İstanbul ’nda Bodrum uçağının gecikmesi nedeniyle çıkan tartışmada, görevliye ağır hakaretlerde bulunan hakkında Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Atlasglobal, kadın yolcunun dönüş biletini iptal etti, ‘Bir daha ona bilet satmayacağız” açıklaması yaptı.

Esenç, hakkındaki soruşturma ‘’ suçu kapsamında. Hakarete uğrayan kadın personelin pazartesi günü savcılığa suç duyurusunda bulunacağı iddia edildi.

KAMERA KAYITLARI İNCELENECEK

Soruşturmayı başlatan Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı gerek sosyal medya gerekse havalimanı güvenlik kamera kayıtlarının temin edilmesine karar verdi.

ESENÇ’İN DÖNÜŞ BİLETİ İPTAL EDİLDİ

Bodrum’dan İstanbul’a dönüş bileti olan Funda Esenç’in uçuşu, Atlasglobal Havayolları tarafından iptal edildi. Biletinin iptal edildiği mesaj ile bildirilen Esenç’e ücret iadesi yapıldı. Ayrıca Esenç’e Atlasglobal tarafından bundan sonraki uçuşları için bilet satılmayacağı belirtildi.

ÇELEBİ HAVA SERVİSİ: HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Çelebi Hava Servisi ise olayın ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “25.04.2019 tarihinde KK-42 İstanbul(IST)-Bodrum(BJV) sefer sayılı uçağın kalkışından önce, Çelebi Hava Servisi A.Ş’de görevli bir çalışanımız, bir yolcu tarafından ağır hakaretlere uğramıştır. Saygı çerçevesi dışına çıkan bu olayı şiddetle kınıyoruz. Şirketimiz tarafından söz konusu yolcuya karşı ilgili hukuki işlemler başlatılmıştır” denildi.