YSK’nın seçimleriyle ilgili kararı beklenirken Büyükşehir Belediyesi Başkanı , Meclisi’nin ikinci oturumunu 24 Nisan saat 14.00’te başlattı.
Grubu’nun önerisiyle Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kurulması için oylamaya geçildi. ve MHP’li üyelerin ‘hayır’ oyu vermesiyle önerge reddedildi.

:
“Sayın üyeler çoğunluğumuz vardır. İBB meclisinin 8. Dönem 2.oturumunu açıyorum.
Geçen toplantının tutanağı okundu. Gündem dışı konuşma geldi.

CHP grubu adına Selçuk Sarıyar söz aldı:

“Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarını saygıyla anıyorum. Analarını babalarını savaşta kaybetmiş yüzbinlerce çocuğumuza bu millet ve devlet sahip çıkmıştır. Ulusal egemenlik kavramından bahsetmek istiyorum. Ulusal egemenlik başkanımızın da dediği gibi ‘ulusal egemenlik kişilerin, grupların, cemaatlerin değil milletin egemenliğidir. Milleti temsil edenlerin buluştuğu bu meclis de umarım bu bilinçle çalışacaktır. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında çocuklara ve çocuklu ailelere sunulan maddi manevi imkan ve avantajlar varken bugünse önümüze gelen veriler çok farklı bir tablo ortaya çıkartıyor. İstanbul üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre istanbulda 100’e yakın mahallede çocuk yoksulluğu alarm verecek düzeylerde. Esenyurt’ta 20, Esenler’de 11, Bağcılar’da 11, Sultangazi’de 7, Arnavutköy’de 6 mahallenin çocuk yoksulluğunda öne çıktığını görüyoruz. İstanbul’da 0-4 yaş arası 1.142.000, 0-15 yaş arası 3.257.000 çocuk yaşıyor. Bu çocukların yaklaşık 5’te 1’i yoksulluk düzeyde bu da 0-4 yaş arası 200.000 0-15 yaş arası 600.000 çocuğun bu yoksulluğu yaşamaya devam ettiğini gösteriyor. Çocuk yoksulluğunu belirleyen en önemli faktörlerden biri de anne eğitim düzeyi. Anne eğitimindeki bir birim yükselmenin çocuk yoksulluğunu iki kat azalttığını görüyoruz. Son olarak Küçükçekmece’de yaşanan vahşet nedeniyle çocuğumuza acil şifalar dilediğimizi belirtmek isterim. Sözlerimi tamamlarken ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ der saygılarımı sunarım.”

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu söz aldı:

“Sayın Başkanım, değerli arkadaşlarım önümüzdeki hafta içerisinde meclisimiz olmayacağı için önemli günlerle ilgili temennilerimi ve dün idrak etmiş olduğumuz dünyada gerçekten çok anlamlı bir yeri olan 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı tekrar kutluyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı iki kavram açısından çok önemlidir; bir tanesi çocuk bir tanesi ulusumuz açısından. Biz  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı başlığı altında milli iradenin yani demokrasinin zirveleşmesi, demokrasinin kurumsallaşması ve milli iradenin her bir şekilde yönetime yansıması anlamında dünyada çok önemli tecrübeye sahip olan ülkemizin bu bayramını kutlamayı en iyi hak eden ülke olduğunu düşünüyorum. Ve bize bu günleri armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu banisi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum ancak demin konuşan CHP’li arkadaşta ironi hissettim. Özellikle AK Partili belediyelerin olduğu ilçelere gönderme yaparak çocuk yoksulluğu kavramından ve bir araştırmadan bahsetti. Tabi böyle bir araştırmanın kim tarafından ve nasıl yapıldığı, hangi bilimsel kriterlere göre yapıldığını görmemiz lazım sayın meclis üyesi arkadaşıma söylerim, bu işte türkiyede en iyi uzmanlardan biri benim. Bu araştırmayı bir göreyim ve o kriterler nelerdir bakalım. Böyle bir kavram yoktur bir defa; çocuk yoksulluğu kavramı ne demek? Şunu söylüyorsanız, evet AK Partili ilçeler genç nüfuslara sahiptirler ve genç nüfusları da demografik olarak toplumsal geleceğin bekası açısından çok önemlidir. Diğer bir şeyse, biliyorsunuz bugün 24 Nisan ve bu 24 nisan olduğunda özellikle batılı bazı ülkelerin duyguları depreşir. Ermeni soykırımı tasarısıyla ilgili değişik bazı şeyler gündeme gelir. Türkiye’nin TBMM’den sonra en büyük meclisi olan İBB Meclisi’nde kayıtlara geçmesi açısından söylüyorum; biz bu ülkenin çocukları olarak bu toprağın çocukları olarak tarihimizden hiçbir zaman utanmadık utanmayacağız ve gurur duymaya devam edeceğiz. Bizim tarihimizde hiçbir zaman ne işkence olmuştur ne soykırım olmuştur… Bizim tarihimizin her sayfasında gurur duyacağımız merhamet medeniyeti olmuştur. Üçüncüsü ise geçtiğimiz pazartesi burada meclis toplantısındayken Kâğıthane’de acı bir olay yaşandı ben olayı yaşayan bütün kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. diğeriyse önümüzdeki hafta 1 mayıs bütün işçilerimize bayramınız kutlu olsun diyorum. bir diğeri de önümüzdeki hafta 6 mayıs ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum ve 12 mayıs anneler gününde mecliste olmayacağız tüm annelerin anneler gününü tebrik ediyorum.”

