İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Halk Seferberliği’nin birinci adımı olan “” uygulamasıyla otobüslere ek olarak , ve metroda da gece toplu imkanı başlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı , ilk 100 gün projelerinden biri olan “Baykuş Seferleri” projesinin hayata geçirileceğini Twitter hesabından duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde daha önce Otobüslere uygulanan “Baykuş Seferleri” artık deniz ulaşımı ve raylı sistemde de geçerli olacak. Bu sayede İzmirliler gece saatlerinde de toplu ulaşımdan yararlanabilecek.

KARŞIYAKA İSKELESİ’NDEN SON VAPUR SAAT 03.00’TE,
ALSANCAK İSKELESİ’NDEN İSE 03.30’DA

İzmirlileri en çok heyecanlandıran deniz ulaşımındaki değişim oldu.

İZDENİZ Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı ve 26 Nisan’dan itibaren uygulamaya konulacak yeni sefer tarifesine göre; gece yarısından itibaren Karşıyaka-Alsancak arasında ek seferler yapılacak. Saatte bir aktif olacak Baykuş Seferleri kapsamında Karşıyaka İskelesi’nden son vapur saat 03.00’te, Alsancak İskelesi’nden ise 03.30’da kalkacak.

EK SEFERLER KARŞIYAKA TRAMVAYI’NDA DA AKTİF OLACAK  

Karşıyaka Tramvayı’nda da gece seferleri dönemi başlıyor. Çarşamba, cuma ve cumartesi geceleri üç sefer, mevcut plana ek olarak gerçekleşecek. 00.45, 01.45 ve 02.45’te Alaybey’den kalkacak seferlerle vapur-tramvay entegrasyonu da sağlanmış olacak.

İZMİR ’DA GECE SEFERLERİ CUMA VE CUMARTESİ

İzmir Metro’da Cuma ve Cumartesi günleri uygulanacak gece seferleri çerçevesinde iki ek sefer düzenlenecek. 00.40 ve 01.00’de Fahrettin Altay ve Evka 3 arasında karşılıklı ek seferler yapılacak.

“YİRMİ DÖRT SAAT YAŞAYAN BİR İZMİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şu bilgileri paylaştı: “İzmir’in bir dünya kenti olabilmesi için yirmi dört saat nefes alan bir kent vizyonuyla hareket ediyoruz. İzmirlilere günün her saati hareket imkânı sağlamak yerel yönetimin öncelikli görevidir. Otobüslere ek olarak deniz ulaşımında ve raylı sistemde ‘Baykuş Seferleri’ başlatarak bu yöndeki ilk adımı atıyoruz. Halk Ulaşım Seferberliği kapsamında birçok yeni düzenleme ve uygulama yaparak İzmir’de yaşamı kolaylaştırmaya devam edeceğiz.”