Erdoğan’ın “Adama sormazlar mı, tabelası var, binası yok.” diyerek Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi Binası’nın partinin elinden alınmasını hatırlatmasına, geçtiğimiz yerel seçimlerde SP Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı da olan Ali Aktaş, sosyal medya üzerinden cevap verdi.

Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’nda dün yaptığı konuşmasında, SP lideri Temel Karamollaoğlu’na Saadet Partisi’nin Genel Merkezinin mahkeme kararıyla tahliye edilmesini hatırlatarak “Adama sormazlar mı, tabelası var, binası yok.” dedi.

SP Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı da olan Ali Aktaş bu sözlere sosyal medya üzerinden “Saadet Partisi için ‘Adama sormazlar mı, tabelası var, binası yok’ diye hakaret eden Erdoğan da şunu bilsin ki; RP İstanbul il başkanıyken ona maaş ödeyen bu teşkilat ve bu milletin her fikirden yüz binlerce evladı bağışlarıyla yeni genel merkezini alır. Tam da bugünler için söylenmiş gibi; ‘Vurursunuz vurursunuz eyvallah da; ölmezsek sıkıntı büyük’” dedi. Aktaş, paylaşımında Saadet Partisi’nin yeni genel merkez binası için açılan banka hesap numaralarına da yer verdi.

Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz, genel merkez binasının kiralarının ödenmediği gerekçesiyle SP’ye açtıkları davayı kazanmış ve SP Genel Merkezi’ni 3 hafta önce tahliye ettirmişlerdi.