• Yaşar Okuyan’dan Devlet Bahçeli için “MİT” iddiası: O hep görevlidir

  Eski MHP’li, ANAP hük’umetlerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapan , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin MİT mensubu olduğunu iddia etti. Okuyan, “Devlet Bahçeli hep görevlidir, altını çiziyorum. Zaten MİT’le ilişkisi, rahmetli Türkeş’in mektubu var bende. İsteyenler girsinler Alparslan Türkeş’in el yazısı mektup, ‘Devlet Bahçeli MİT ajanı’ diye görürler” ifadelerini kullandı.

  Yaşar Okuyan, Gazeteci Hakan Aygün‘ün Youtube üzerinden yayınladığı programına katıldı. Okuyan son günlerde sık sık muhalefeti hedef alan MHP lideri Bahçeli’ye dair iddialarda bulundu. Okuyan şunları söyledi:

  “Devlet Bahçeli denen şahsı ben 40 küsür yıldır tanırım. Devlet Bahçeli daha yoktu. CKMK vardı, Rahmetle Türkeş’le biz oradan beri birlikte geldik. Devlet Bahçeli Gazi Üniversitesi’nde bir asistandı küçümsemiyorum ama vazifeliydi” ifadelerini kullandı. Okuyan gazeteci Aygün “MİT’ten mi?” sorusuna “MİT’ten ve devamında yanıtını verdi.

  Devlet Bahçeli hep görevlidir, altını çiziyorum. Zaten MİT’le ilişkisi, rahmetli Türkeş’in mektubu var bende. İsteyenler girsinler Alparslan Türkeş’in el yazısı mektup Devlet Bahçeli MİT Ajanı diye” görürler. Benzeri bir mektubu şu anda sağ olan bir arkadaşımıza da göndermişler.

  “Daha sonraki olaylar var. Mesela 564 sanıklı MHP ve Ülkücü Kuruluşlar davası oldu. Gece duvara MHP yazanı bile getirdiler attılar. 220’si idamdan yargılandı. Hepsi var. Onun içinde Devlet Bahçeli yok.

  “Bir örnek daha vereyim. Yıl 1978, Kahramanmaraş katliamı olmuş. Bütün Türkiye’de sıkıyönetim ilan edilmiş. Bütün illerin girişi çıkışı kontrol ediliyor. Devlet Bahçeli’nin yanına arkadaşlar geliyor, isimleri belli, öğrenciler. Bunun da beyaz bir Toros arabası var. Hepsi belgeli, dosyası var bende. Gelirken yolda bir saat kontrol yapılmıyor. Araba durduruluyor. İçindeki 3 kişiyi indiriyorlar arıyorlar. Bagajı açıyorlar portakal sandıkları arasında 2 tane kalaşnikof ve 702 mermi. Bunları toparlıyorlar. Doğru sıkıyönetim komutanlığına. Arabanın ruhsatında Devlet Bahçeli yazıyor. Karakola bile çağırmıyorlar, sıkıyönetim var. İki tane kalaşnikof ve 702 mermiyle yakalanana arabanın sahibini karakola bile çağırmıyorlar. O çocukları yargılıyorlar atıyorlar içeri.”

  Okuyan, Gazeteci Aygün’ün “Sayın Bahçeli, MİT’e çalışma konusunu yalanlamadı değil mi?” sorusuna ise “Hayır. O da ilginç. sene önceki büyük bir kongre sırasında MHP’de bu MİT ajanlığı ciddi bir tartışma konusu oldu. Avukatına MİT’e yazı yazdırdı, resmi bir yazı. MİT2Ten temiz kağıdı aldı. MİT diyor ki “Bizim kayıtlarımızda Devlet Bahçeli isimli şahıs çalışır gözükmemiştir.'” ifadelerini kullandı