Sözcüsü Faik Öztrak, ’ın Kızılcahamam’da partilerine ve genel başkanlarına yönelik sarf ettiği sözlerine tepki gösterdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da Kemal ’na yönelik gerçekleştirilen linç girişimine ilişkin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. “Özür dileyeceğinize neredeyse bunun sorumlusu Kemal diyeceksiniz. İnsaf! AKP Genel Başkanı olayı sahiplendi, suça ortak oldu” diyen Öztrak, “Bu sözler unutulmayacaktır. Göreceksiniz günü geldiğinde bu sözlerin sahipleri utanacak, aldatıldık, kandırıldık diyeceklerdir” diye konuştu.

KIZGIN DEMİR EN ÇOK ONU ELİNDE TUTANI YAKAR

Erdoğan’ın kızgın demiri soğutma çağrısına da değinen Öztrak, “Hem kızgın demiri soğutmaktan bahsedeceksiniz hem de o demiri elinizde tutmaya devam edeceksiniz. Unutmasınlar ki en çok onu elinde tutanı yakar” ifadelerini kullandı.

YSK HAKİMLERİ ÜZERİNDE KURDUKLARI BASKIDAN VAZGEÇSİNLER

Erdoğan’ın seçimde “şaibe var” iddiasına da tepki gösteren Öztrak şöyle konuştu:”Ekrem İmamoğlu’nun seçimiyle ilgili şaibe var diyor. Buna kargalar bile güler. Övündüğü belediye başkanlarında da aynı sandık kurulları var. Artık yeter. YSK hakimleri üzerinde kurdukları bu ağır baskıdan vazgeçsinler. Gölge etmesinler. YSK hakimlerini bir hukuk cinayetine zorlamaktan vazgeçsinler.”