Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem , Beyoğlu’nda Kalkınma Ajansı’nın organize ettiği toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kızılcahamam’daki İstanbul seçimleri ile ilgili değerlendirmelerine karşılık verdi.

 İMAMOĞLU: “HAK ARAMANIN USULLERİ VE ŞEKİLLERİ VAR”

“Hakkını aramak konusunda tabii ki herkes hakkını. Biz de hakkımızı ararız. Hiç sorun yok. Hak aramanın usulleri ve şekilleri var. Bu usullere uymadığınız zaman hak aramanın biçimi değişir. Bu sefer başka bir haksızlık doğurursunuz. Bu çok net. Ama içine sinmediği kısmına gelirsek bulunduğu salondaki kişilerin içine sinmemiş olabilir. İstanbul halkının gayet içine sinmiş durumdadır. Büyükşehir belediyesi çalışanlarının da içine sinmiş durumda. Sokaktayız. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımızla baş başayız ve beklentilerini dinliyoruz” dedi.

İMAMOĞLU:  “BENCE GÜN BUGÜNDÜR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Yüksek Seçim Kurulu’nun yapılan itirazları bir an önce sonuçlandırarak süreci tanımlaması ve tüm soru işaretlerini ortadan kaldırması gerektiğini belirterek, “Cuma, bu hafta diye takvimi yoktur bu işin. Bence gün bugündür, gün yarındır.” dedi