İstanbul Havalimanı’nda yolculardan Fatma Funda E.’nin hakaretine uğrayan yer hizmetleri personeli Tuğçe S. (24) Funda E.’den şikâyetçi olarak”İnsanların içinde beni aşağıladı, onurumu kırdı. Şikayetçiyim” dedi.

İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü’ne verdiği ifadede Tuğçe Ş. Şikayetçi olduğunu belirterek,”Geri döner dönmez ismini sonradan öğrendiğim Fatma Funda E. isimli şahsın, M. Ü. isimli görevli arkadaşımın bulunduğu masaya eliyle vurarak ‘Gecikme ekrana yazılmadı. Müdür ve şeflerinizi arayın’ şeklinde bağırdığını duydum.

Tuğçe S. ifadesinde bu ilk gerilimden sonra çalışma arkadaşı ile birlikte yolculara yönelik uçağın geldiğini ancak hava yolu şirketi tarafından gecikme yazdırılmadığı için uçağın hareket saati ile ilgili olarak net bilgi veremeyeceklerini anlattı. Bu sırada ayakta bulunan yolcuların içerisinde olan söz konusu bayan yolcu beni yanına çağırarak oturacak yer olmadığını ve ayakta durmaktan yorulduğunu söyledi. Ben de bunun üzerine kendisine oturması için yer temin edebileceğimi söyleyerek ayakta bulunan diğer yolcularımızın sorularına cevap verdim ve görev yaptığım masaya geçtim. Görev yaptığım masama geçmemle birlikte söz konusu yolcu bana hitaben ‘Etek giymekle bu işler olmuyor. Uçağa gittiğinde ne yaptığın belli değil. Hala orada hiçbir şey olmamış gibi bekliyorsunuz. Hiçbir şey yapmıyorsunuz. Sizin kazandığınız para haram para. Bunların hepsi çoluğunuzdan çocuğunuzdan yakınlarınızdan da çıksın’ dedi. Ben de adı geçen yolcumuzu bu şekilde konuşmaması için uygun dille uyardım” dedi.

ONURUMU KIRDI

Funda E.’yi, kendisi gibi diğer yolcuların da uyardığını belirten Tuğçe S. sözlerini şöyle tamamladı: “Uygun şekilde uyardığım halde bu defa bana hitaben ‘Koca k. büyüteceğine birazcık aklını çalıştır’ şeklinde etti. Ben de bunun üzerine şahsa yaklaşarak yolcularımızın rahatsız olmaması adına düzgün uyarması için uyardım. Şahıs yine susmayarak bana hitaben ‘Düzgün konuşmayacağım. Bir saat bekledim. Koca k. büyütene kadar aklını çalıştır’ şeklinde hakaretine devam etti. Ben yine kendisini uyarmak üzere yanına yaklaştığımda bu sefer de şahıs ‘Hop hop hop… Temas yok. Ben çingenelerle temas etmiyorum. Sokak süprüntüsü’ şeklinde hakaretine devam etti. Ben Fatma Funda E. isimli şahıstan tüm yolcuların önünde kalabalık ortamda bana ettiğinden, aşağıladığından ve onurumu kırdığından dolayı davacı ve şikâyetçiyim” diye sözlerini tamamladı.