Daha önce tüketilen kuruyemiş ve kahve fiyatlarıyla gündeme gelen Büyük Şehir Belediyesi bu kez de yemek faturaları ile gündeme geldi. İddiaya göre, yapılan etkinliklikler kapsamında, davetlilere liralık yemek yedirilmiş.

Yaklaşık 30 ay boyunca tarafından yönetilen Mardin Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart yerel seçimleri ile birlikte HDP tarafından yönetilmeye başlandı. ’ün başkan seçildiği belediyede hizmet ve mal alımları ile ilgili kayıtlar incelenerek, harcama dökümü çıkarıldı.

Daha önce tüketilen kuru yemiş ve kahve ile gündeme gelen Mardin Büyükşehir Belediyesi bu kez yemek faturaları ile gündeme geldi.

Harcamalarda kayda geçenler arasında Bakan, Bakan yardımcıları, Muhtarlar ve diğer yetkililerin ağırlanması hususunda, (kendilerine araç kiralanması dâhil) bütün harcamaların Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne fatura edildiği görüldü.

Mardin’e gelen Milli Savunma Bakanı, İçişleri Bakanı, Gençlik ve Spor Bakanı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, Ulaştırma eski Bakanı, Kültür ve Turizm eski bakanı ile Muhtarların bir araya geldiği sivil toplum etkinliklerine katılan yetkililere yaklaşık 1 milyon 350 bin lira yemek yedirildiği ve bunun da Büyükşehir Belediyesi’ne fatura edildiği ortaya çıktı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin 200 milyonu kredi olmak üzere 400 milyon borcu olduğu, MARSU’nun ise 599 milyon borç ile devir alındığını söyleyen yetkililer, bu ay MARSU çalışanlarına maaş veremeyecek durumda olduklarını belirti.

Büyük şehir Belediyesi’nden alınan bilgilere göre; söz konusu harcamalar “usulsüz.” Bu nedenle gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra ilgili belgeler Mülkiye Müfettişlerine sunulacak.