AK PARTİ’Lİ ÇAĞRICI’DAN İMAMOĞLU’NA:
‘BEN SİZİ BEYLİKDÜZÜ BAŞKANI’YKEN DE ÖPÜYORDUM’

Lokman Çağrıcı, hem birgün önce çok konuşulan İmamoğlu’yla sarılmasının arkaplanını hem de Bağcılar’daki çocuk politikalarını anlattı.

AK Parti Bağcılar Başkanı Lokman Çağrıcı:

“Sayın Başkan değerli meclis üyesi arkadaşlarım öncelikle yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Rabbim hayırlı olanı cümlemize vesile olmasını diliyorum. Tevfik başkanımız grubumuz adına konuşmasını yaptı ben şahsım adına bir şeyler söylemek istiyorum.-”

İmamoğlu:

“Sataşmayı…”

Çağrıcı:

“Ben sataşmayacağım…”

İmamoğlu:

“Bir sataşma var dediniz de…”

Çağrıcı

“Evet onu anlatacağım ama sataşmayla beraber bazı ilintiler de kurabilirim. Değerli arkadaşlar biraz önce CHP’li arkadaşımız Bağcılar’dan rakam verdi. Buradaki tüm arkadaşlarımız Bağcılar Belediyesi’nin internet sitesini ziyaret etmelerini öneriyorum. İkincisi benzer bir sataşmayı sayın başkanımız, İmamoğlu yapmıştı seçimlerden önce ona da bir yayında cevap verdim ama o bana cevap vermedi. Orada bana vermediği cevabı buradan sormak istiyorum. Öncelikle, Bağcılar Belediyesi kurulduğu gün olan 1992 de ‘gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışmak’ sloganıyla hareket etti. Bugüne kadar Bağcılar’da hiçbir söz askıda kalmadı. Bağcılar Belediyesi’nin projelerin sonuçlanma başarısı çok yüksektir. Bundan 20 yıl önce Bağcılar’da sosyal meclisleri kurduk. Bu meclislerden biri de çocuk meclisidir. Bağcılar’da yaşayan çocuklarımızın düşüncelerine fikirlerine her zaman değer verdik. Şunu söyleyeyim parayı her yerden bulabilirsiniz, her yerde derken yanlış anlayan arkadaşlar olabilir, imkanlar dahilinde bulabilirsiniz ama aklı hiçbir yerde bulamazsınız. Bizim önce akla ihtiyacımız olduğunu bildiğimiz için hep Bağcılar’daki vatandaşımızı dinledik. Sayın Başkan siz hep AK Parti’li belediyeleri ağzınıza aldınız ve dediniz ki Esenler, Bağcılar, Güngören’deki yaşam kalitesini Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy’dekine çıkaracağınızı söylediniz. Burada dünkü görüntüye de cevap vermek isterim; siz burada dediniz ki Beylikdüzü başkanıyken ben sizi öpüyordum. Büyükşehir başkanı oldunuz ben sizi yine öperim dedim öptüm. Siz de kucaklayabilir miyim dediniz. Ben de izin verdim kucakladınız. Siz beni kucaklarken ben de Rabbim hayırlısı neyse onu versin, ‘Mevla’m neylerse güzel eyler’ cümlesini Kullandım. Şimdi sözlerimi toparlıyorum. Bağcılar’da keşke AK Parti’li belediyeler ne iş yapıyor baksaydınız ve ona göre bize sataşsaydınız. Demin ağzına aldınız dedim onu özür diliyorum AK Parti’li belediyelerin adını kullandınız. Yüzme eğitimini, beden eğitimi derslerini yüzme havuzunda yapan bir tek belediye var o da Bağcılar. Tamamen ücretsiz 8 havuz var bunu 24’e çıkartacağım ikisi uluslararası bir diğeri de engelliler sarayıyla alakalı onu TV’de bahsettiğiniz için geçiyorum. Siz de İBB’de engelli projesi yapmak istiyorsanız sizi davet ediyorum sarayımıza. Sizi ve meclisi selamlıyorum.”

