Başkanı Ekrem , Saraçhane’deki makam odasında DİSK,, gibi bileşenlerin temsilcilerinden oluşan komitesi’ni ağırladı. İBB çalışanlarıyla ’ı Saraçhane’deki belediye binasının bahçesinde kutlayacaklarını söyleyen İmamoğlu, İstanbul’a yakışır, demokratik bir için işbirliği yapacaklarını da söyledi.

Aralarında DİSK, KESK, TMMOB ve ’den temsilcilerin olduğu 1 Mayıs Komitesi’ni makam odasında kabul eden İmamoğlu, 1 Mayıs Komitesi’yle yaptığı görüşmenin çıkışında “30 Nisan’da, Beylikdüzü’nde yaptığımız gibi çalışanlarımızı mesai saati bitiminde avluya toplayacağız. Onların 1 Mayıs’larını kutlayacağız. İBB’de şubesi olan tüm sendikaları da davet edeceğiz” dedi.

İŞTE O KONUŞMANIN TAMAMI

“1 Mayıs’ın hak ettiği ortama kavuşması için çalışırız. 1 Mayıs’a 1 hafta kala değil, belki 6-7 ay öncesinden oturup konuşmak, tartışmak, sohbet etmek, belki içine valiliği ve diğer unsurları da katarak İstanbul adına, emeğin şenliği, şöleni aynı zamanda da sorunların hatırlandığı, aksettirildiği bir gün olması lazım. Demokrasinin en canlı alanlarından bir tanesi oluyor 1 Mayıs. Belediye öncesi siyasi dönemim başlayınca 1 Mayıs’ın tadına varmış bir kişiyim. Hem mesajlarını hem ortamını yaşamış birisiyim. Orada emek adına manevi bir süreç yaşanıyor. Bunu, topluma da iyi anlatmamız gerekiyor. Kalan günler içinde elimizden ne gelirse yaparız. Sizlere destek olma adına, bir bölümünde mutlaka sizlerle olmaya çalışacağım, olacağım. 30 Nisan’da, Beylikdüzü’nde yaptığımız gibi çalışanlarımızı mesai saati bitiminde avluya toplayacağız. Onların 1 Mayıs’larını kutlayacağız. İBB’de şubesi olan tüm sendikaları da davet edeceğiz.”

İMAMOĞLU’NDAN TWİTTER PAYLAŞIMI

Seçilmiş İBB Başkanı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da “Bugün ziyaretime gelen 1 Mayıs Komitesi ile Emek ve Dayanışma gününün İstanbul’da, tarihsel anlamına yakışan, demokratik bir şekilde geçmesi için işbirliği yapacağız. İstanbul’da kurulan köklü ve saygın kulübümüz Ankaragücü’nün yöneticilerine de ziyaretleri için teşekkürler” dedi.