Eski Başbakan ’nun sosyal medya üzerinden yayınladığı ve büyük yankı uyandıran “tespit ve tavsiyeleri” arap basınında geniş yer tuttu.


Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sosyal medya üzerinden yayınladığı ve büyük yankı uyandıran “tespit ve tavsiyeleri” hem Türkiye hem de dünya gündemine oturdu. Türk sisyasetinin her hamlesinin gündemde olduğu Arap basınında da hafta boyunca eski Başbakan Ahmet Davutoğlu vardı.

El Arabi El Cedid Gazetesi’nden Yaser Ebu Helala “Partinin davasında zamanında yaslandığı stratejik akıl Ahmet Davutoğlu, kamuoyunun düşüncelerini aktardığı beyanıyla şüphesiz Erdoğan’a büyük bir iş yapmış oldu” yorumunu yaptı.

“DAVUTOĞLU BÜYÜK BİR İŞ YAPMIŞ OLDU”

Arap basınında yer alan haberlerde; “Partinin davasında zamanında yaslandığı stratejik akıl Ahmet Davutoğlu, kamuoyunun düşüncelerini aktardığı beyanıyla şüphesiz Erdoğan’a büyük bir iş yapmış oldu Ki bu beyan Erdoğan’ı başkan ve lider olarak görmekte ve küçük şahsi projelerin yerine ‘büyük hedeften’ bahsediyor” Erdoğan’ın büyük hedefe inanan büyüklerle, kendi küçük hedeflerini düşünen yolsuzluk yapan tabaka arasında bir seçim yapması gerekiyor.Son dönemi bitene kadar da oldukça zamanı var” denildi.