(), İstanbul ’da biraraya geldi. Binlerce kişinin katıldığı mitingde ’den yasa çıkarılması istendi.

Mitinge 55 ilden binlerce EYT’li katıldı. Eyleme, sendikalar ve siyasi partiler de destek verdi.  DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “ yük değil bir haktır. Sizin mücadeleniz, emeğimize ve geleceğimize sahip çıkma mücadelesidir” dedi. EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak da, “Seçimlerde oyumuzu sorunu çözenlerden yana kullanacağız” dedi.

“KANUN TEKLİFİ AKP’NİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ”

Yazılı açıklama yapan CHP Niğde Milletvekili  Ömer Fethi Gürer de , “Milyonları ilgilendiren bir konuyu AKP iktidarının görmezden gelmesi kabul edilemez bir durumdur” dedi. Gürer, TBMM’ye verdiği kanun teklifinin AKP oylarıyla reddedildiğini hatırlattı.

“MECLİS’E TAKILANLAR İTTİFAKI

Binlerce kişinin bir araya geldiği Yenikapı’daki alanında çok sayıda pankartta açıldı. İşte o pankartlardan bazıları;

 “Üremedik ürettik”, “Sadaka değil hakkımızı istiyoruz”, “Direne direne kazanacağız”,  sloganlarıyla Hükümete tepki gösterdi. Mitingde “Meclise takılanlar ittifakı”, “Yasalar geriye dönük işletilemez”

SİYASİ PARTİ VE SENDİKALAR DA DESTEK VERDİ

Mitinge; CHP, İyi Parti, Emek Partisi, Türkiye İşçi Partisi, EHP, SEP, UİD-Der, Birleşik Metal-İş, Petrol-İş, DERİTEKS başta olmak üzere çok sayıda , ve kitle örgütü üye ve yöneticisi destek verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ‘GÜNDEMİMİZDE YOK’ DEMİŞTİ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar daha önce Ankara’da kitlesel salon toplantısı ve Maltepe’de miting düzenlemişti. Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Gündemimizde yok” diyerek EYT’lilerin taleplerini olumsuz karşılamıştı.