İMAMOĞLU: ‘DEPREM MİLLİ MESELEMİZDİR!’

Kadir Ekşi:

“İstanbul ve deprem gerçeğiyle ilgili talihsiz günler yaşıyoruz. Bakın daha dün Kartal şimdi Kağıthane’de yaşadığımız bu konuda etkin ve verimli bir çalışmayı tüm grupların hırs, rant ve tamahtan uzak bir şekilde tartışması lazım. İstanbul hepimizin ortak geleceği. İstanbulda gayrimenkul ve inşaat sektöründeki tıkanma ve kazılarda 950 mahallemizde büyük sorunlar var. Benzeri kaza ve riskleri tehdit olarak görüp bunlarla ilgili bir acil eylem plaqnı yapmamız gerekiyor. Herkesin önemli gördüğü bir konuuyu dikkatinize sunayım.

İmamoğlu:

“Uyarınız için teşekkür ediyorum kesinlikle deprem ve yaşanılan yapılar meselesi milli bir meseledir. Ne yazık ki yüzbinlerce insanın hayatı tehdit altındadır. Ne yazık ki biz millet olarak depremi sallanınca hatırlıyor geçince unutuyoruz. 1999’dan beri gündemimizde bu konuyu ne yazık ki İstanbul’a dönük bir çözüm oluşturamadık hep birlikte bir çözüme ulaştırmak gerekiyor. Umuyorum ve diliyorum ki tüm şeffaflığıyla süreci, kamuoyunu da işin içine katarak farklı kurum ve kuruluşları da işin içine katarak en hızlı şekilde İstanbul’un önüne bir çözüm planını koyacağız. Bu işin ayrımı yok dediğim gibi bir milli meseledir. Allah esirgesin bu şehirde deprem olduğunda can kaybı da değil ülkemizin geleceğini tehlikeye atacak ekonomik, sosyolojik bir çok sorunları doğurabilir. Gündemimizde var, en yakın zamanda Meclis’ten paylaşacağız ve en yakın zamanda özel çalışmaları başlatacağız.

Kağıthane’de incelemelerde bulunduk. Kağıthane belediye başkanımız da ordaydı. Sayın valimizin önderliğinde bir plan yapıldı. Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Büyükşehir ve Kağıthane Belediyeleri valiliğin kontrolünde bir çalışma yürütüyor. Bu anlamda hızlıca bir çalışma yapılıp, oradaki bina güvenliği ortadan kalkmış olan ve yıkılmış olan binalarda yaşayanların mesken sorununa hızlıca bir çözüm bulunulacaktır. Biz de devletin bir kurumu olarak işin içindeyiz.

