğan’a bir çağrı yapmak istiyorum. Erdoğan senin şimdi bütün işi gücü bırakıp Hazreti Mevlana’nın meşhur 7 öğüdünü bir okuman lazım. Gel şunu bir oku. Bugünlerde buna çok ihtiyaç var. Sanki Hazreti Mevlana bu 7 öğüdü vallahi de billahi de senin için söylemiş diye hisseder hale geldi. Ayıbını hüner sanmaman için kusurunu yüzüne söylemeye devam edeceğiz.

  “ÖMER ÇELİK DÜN ALTINA İMZA ATACAĞIM 10 NUMARA BİR LAF ETMİŞ”

  Ömer Çelik dün altına imza atacağım 10 numara bir laf etmiş.  Ömer Çelik ‘Türkiye’nin darbe gündemi yoktur’ dedi. Hele şükür ya. Bunu üç yere söyleyeceksin. Genel Başkanı’nın Recep Tayyip Erdoğan’a söyleyeceksin. Yandaş gazetecilerinize söyleyeceksin. Şöhretli televizyonlar da  her akşam boy boy görüntü veren Erdoğan’ı savunmak için çırpınan köşe yazarlarına söyleyeceksin.

  YKS

  O bu sene sınava giriyor ama ilk seçimde ilk defa da oy kullanacaklar. Ve göreceksiniz size neler edecekler. Pinpon topu gibi sınav tarihini bir oraya bir buraya çevirmekten muradın ne?

  “ŞİMDİ ERDOĞAN İÇİN ÜÇÜNCÜ ZARFI AÇMA VAKTİDİR”

  Meşhur üç zarf hikayesi vardır. Şimdi Erdoğan için üçüncü zarfı açma vaktidir. Orda da  kendisinin de üç zarf bırakarak postu terk etmesinin gerektiğini görecektir.”