• Bahçeli’nin ‘FETÖ projesi’ sözlerine Gelecek Partisi’nden sert tepki

  MHP lideri Bahçeli’nin Partisi’ni ‘FETÖ projesi’ olarak yorumlamasına bir tepki de Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci’den geldi: Teröristbaşı Öcalan’dan seçimlerde medet uman, onlara devletin televizyonlarını açanlara sessiz kalan Sayın Bahçeli’nin ne kadar tutarlı ve ilkeli bir siyaset yaptığı ortadadır.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Partisi’ni bir ‘FETÖ projesi’ olarak tanımlamasının ardından tepkiler çığ gibi büyürken bir cevap da Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci’den geldi.

  Yaptığı yazılı açıklamayla Bahçeli’ye sert sözlerle cevap veren Temurci, “Pelikanvari yaklaşımları dillendirmek bir acziyetin göstergesidir. Öcalan’dan medet umanlara, devletin televizyonlarını açanlara sessiz kalan Bahçeli’nin ne kadar ilkeli bir siyaset yaptığı ortadadır” dedi.

  ‘ÜLKÜCÜLÜK İFTİRA ATMAK, KARALAMAK DEĞİLDİR’

  Temurci’nin açıklaması şöyle:

  “Sayın Bahçeli bu mübarek günlerde, yine ağzına hakim olamıyor. İnanıyorum ki, kendisinden en fazla da gerçek ülkücüler utanıyordur.

  Ülkücülük, iftira atmak, karalamak değildir. Pelikanvari yaklaşımları dillendirmek bir acziyetin göstergesidir.

  Teröristbaşı Öcalan’dan seçimlerde medet uman, onlara devletin televizyonlarını açanlara sessiz kalan Sayın Bahçeli’nin ne kadar tutarlı ve ilkeli bir siyaset yaptığı ortadadır.

  Terörle mücadelenin en zor anlarında bu ülkenin Başbakanına “Hayır” diyerek sorumluluktan kaçan birinin bugün konuşma hakkı yoktur.

  PARTİSİ’Nİ TERÖRLE AYNI CÜMLE İÇİNDE ANMAK AHLAKSIZLIKTIR

  Beka deyip kendi koltuğununun derdine düşenler, milleti kamplaştıran ve ayrıştıranlar asla vatansever değillerdir. Milletimiz siyaseti kirleten bu hastalıklı yaklaşımları tez zamanda sandığa gömecektir inşallah.

  Bu ülkede geleneği olan bir partinin genel başkanı öncelikle hukuka ve demokrasiye saygılı olmalıdır.

  etikten bahsedip, Partisi’ni terörle aynı cümle içinde anmak en hafif deyimiyle ahlaksızlıktır.

  HEDEFİMİZ MİLLETİ KORKUTANLARI KORKUTMAKTIR

  Kurulan partileri kendi gelecekleri için tehdit unsuru olarak görüp iftiralara sarılanlar, Geleceği asla engelleyemeyecek, milletimizin gerçek gündemi olan ekonomik sıkıntıları, işsizliği, yoksulluğu, adaletsizlikleri, arsızlığı, yolsuzluğu, israfı, kayırmacılığı asla unutturamayacaklardır.

  Bu millet Sayın Bahçeli’nin ve O’nun gibilerin hezeyanlarına, yalanlarına, korku nöbetlerine asla teslim olmayacaktır.

  Partisi; 83 milyonun tüm değerlerini, renklerini, ümitlerini içinde barındıran ve tek kırmızı çizgisi terör olan bir harekettir.

  Hedefimiz; milletimiz için demokrasi, ve refahtır.

  Hedefimiz; milleti korkutanları korkutmaktır.”

  NE OLMUŞTU?

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti, Partisi ve Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (Deva) isimlerinin “FETÖ projesine” uygun olarak seçildiğini iddia ederek şu sözleri kaydetmişti:

  “Yoksa bu kadar tesadüf etmez. ‘İyi’ olacak, ‘gelecek’ olacak, ‘deva’ olacak. Ama Meclis’te özellikle Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 2023 yılındaki yapısına karşı güçlü bir muhalefet unsuru oluşturmak maksadıyla düşünülmüş bir şeydir. FETÖ projesidir, Pensilvanya kaynaklıdır.”