İstanbul ’nda çalışan bir kadına küfürler yağdırarak tacizde bulunan ’in hakaretleri sürerken kamera kayıtlarında görülen ve olay yerine gelerek Esenç’i uyaran ismin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı. Balbal olayın nasıl geliştiğini ve kameraların çekmediği anlarda yaşananları paylaştı.

Balbal, aslında uçağın rötar yapmadığını, sadece körüğe yanaşamadığı için kısa bir gecikme olduğunu, hatta pilotun bu nedenden dolayı yolculardan özür dilediğini söyledi.

“Bu videoda sonradan gelen ve kadını uyaran kişi benim. O kadar terbiyesizce ve gereksiz bir şekilde görevli kızla tartıştı ki, oturduğum yerde dayanamadım ve kendisine müdahale ettim, sonrasında havaalanı polisini çağırdım. Kızcağız yine alttan aldı davacı olmadı, keşke olsaydı.

Kadının bu kavgayı çıkardığı zaman daha uçak saatine 20 dakika vardı, uçak hepi topu 15 dakika rötar yaptı. Pilot rötarın taksinin uzunluğundan olduğunu söyleyip uçakta özür diledi. Kadının çıkışı ve davranışları tamamen hastalıklı ve psikolojik olarak bozuktu.

Kızcağız çok fazla alttan aldı ve hep izah etti ama son söylediklerine ben bile dayanamadım. Kıza da şikayetçi olmasını söyledim. Seve seve de şahit olurdum. Uzatmadı yine iyi niyet gösterdi, bu kadında 10 dakika sonra uçakta yanındaki arkadaşı ile kahkaha ata ata seyahat etti.

Buradan yazılı beyanımdır, 25 Nisan Perşembe, 17:10 Atlas jet istanbul- bodrum uçağı, boarding de görevli hanfendi, bu videodan sonra davacı olmaya karar verirseniz ben seve seve şahitlik ederim eşimle beraber, sonuna kadar hakkınızdır dava etmek…

Bu arada kadının kim olduğu bilgisini arkadaşlarım bulup bana gönderdi, bilgileri bende mevcut, hakaretlere uğrayan hanfendi davacı olmak isterse şu anda 3 avukat arkadaşım para almadan davayı üstlenmeye hazır. Yarın bu kızımızı da bulup ileteceğim hepsini davacı olması için.

Uçuştan geldiğimizden beri eşimle birkaç kere bu konuyu konuştuk, cunku gerçekten çok moralimizi bozmuştu. Videoyu ve konunun bu şekilde yayıldığını görmek içime su serpti ve bir nebze rahatlattı bizi. Ne yaparız diye düşünüyordum, şimdi herşey kendinden gelişiyor.

O yüzden elimizden ne geliyorsa yapacağım bende, özür dilesin, konu mahkemeye taşınsın, yaptığı terbiyesizlik yanına kalmasın ve bu kafa yapısındaki karakterlere örnek teşkil etsin yapılanlarımız. Böyle işinde gücünde, çalışan arkadaşlarımız da yalnız olmadıklarını anlasın.

Bu arada hakarete uğrayan. Soğukkanlılığını koruyan, bu kadar lafın üzerine bile alttan alıp davacı olmayan, o çalışan arkadaşımızın adı da …”