Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında konuşma yaptı. ( Cumhurbaşkanlığı/Kayhan Özer - Anadolu Ajansı )

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında yeni seçilen belediye başkanlarına, “YSK henüz kararını vermedi. Sizler yine de her an seçim olacakmış gibi çalışmalarınızı sürdürün” dedi.

Türkiye gazetesinden Damla Peker’in haberine göre, Erdoğan, İstanbul seçimleriyle ilgili olarak, “YSK henüz kararını vermedi. YSK’nın her türlü kararı kabulümüzdür. Sizler yine de her an seçim olacakmış gibi çalışmalarınızı sürdürün” dedi.

YENİ BAŞKANLARA UYARILAR: HARCAMALARA
DİKKAT EDİN, YENİ BORÇLANMA YAPMAYIN

Basına kapalı yapılan toplantılarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve AKP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Özhaseki ile Çiğdem Karaaslan sunumlar yaparak belediye başkanlarının taleplerini dinledi.

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARINA TALİMAT:
‘EKİBİNİZİ KURARKEN, MUHAKKAK GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIN TECRÜBESİNDEN İSTİFADE EDİN’

Başkanlara yapılan uyarılar şöyle:

 “Bitirilemeyen çok proje var. Uzayan, tamamlanmayan projeler tepki çekiyor. Sıfırdan proje yapmayın. Yüzde 40’ı yapılan projeleri dondurun, yüzde 70 ve fazlası yapıldıysa öncelikle bu projeleri bitirin. Ekiplerin kurulmasında muhakkak Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımdan gerekli destekleri, tecrübesinden istifade etmenizde çok büyük faydalar olacağına inanıyorum. Dolayısıyla el ele verelim, güçlü kadrolar kuralım ki yarın başka başka sıkıntılarla karşı karşıya kalmayalım.”