Gündeme geçildi, ihtisas komisyonlarına üye seçimine geçilmeden önce gruplara söz hakkı verildi.

CHP Grup Sözcüsü:

“Sayın başkanım 23 komisyon bulunmakta biz CHP olarak bunlara ek olarak 2 komisyon daha kurulmasını önereceğiz. Birincisi İstanbul ve Türkiye’de çok büyük bir sorun teşkil eden uyuşturucuya karşı hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. İBB’nin de öncelikleri arasında elbette ki uyuşturucuyla mücadele ve gençlerimize bu konuda destek vermek olacaktır. Bu anlamda biz uyuşturucuyla mücadele komisyonu kurulmasını öneriyoruz. İkincisi daha önce benzeri olan ama AK Parti Grubu tarafından adı değiştirilmişti. Bu anlamda günün şartlarına uygun olarak yeni bir komisyon önerimiz var ismi toplumsal cinsiyet komisyonu. Bu komisyonun da kurulmasını istiyoruz.

AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Tevfik Göksu:

“Madde bağımlılığıyla ilgili komisyon teklifi bizim sosyal hizmetler komisyon çalışmamız içinde mevcut. Eğer bu konuda bir çalışma yapmak istiyorsak madde bağımlılığıyla ilgili bir meclis araştırma önergesi verelim bir çalışma yapalım. Büyükşehir belediyesi olarak önümüze bir perspektif çıkartalım. Bu komisyonlar teknik yapılardır. Mecliste görüşülecek konuların karara bağlanacağı yerlerdir. Uyuşturucuyla ilgili özgün bir çalışma için bir araştırma önergesiyle bir araştırma komisyonu kuralım önümüze detaylı bir çalışma çıkartalım. Bunu teklif ediyorum”

CHP Grubu’ndan cevap:

“Sayın başkanım konu önemli bir konu. Binlerce gencimizin sıkıntı çektiği geleceğimizi etkileyen bir konu. Yıl boyunca çalışacak bir komisyon herhalde en anlamlı komisyon olur. Biz sadece spesifik bir dönem içerisinde bu konuda çalışıp çözüm önerileri sunmak yerine biz bütün sene çalışabilecek gerçekten özel anlam içeren bir uyuşturucuyla mücadele komisyonu kurulmasını önemsiyoruz. AK Parti grubunun da buna eşlik edeceğine inanıyoruz çünkü bu hepimizin, istanbulun sorunu.”

İmamoğlu, AK Parti Başkanvekili’ne

“Belki özel hassasiyet olarak, bir yıl boyunca böyle bir önerinin yürümesi konusunda duyarlı davranmak adına ne dersiniz?”

AK Parti Başkanvekili:

“Böyle bir konuyla ilgili çalışma yapmakta fayda var ancak tarık bey de bilir ki bu komisyonlar teknik çalışma yapan konmisyonlar. Bu konuda gerçekten katkı üretilmesinde fayda vardır ama sadece böyle bir komisyon kurmak bize fayda vermez. Diğer komisyon da kadın aile gençlik komisyonunda var. Bence isimler konuusunda tartışmayalım biz daha sonra chp grubuyla bir araya gelelim. Bu ve başka sosyal problemlerle ilgili projeleri de içerecek sosyal katkı üretecek başlıklarda ortak teklif sunalım.”

CHP Grup Başkanvekili:

“Bugün oylayacağımız 23 komisyondan bir tanesi halkla ilişkiler komisyonu. Uyuşturucuyla mücadele halkla ilişkiler kadar önemli bir konudur. Bir komisyon kurulmasını ve bir yıl süreyle görev yapmasını istiyoruz.”

İmamoğlu:

“Kadın komisyonu bizim ilçedeki tecrübemizden söylüyorum. Aktif ve etkin bir komisyon olmuştur. Faydasını da gördük. Tabi oylayacağız ben sadece fikrimi söylüyorum. Tevfik Bey’e de söz hakkı verelim.”

