4 yaşındaki çocuğa, cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen 32 yaşındaki Sedat K., bu suçlamadan serbest bırakılıp başka bir olayında hakkında yakalama kararı olduğu için tutuklandı.

Bolu’da 4 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Sedat K. (32), önce delil yetersizliği nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ardından daha önce işlemiş olduğu cinsel saldırı olayında hakkında yakalama kararı olduğu için tutuklandı.

Sedat K.isimli zanlı, 23 Nisan 2019 Salı günü Bolu Merkez’e bağlu Yumrukaya köyündeki bir çiftlikte yanlarında çalıştığı ailenin 4 yaşındaki erkek çocuğuna ahırda istismarda bulundu. Ahıra giren anne, Sedat K.’yı görünce durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Gözaltına alınan Sedat K., adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme karşısına çıkan Sedat K., delil yetersizliği nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak Sedat K., Sakarya’da daha önce karıştığı bir cinsel suçundan hakkında yakalama kararı bulunduğu için tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı dosya için gizlilik kararı aldı.