• ‘Bahçeli beka lafları ile muhalefeti suçlarken Suriye’de ortakları PKK/PYD ile görüşmüş’

  CHP Sözcüsü Faik Öztark, MHP Lideri Bahçeli’nin ‘MHP, İstanbul’da seçimin yenilenmesinden yanadır’’ ve muhalefet partilerine yönelik ‘’Zillet şımarmıştır’’ dediği eleştirilere yanıt verdi: ‘’Beka lafları ile muhalefete suçlamalarda bulunurken Suriye’de ortakları PKK ve PYD ile görüşüyormuş…’’

  Öztrak’ın konuşmasında öne çıkan ayrıntılar şöyle:

  • “Keyfi itirazlara sürecin uzatılması için ellerinden geleni yapıyorlar. İstanbul’daki seçimleri bir türlü kabul edemeyen koltuk ittifaklarının millet hiç umurunda değil.
  • Bugün Bahçeli’nin yapmış olduğu konuşmanın arkasında söylediklerinin ne kadar yanlış olduğunun ortaya çıkmasının anlaşılması olduğunu düşünüyorum. Beka lafları ile muhalefete suçlamalarda bulunurken Suriye’de ortakları PKK ve PYD ile görüşme yapıyorlarmış. Yoksa bu ortaya çıkmasın diye mi bu kadar telaş içindeler.
   CAMBAZA BAK CAMBAZA TAKTİĞİ
  • Burada bir ‘Cambaza bak cambaza taktiği’nin olduğunu düşünüyorum. ABD’nin Suriye özel temsilcisi James Jeffrey bugün Saray’da konuk edildi. Temsilci Türkiye’de görüşmelere devam ediyor. ABD Savunma Bakan Yardımcısı Charles Summers şöyle diyor: Suriye demokratik güçleri bunun ana unsuru kim? PKK, PYD ile Türkiye arasında birçok meşru konuda doğrudan görüşmeler devam ediyor diyor.
   SARAY VE ONUN BEKÇİSİ
  • Dün Mehmetçiğimizi şehit edenlerle bunlar doğrudan görüşüyormuş, bu doğru mu? Bunu ABD Savunma Bakan Yardımcısı söylüyor. Saray ve onun bekçisi dışarıda PKK/PYD ile yürüttükleri bu müzakerelerin üzerini örtebilmek için bunu karartmak için mi içeride Kuvayı Milliye’nin devamı olan CHP’ye yani partimize, partimizin genel başkanına ipe sapa gelmez suçlamalarda bulunuyorlar.
   MİLLET GEÇİM DERDİYLE BUNALIRKEN…
  • Bu doğrudan görüşmeler ne zaman başladı? İçeriği amacı nedir? Teröristlerle kaç kere görüşüldü? Çok merak ediyorum ellerinde hakaret ve iftaradan başka siyasi sermayesi kalmayanlar bu sorulara ne yanıt verecek? Bu beyler koltuklarını koruyabilmek için mi şimdi İstanbul’da seçimleri yenilemeye çalışıyorlar.
  • Millet geçim derdiyle bunalırken, Mehmetçiklerimiz sınır boylarında terörle mücadele ederken bu beyler koltuklarını koruyabilmek için İstanbul’da seçimleri yeniletmeye çalışıyorlar.
   İÇİ RAHAT ETSİN DİYE OYLARIN TAMAMINI BAHÇELİ SAYSIN
  • Sanırım Bahçeli’nin rahat etmesi için oyların tamamını bir de Bahçeli’ye saydırmak gerekiyor. Mahşeri vicdan sandıkla gelenin sandıkla gitmek istememesinden rahatsız olur Sayın Bahçeli. Madem oyunun kurallarını beğenmiyorsunuz aranızda tek kare maç yapın daha iyi. Milleti de sandıkla yormayın. Demokrasilerde oyunun kuralı bellidir. İstediği sonuç çıkana kadar sandık iradesine baskı yaparsa o ülkede rejimin adı artık demokrasi olmaz baştakiler de sandık iradesinden bahsedemez.
   CHP’Yİ TERÖRLE YAN YANA GETİRMEKTEN VAZGEÇİN, KENDİNİZE BAKIN
  • Biz hâkimlerimizin bugün Bahçeli’nin azmettiricisi olmaya cüret ettiği hukuk cinayetine ortak olmayacağını biliyoruz.
  • CHP’yi terörle teröristle yan yana getirmek hevesinden vazgeçsinler otursunlar kendilerine baksınlar. ABD Savunma Bakanı’nın açıklamaları ortada duruyor. Önce bunun altından kalksınlar.”

  ÇELİK: YABANCI DEVLETİN YETKİLİSİNİ REFERANS
  ALIP TÜRKİYE HÜKÜMETİNİ SUÇLADI

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a   tepki gösterdi. Çelik, “CHP yönetimi yabancı bir devletin bir yetkilisine referans vererek Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni suçladı” dedi.

  YİNE AYNI ŞEYİ YAPTILAR

  “Maalesef bir kere daha CHP yönetimi yabancı bir devletin bir yetkilisine referans vererek Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni suçladı. Defalarca uyardığımız bir konuda yine aynı şeyi yaparak kendi devletleri yerine yabancı devleti esas aldılar.

  BU YALAN İDDİAYI ABD’Lİ YETKİLİYE DAYANDIRIYOR

  “CHP sözcüsü ve bir genel başkan yardımcısı hükümetimizin PKK/PYD ile görüşmeler yaptığını söylüyor. Bu yalan iddiayı, ABD’li bir yetkiliye dayandırıyor. Bir kere daha yabancı devletlerin yetkililerini esas alarak kendi devletini suçlayan bu çarpık zihniyetle karşı karşıyayız.

  YABANCI DEVLETİN YANINDA SAF TUTUYOR

  “Türkiye Cumhuriyeti ile yabancı bir devlet arasında bir çelişki ortaya çıktığı zaman, CHP’nin sürekli yabancı devletlerin yanında saf tutarak Türkiye Cumhuriyeti’nin hükümetine karşı duruş sergilediğini görüyoruz. Buna defalarca olduk.

  “Şimdi bir kere daha yalana başvuruyor CHP. Hükümetimizin PKK /PYD terör örgütleri ile görüşme yaptığını söylüyor. Bu yalanı da yabancı bir devlet yetkilisine dayandırıyor. Kendi hükümetine karşı başka devletler adına konuşan bir zihniyet bu.

  “Bizzat CHP Genel Başkanı ve yöneticileri “PYD/YPG terör örgütü değildir. PYD/YPG Türkiye’ye saldırmaz” demişlerdi. Şimdi savundukları PYD ve YPG ile hükümetimizin görüştüğü iftirasını atarak, başka devletlerin yetkililerinin propagandalarına sahip çıkıyorlar.

  KARA PROPAGANDALARI İLK CHP SAHİPLENİYOR

  “CHP’ye kendi sözlerini hatırlatarak eleştiri getirdiğimiz zaman “biz Kuvayi Milliye’nin devamıyız, bize böyle şeyler söylenemez” diyorlar. Başka devletlerin sözlerini esas alarak kendi hükümetine ve devletine karşı siyaset üretene Kuvayi Milliye denemez.

  “Dışımızdaki odaklar Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimizin dış politikasına dönük bir kara ürettiği zaman bunları sahiplenen ilk odak CHP oluyor. Bugün bir kere daha gördük bunu.”