AK Parti Grup Başkanvekili:

“Bu konu hassas bir konu ve bütün ilçelerde, valiliklerde uyuşturucuyla mücadele komisyonu var. Bu komisyonlarda teknik kararlar alınmıyor. Uyuşturucuyla mücadele teknik kararlar alınacak bir iş değil; sosyal, kültürel, sağlık, teknik konuların yapılacağı bir yerdir. Siyaseten uyuşturucu komisyonu kurduk diyebiliriz ama bunun şehre bir karşılığı yoktur. Biz şunu yapalım; madde bağımlılığıyla ilgili kapsamlı bir önerme hatta bir gün gündemi buna tahsis edelim, araştıralım komisyon kuracaksak yine kuralım ama bunu mecliste tartışalım ama bunun teknik bir komisyon kurmaktan öteye gidecek bir yönü olmaz. Sosyal hizmetler komisyonu bunun karşılığıdır. Ben AK Parti grubu olarak her iki komisyon ismini de kabul etmeyeceğimi belirtmek isterim.”

İmamoğlu:

“Peki, bu teknik kurullarda da faydalı kararlar alınabilir. Bunu da ifade edeyim. (CHP grubuna) Siz bir söz istediniz.”

CHP grubundan bir üye:

“Üye sayısıyla alakalı görüşümüzü bildirecektim. Kamu seçiminin sonuçlarının yönetime yansıtılması için hiçbir meclis üyesini komisyonların dışında bırakmadan hareket etmek gerekir. Bu nedenle gruplardaki üye sayısını 8’den 9’a çıkartmayı öneriyoruz.”

CHP Grup Başkanvekili:

“Konunun siyasi bir karar olduğunun farkındayız 25 yıldır komisyonlardaki üye sayılarının 9 olduğunu biliyoruz. Sayın AK Parti Grup Başkanvekili biz İstanbul için her olumlu karara evet diyeceğiz demişti. Biz geçtiğimiz 5 yılda 10363 dosya ve rapor gelmiş meclisimize. Bunların 7402’si AK Parti ve CHP grubunun oylarıyla geçmiş. Biz İstanbul halkının lehine olacak herşeye evet dedik. Yani %75’ine evet dedik. Ben bunu muhalefete de tavsiye ederim. Biz AK Parti’nin en güçlü olduğu dönemlerde bile komisyonlardaki üye sayımıza bakmaksızın kendi anlayışımızla mücadele ettik ve sayın Cumhurbaşkanının ifadesiyle istanbula ihanet etmesini önlemeye çalıştık. Bizim sayımızın, üye sayısının hiç önemi yok. Ama Bilmeliler ki CHP olarak komisyonlarda bir kişi kalsak bile bu saatten sonra ne AK Parti grubunun ihanet etmesine izin ne de fırsat veririz. Herkes görecek ki CHP öncülüğündeki İBB Başkanımız sayın Ekremoğlu istanbula asla ihanet etmeyecektir ve bu meclisten istanbula ihanet edecek bir karar geçmeyecektir. Bizim tavsiyemiz bu tür küçük işlerle uğraşmak yerine muhalefette istanbula nasıl katkı sağlarlar onun hesabını yapsınlar.”

AK Parti Grup Başkanvekili:

“Şunu ifade etmem gerekir. Biz kendi dönemimizde CHP’ye 4’e 5 komisyon verdik. Bunu şimdi 5’e 3 olarak prensip kararımızdır devam edeceğiz. Ancak şu cümlesini kendisine iade ediyorum istanbula ihanet etmesine izin vermeyeceğiz dediler ihanet chp’ye çok daha yakışıyor. Teşekkürler.”

CHP Grup Başkanvekili:

“Sayın Başkanvekili bu sözü bize iade etmeden önce oturup Cumhurbaşkanıyla oturup konuşsa iyi olur çünkü bu tamamen Sayın Cumhurbaşkanının beyanıdır. İstanbul’da 25 yıl süren iktidarını kaybetmenin hırsıyla CHP’nin komisyonlardaki sayısını 1 sayı düşürerek kendince intikam arayışı içerisindedir. Sayın vekil biraz önce ifade etti aslında biraz da mantık orada yatıyor; biz verdik dedi işte ak partiye İstanbul’daki iktidarını düşüren şey de bu kibirin kendisidir.”

