Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’nin kampının kapanış oturumunda konuştu. Erdoğan konuşmasında önemli konulara değindi.

işte açıklamalardan satır başları:

“İstişare geleneği bizim hem inancımızın hem kültürümüzün en önemli hasletlerinden birdir.”

“istişareleri tekrarlayarak önümüzdeki dönemin yol haritasını şekillendireceğiz. Samimiyet istişarenin temel şartıdır.”

“SALDIRILAR EKONOMİMİZİ GÜÇLENDİRDİ”

“Son 6 yılda neredeyse kesintisiz bir şekilde ardı ardına maruz kaldığımız saldırılar güvenliğimizle birlikte ekonomimizi de hedef aldı. 15 temmuzun amacı ülkemizin ekonomisini de sabote etmekti. Son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında ve kur üzerinden ekonomimizi çökertmeye yönelik bir saldırıya maruz kaldık. Bu saldırı sıkıntı yarattı ama ekonomimizi de güçlendirdi.”

“Fitne tohumlarını ekenlere asla fırsat vermeyiniz. Onlarla harcanacak vakit haramdır.”

“EKONOMİDE DENGELENME DEVAM ETTİ,
TÜM VERİLER YÜKSELİŞTE”

“Son çeyrekteki küçülmeye rağmen yılı 2,6 gibi önemli bir büyüme oranıyla kapattık. Bu yılın ilk çeyreğinde ekonomide dengelenme devam etti. Tüm verilerin yükselişe işaret ettiğini görüyoruz.”

“ÖNÜMÜZDEKİ 4,5 YILDA ÇOK
ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ”

Önümüzde seçim gerilimi yaşamayacağımız 4,5 yıl var. Potansiyelimizi yeniden harekete geçireceğimiz bir döneme girdik

“ONLARI CORC, HANS BURALARA GETİRMEDİ”

“Ticaret erbabından bir ricada bulunmak istiyorum. Onları Corc, Hans buralara getirmedi. Onları bu millet buralara getirdi.

“POTANSİYELİMİZ KULLANDIĞI İMKANLARINDAN KAT VE KAT DAHA FAZLADIR.”

“Şu anda bu ülkeyi biz yönetiyoruz. Biz yatırımcımızın girişimcimizin karşısında değiliz. Ama bu ülkenin karşısında olanlar bilsin ki bizi karşılarında bulurlar. Kalkıp da fırsatçılığa girişirlerse kusura bakmasınlar biz milletimizin yanında yer almaya mecburuz.

Türkiye her alanda olduğu gibi ekonomide de öyle bir ülkedir ki buz dağı gibi görmeyen kısmı görünen kısmından daha büyüktür. Potansiyelimiz kullandığı imkanlarından kat ve kat daha fazladır.”

Hep birlikte hangi hedefe yönelirsek yönelelim başaramama ihtimalimiz yoktur. Cumhur İttifakının lokomotifi olduğu Türkiye ortak paydasını ne kadar büyütürsek bu başarıya daha kolay ulaşırız.

“DİĞER İTTİFAKLARA OY VEREN
VATANDAŞLARA KIRGIN DEĞİLİZ”

“Diğer ittifaklara oy veren vatandaşlarımızla ilgili asla bir kırgınlığımız kızgınlığımı yoktur ve olamaz. Neden desteklerini alamadığımızın muhasebesini kendi içimizde yapmakla mükellefiz.”

“CHP YÖNETİMİ BAŞKA
CHP’YE OY VEREN VATANDAŞIMIZ BAŞKADIR”

“CHP yönetimi başkadır CHP’ye oy veren vatandaşlarımız başkadır. Biz saldırıyı açık bir dille kınadık. Biz, şehit yakınlarının ve koskoca bir ilçe halkının taciz edilmesine, tariz edilmesine, terörist ithamına ve hakarete maruz kalmasına karşı çıkıyoruz. Biz terör örgütün güdümündeki partiyle birlikte olursanız şehitlerimizin kemiklerini sızlatırsınız diyoruz onlar olayı meşrulaştırma olarak gösteriyor. Sen Çubuk’taki vatandaşlarım zaten yaralı onları taciz edeceksin. Teröristlerle eş duruma getireceksin.”

“ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ
HATIRALARINI SAVUNUYORUZ”

“Biz kimseyi linç etmiyoruz şehitlerimizin aziz hatıralarını savunuyoruz. CHP kafası “biz sırtımızı PKK’ya dayıyoruz” diyen partiyle ittifak yapan sanki kendileri değilmiş gibi Kuvayı Milliye’den dem vuruyor. Bunu ben demiyorum bunu Kandil’deki adam diyor. Ne diyor “biz CHP ile ittifak yapacağız” diyor.Türkiye’de özellikle yerli ve milli olan her şeye yönelik linç kampanyası söz konusu olduğunda kimse CHP’nin eline su dökemez.”

“AK PARTİ 82 MİLYON VATANDAŞIN
UMUT KAPISIDIR”

AK Parti 82 milyon vatandaşımızın her birinin umut kapısıdır. Hiç kimsenin şahsi ajandası, Türkiye’nin ve artık kaderi ülkemizle bütünleşmiş olan AK Parti’nin misyonunun önüne geçemez. Kendisini ülkesinden ve partisinden büyük görerek bu yolda yürümeye kalkanlar zaten baştan kaybetmiştir. Böylelerinin Türkiye’ye ve AK Parti’ye kaybettirmesine de izin veremeyiz.Bizim mücadelemiz CHP’ye oy verenleri bu çarpık zihniyetten kurtarma mücadelesidir.

“MİLLETE EN İYİ HİZMETİ KİM YAPIYORSA
ONUNLA YOLA DEVAM ETMEK GÖREVİMİZ”

“Az önce bir büyükşehir belediye başkanım bana “20 küsür kat inşaat yapıyorlar bunu yıkabilir miyim” dedi. Hiç tereddüt etme yık dedim. Biz yatay mimari diyoruz.  İstisnalar kaideyi bozmaz. Bundan içimizde rahatsız olanlar da olabilir.Millete en iyi hizmeti kim yapıyorsa onunla yola devam etmek, ülkenin ve partimizin yöneticisi olarak bizim görevimizdir.”

“RAMAZANDAN SONRA TÜM
İLLERİMİZİ DOLAŞACAĞIM”

“Ramazandan sonra başarı sırasına göre tüm illerimizi dolaşma azmindeyim ve dolaşacağım. Bu bir teşekkür ziyareti olacak.