Eski çalışanlarının cezaevine gireceğine dair haberin, “7’si eski 8 çalışanı yeniden cezaevine giriyor” başlığıyla gazetesinde yayınlamasına eski çalışanlardan tepki geldi.

AHMET ŞIK’TAN TEPKİ

Cumhuriyet Gazetesi eski yazarı, HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık Cumhuriyet gazetesinin “7’si eski 8 Cumhuriyet çalışanı yeniden cezaevine giriyor” başlığına sosyal medyadan, “Doğrusu şudur: “Cumhuriyet gazetesinin mevcut yönetiminin ve bazı çalışanlarının da iktidarla suç ortaklığı yaptığı bir kumpasla, mesleki faaliyetlerinden suçlanarak tutuklanıp aylarca hapislikten sonra tahliye edilen gazeteciler yeniden hapishaneye konuldular” diye tepki gösterdi.

ESKİ DİJİTAL MÜDÜRÜ, SERT ÇIKTI

Cumhuriyet Gazetesi internet sitesinin eski genel yayın yönetmeni Bülent Mumay da Cumhuriyet’in manşetine, “Saray’a dilekçe göndererek gazetecileri ihbar eden zat, Cumhuriyet Vakfı Başkanı oldu. Bu utanç yeter herhalde..” diyerek paylaşımda bulundu.

Eski Cumhuriyet çalışanları Güray Öz, Önder Çelik, Musa Kart, Hakan Kara, Mustafa Kemal Güngör ve Emre İper, Kocaeli Adalet Sarayı’nda cezaevi giriş işlemlerini 25 Nisan 2019 (perşembe) ‘da yaptırmış ardından eski Cumhuriyet çalışanları cezanın infazı için Kandıra Cezaevi’ne gitmişti.