• İntihar ettiği öne sürülen Aleyna Çakır’ın erkek arkadaşı tarafından bayılana kadar dövüldüğü görüntüler ortaya çıktı

  Ankara’da intihar ettiği sürülen Aleyna Çakır’ın, erkek arkadaşı Ümit Can Uygun tarafından canlı yayında bayılana kadar darp edildiği görüntüler ortaya çıktı. Uygun’un MHP’li olduğu öğrenildi.

  Ankara’da 4 Haziran 2020’de intihar ettiği öne sürülen Aleyna Çakır isimli genç kadının, erkek arkadaşı olduğu belirtilen Ümit Can Uygun tarafından sosyal medya canlı yayınında bayılana kadar dövüldüğü görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüler, bir kadın cinayetinin daha intihar denilerek üstünün kapatılmaya çalışıldığını gösterdi.

  TIKLAYINIZ: Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden Aleyna Çakır hakkında açıklama

  TIKLAYINIZ: Aleyna Çakır’ın bayıldığı dayağın ardından verdiği ifadesi ortaya çıktı

  İNTİHAR ETTİĞİ İDDİASI, KATİL ZANLISININ ARKADAŞI TARAFINDAN ORTAYA ATILDI

  Aleyna Çakır’ın arkadaşı Merve isimli bir kadın, cinayeti sosyal medya hesabı Twitter’dan anlattı. Merve, cinayet günü Aleyna’nın evde olduğu gece saatlerinde katil zanlısının arkadaşlarıyla alkol aldığını ve Instagram hikayesinde 10’a yakın paylaşım yaptığını söyledi. Ümit Can Uygun’un Aleyna’nın cesedini sabah saatlerinde çilingir çağırarak bulduğunu iddia ettiğini aktaran arkadaş, Ümit Can Uygun’un ifadesi alındıktan hemen sonra, Instagram’da Aleyna’nın hesabını ve kendi hesabını kapattığını aktardı.

  Çakır’ın arkadaşı Merve, Ümit Can Uygun’un ifadeye çağrılmasının ardından bir arkadaşı tarafından Aleyna’nın ailevi sebeplerle intihar ettiğini öne sürdüğünü aktardı. Merve, iddiaları yayan kişinin Çakır’ı tanımadığını belirtti.

  DAHA ÖNCE DE ŞİDDETE MARUZ KALMIŞ

  Aleyna Çakır’ın daha önce de Ümit Can Uygun tarafından şiddete maruz kaldığı ses kaydını kendi hesabından paylaştığı da ortaya çıktı. Ses kaydında genç kadının çığlıkları ve Ümitcan diye seslenmesi duyuldu.

  MHP İLÇE BAŞKANLIĞINDA SİLAHLA FOTOĞRAF ÇEKİLMİŞ

  Ümit Can Uygun’un MHP İlçe Başkanlığı’nda çekilmiş görüntüleri de ortaya çıktı.

  Uygun’un, silahlar ve yüklü miktarda parayla çekilmiş görüntülerini de sosyal medyada yayınladığı görüldü.

  ARKADAŞI: YAKIŞANI YAPAR

  Öte yandan, Uygun’un paylaştığı görüntülere Mehmet Varol isimli arkadaşı da “Yakışanı yapar” yazdı.

  DHA: ALEYNA ÇAKIR’IN GERÇEK İSMİ SEMA ESEN

  Demirören Haber Ajansı ise, Aleyna Çakır’ın gerçek isminin Sema Esen olduğu bilgisini paylaştı.

  DHA’nın haberine göre, 21 yaşındaki genç kadının, geçtiğimiz  çarşamba günü Keçiören Yükseltepe Mahallesi’ndeki evinde, erkek arkadaşı Ümit Uygun tarafından bornoz kuşağı ile tavana asılı halde bulundu.

  Ümit Uygun’un haber vermesiyle gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Sema Esen’in hayatını kaybettiği belirlendi.

  Evde yapılan incelemeden sonra Esen’in cesedi, Ankara Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Adli Tıp Kurumu raporunda, Sema Esen’in bornoz kuşağı ile kendini asarak yaşamına son verdiği belirtildi.

  DHA: GÖRÜNTÜLER 1. ÇEKİLDİ

  DHA, Aleyna Çakır ismini kullanan Sema Esen’in canlı yayında yayınlanan darp görüntülerinin 1. çekildiğini, genç kadının Uygun hakkında tedbir kararı aldırdığını bildirdi.

  Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından başta kadın örgütleri olmak üzere çok sayıda kişi tarafından sosyal medyada paylaşım yapıldı.

  SERBEST DOLAŞIYOR

  Sosyal medyada yayınladığı videoyu kısa süre sonra silen Ümitcan Uygun ise hala serbest dolaşıyor.