Erdoğan’ın korumaları tarafından darp edilen avukat Sertuğ Sürenoğlu ve korumalar arasında yaşananların görüntüleri ortaya çıktı.


Demirören ve Kalyon ailelerinin çocuklarının Çırağan’daki düğünü sırasında, yolun kapatılmasına tepki gösterdiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumaları tarafından darp edilen avukat Sertuğ Sürenoğlu ile korumalar arasında yaşananların görüntüleri yayınladı.

BİR DÜĞÜN İÇİN Mİ?

Kapatılan trafik nedeniyle “Bir düğün için mi?” diye korumalara soru soran avukata bir korumanın, “Alın bunu…” dediği duyuluyor. Yaşanan diyaloglar sonrası da Avukat Sürenoğlu gözaltına alınıyor.

SAVCILIK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, basına yansıyan darp olayıyla ilgili yaptığı açıklamada,”13 Nisan 2019 günü Çırağan Caddesi’nde seyreden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na ait konvoyun geçişi sırasında, haberlere konu şahsın, 13 Nisan tarihli yakalama tutanağı içeriğine göre, ‘Cumhurbaşkanının bulunduğu araca doğru koşarak hakaretlerde bulunduğuna’ dair iddialar ve tespitler üzerine, cumhuriyet başsavcılığımızca gözaltı kararı verilmiş, şüpheli sevk edildiği sulh ceza hakimliğince adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır” demişti.