’de bir cip, 9 yaşındaki kız çocuğunu sürükleyerek kaçırmaya çalıştı. Çocuğunun çığlıklarını duyan annenin yaklaştığını gören saldırganlar, 9 yaşındaki kızın telefonunu alarak uzaklaştı.

Yarımburgaz Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre evinin önünde oyun oynayan F.Ç.’nin yanına yaklaşan kişi ya da kişiler, bileklerinden tutup araca bindirmeye çalıştı. Çocuğun çığlık atması üzerine elindeki telefonu alan şüpheliler hızla olay yerinden uzaklaştı. Aynı saatlerde mahallede dolaşan şüpheliler bir kadının yanına ciple yanaşarak çantasını alıp hızla uzaklaştı.

F.Ç “Abimin topu elinden kaçtı, annemin telefonu da benim elimdeydi. Top kaçınca ben peşinden gittim. Orada araba yanıma yaklaştı. Arkadan da birisi koştu. İki bileğimden tutarak beni arabaya doğru sürükledi. Sonra annem arkadan bağırınca elimdeki telefonu görüp aldı. Arabayı hızlı bir şekilde sürüp gittiler” dedi.

ANNE: ‘HIRSIZLIK SÜSÜ VERMEK İÇİN TELEFONU ALDILAR’

Kızının çığlığını duyan Anne G.Ç “Biz kapıya çıktık, bebeğim vardı kucağımda, geldik yürümeye başladık oğlumun elinde top vardı. Top yokuştan aşağı düştü, kızım da peşinden gitti. Kızım yokuştan aşağı inince araba da hareket etti. Kızım yokuştan inince araçtakiler kızımı tutup sürüklemeye başladı. 5-10 metre sürüklediler. ‘Kızımı kaçırıyorlar’ diye çığlık attım, bebeğim kucağımda koşmaya başladım. Koşmaya başlayınca o tabii panikledi. Dizlerinin üzerine düştü, kalktı kızımı bıraktı, telefonu aldı. Hırsızlık süsü vermeye çalıştı” diye konuştu