İmamoğlu:

“Son sözü vereyim yoksa bu iş top atmaya dönecekse lütfen paslaşma olmasın.”

AK Parti Grup Başkanvekili:

“İstanbul halkı sandığa gitmiş ve iradesini ortaya koymuştur. Bugün YSK karar süreci ortadadır. Durun acele etmeyin durun bakalım YSK kararlarını görelim sonra konuşuruz.”

İMAMOĞLU’NDAN ‘YSK KARARINI BEKLE DİYEN
AK PARTİ’Lİ GÖKSU’YA: ‘HALK KARARINI VERDİ’


İmamoğlu:
“Şimdi bana pas attın ama Tevfik Bey.
Beklemeye gerek yok halk kararını verdi. Biraz gülümseyelim arkadaşlar.”
Salonda gülüşmeler duyuldu.

Meclis bünyesinde kurulacak komisyonların isimleri ve üye sayılarına dair gruplar söz alıyor. Ak Parti komisyon üye sayılarının 8 olmasını istiyor. CHP 9 olmasını önerdi. Ayrıca komisyon üyeliklerini
CHP’li Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı: “Bizim Kadıköy Belediye Meclisi’nde 4 Ak Parti’li üyemiz var her birini yasal olarak kurmamız gereken 4 komisyonda da görevlendirdik. Bu demokratik bir duruştur.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ KOMİSYONLARINA AK PARTİ VE MHP’DEN RET

CHP Grubu’nun önerisiyle Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kurulması için oylamaya geçildi. Ak Parti ve MHP’li üyelerin ‘hayır’ oyu vermesiyle önerge reddedildi.
CHP Grubu bu kez de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kurulması için öneri verdi. AK Parti ve MHP’li üyelerden ret oyu geldi.

AK PARTİ’Lİ GÖKSU:
‘SENDİKAYLA MESLEK ODASI AYNI ŞEY’

AK Parti sıralarından sesler yükselmesi üzerine İmamoğlu, diğer gündem maddelerine geçileceğini ve komisyon üyelerinin belirleneceğini açıkladı. CHP Grubunun, Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyonu’nun adına Sendikaların da eklenmesini ve sendikal faaliyetlerin desteklenmesini önerdi.

AK Parti’li Göksu:
“Sendikayla meslek odası aynı şeydir. Değişikliğe gerek yok.” deyince CHP Sıralarından gülüşmeler duyuldu.
Bunun üzerine tekrar söz alan Göksu, “Ben yüksek lisansımı sendikal faaliyetler üzerine yaptım” dedi.

CHP sıralarından: “Geçen hafta da şehir planlamacılığı uzmanıydın.”

İmamoğlu, tartışmayı bitirdi ve komisyon üyelerinin oylanmasına geçildi. Meclis bünyesinde kurulacak komisyonların isimleri ve üye sayılarına dair gruplar söz alıyor. Ak Parti, komisyon üye sayılarının 8 olmasını istiyor. CHP, 9 olmasını önerdi. Ak Parti oylarıyla reddedildi.

23 komisyonun üyeleri seçildikten sonra belediye birliklerine gönderilecek temsilciler için oylamaya geçilmesi kararlaştırıldı. Söz alan CHP Grubu üyesi, AK Parti’nin bu birliklerde CHP’li üye istemediğini ve sadece kendi istedikleri isimleri geçirmeyi planladığını bu yüzden
CHP grubu olarak isim vermeyeceklerini söyledi ve “Anlaşılıyor ki Ak Parti grubu İstanbul’a hizmet için değil CHP’ye iş yaptırmamak için çalışıyor. Böyle bir grupla bu dönemde İstanbul’lu mağdur olur. Şimdiden söyleyeyim” diye ekledi.

Belediyeler Birliği’ne sadece AK Parti üye önerdi. Bu adaylar AK Parti oylarıyla kabul edildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 25 Nisan’da tekrar toplanmak üzere oturumu tatil etti.