• Emniyette kendisine su verilmediğini söyleyen Müyesser Yıldız: Devletin suyunu da ekmeğini de istemiyorum

  Gözaltına alınan ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, aracılığıyla mesaj gönderdi. Emniyette kendisine su verilmediğini kaydeden Yıldız, kendisine yöneltilen “siyasal ve askeri casusluk” suçlamasına “Ben hangi devletin menfaatine casusluk yapabilirim? Benim tanıdığım bildiğim tek devlet vardır o da Türkiye Cumhuriyeti’dir” diye tepki gösterdi.

  TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ve ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ile İstanbul’da görevli subay E.B. 2019 yılında başlatılan soruşturma sonucunda “siyasal ve askeri casusluk” suçlamasıyla gözaltına alındı. Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen Müyesser Yıldız aracılığıyla mesaj paylaştı.

  “BEN BUNLARIN SUYUNU DA EKMEĞİNİ DE İSTEMİYORUM”

  Emniyette su istediğini ancak verilmediğini kaydeden Yıldız, “Canı sıkıldıkça, 8-10 senede bir suç uyduran devletin suyunu da ekmeğini de istemiyorum. FETÖ’cüsü, casusu, darbecisi sokakta gezecek şamarı bana indireceksiniz. Ben bunların suyunu da ekmeğini de istemiyorum” dedi.

  “BEN HANGİ DEVLETİN MENFAATİNE CASUSLUK YAPABİLİRİM?”

  Kendisine “askeri casusluk” suçlaması yönetilmesine tepki gösteren Yıldız, şu ifadeleri kullandı:

  “Bana FETÖ’cü diyemediler ama Türk ordusunun hukuku için namusu için, şerefi için, haysiyeti için bana askeri casusluk suçunu yöneltebilecek insan henüz anasının karnından doğmamıştır. Ben hangi devletin menfaatine casusluk yapabilirim? Benim tanıdığım bildiğim tek devlet vardır o da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Yabancı devletler lehine çalışan insanları görüyoruz. Devletimizin onurunu, haysiyetini, menfaatini, çıkarı için neler yaptıklarını görüyoruz, biliyoruz.

  Biz gördüklerimizi, bildiklerimizi yazmıyorsak haberimiz yok zannetmesinler. Herkesin her şeyden haberi var bu ülkede. Bari bu suç icat edecekseniz taşıdığımız ada, isme uygun bir suç uydurun. Koronavirüsü Türkiye’ye Müyesser getirdi deseydiniz daha uygun olurdu.

  “FETÖ’YE VE PKK’YA BİR SELAM DAHA ÇAKILMIŞTIR”

  Devletin içinde kimin kiminle kavgası varsa bizler üzerinden kavga yapmasınlar. Kişisel kin ve hınçlarını da devlete alet etmesinler. Sebep ne olursa olsun, görünen o ki bu operasyonla FETÖ’ye ve PKK’ya bir selam daha çakılmıştır.

  Ülkenin üzerine getirilecek felaket öncesinde yeniden mıntıka temizliği yapıyorlar. Milletimizin olanları görmesini ve olacak olanları da bilmesini istemiyorlar. Yani Amerikan polisi nasıl ki George Floyd’u nefessiz bıraktıysa ülkemizde de yapılanlar Türk milletini nefessiz bırakma çabasıdır.

  ODA TV ÇALIŞANLARI BARIŞ PEHLİVAN, BARIŞ TERKOĞLU VE HÜLYA KILINÇ’A SELAM YOLLADI

  “2012’de cezaevinden çıktığımda şunu söylemiştim: Birilerinin bunlara herkesi korkutamayacağını ve satın alamayacağını göstermesi gerekiyor. Aynı noktadayım. Bu millet ve bu ülke bu kadar sahipsiz değil. Ankara TEM’den öncelikle Silivri’deki Barışlara, Hülya’ya Murat’a ve de tüm dostlara kucak dolusu selamlar. Türk milleti beni kimlerin neden hedef gösterdiğini çok iyi biliyor.”