• Ankara’da sel 3 can aldı… Yavaş: Yıllarca ihmal edilen altyapı hizmetlerini ivedilikle ele alacağız

  Başkent, akşam saatlerinde sağanak yağışın etkisi altına girdi. Yaklaşık saat süren yağış Etimesgut, Çankaya ve Yenimahalle ilçelerinde etkili oldu. Başkan Mansur Yavaş, ”Bizler hiçbir mazerete sığınmadan, kentimizin yıllarca ihmal edilmiş altyapı hizmetlerini sağlamak için projelerimizi ivedilikle hayata geçireceğiz” dedi.

  ÜÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

  Çok sayıda iş yeri ve evi su bastı. Vatandaşlar kendi çabaları ile suları tahliye etmeye çalışırken, göle dönen cadde ve sokaklardaki arabalar ve belediyeye ait otobüsler mahsur kaldı. Sağanak yağışın etkili olduğu Çankaya ilçesinde 56 yaşındaki Ayşe Arslan evinin bahçe kapısını kapatmaya çalışırken akıntıya kapıldı. 100 metreye yakın sürüklenen Arslan, vatandaşların çabasıyla sudan çıkarıldı. Olay yerine giden sağlık ekipleri Arslan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. 

  İŞ YERİNİN DEPOSUNDA ELEKTRİĞE KAPILDI

  Etimesgut ilçesinde esnaflık yapan  54 yaşındaki Metin Altınışık, dükkanını su basınca elektriği kesmek için depoya indi. Ancak deponun duvarı yağmur suyunun baskısıyla çöktü. Bu sırada elektriğe kapılan  Altınışık, hayatını kaybetti.

  BİR KİŞİ PANİKTEN KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ

  Ankara Valiliği,  sel felaketi nedeniyle 3 vatandaşın hayatını kaybettiğini belirterek ölen üçüncü kişinin, konutuna dolan suyun yol açtığı panik ve heyecan sonucu kalp krizi geçiren . Önder isimli vatandaş olduğunu açıkladı.

  MANSUR YAVAŞ: HİÇBİR MAZERETE SIĞINMADAN YILLARCA İHMAL EDİLMİŞ ALTYAPI HİZMETLERİNİ İVEDİLİKLE HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  Ankara Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş sel felaketiyle ilgili açıklama yaptı:

  “Kıymetli hemşehrilerim, başkentimizde kuvvetli yağış sonrası meydana gelen su taşkınları nedeniyle, İtfaiye ve ASKİ ekiplerimizin izinleri iptal edilmiş olup, ilgili birimlerimizin tamamı sahada yaşanan ve yaşanması muhtemel olaylara müdahale etmektedir.

  Bunun birlikte, Fen İşleri ve Kent Estetiği Daire Başkanlığımıza bağlı ekipler de vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak adına çalışmalarını sürdürmektedir.

  153 Mavi Masa ekiplerimizin de izinleri iptal edilmiş olup, vatandaşlarımızın ihbarlarını ve taleplerini iletmesi için 24 saat esası ile hizmet vermektedir.

  Tüm metropol ilçe belediye ekipleri ile birlikte, beklenenin yaklaşık 5 katı kadar gerçeklesen yağış ve yaşanan felaketin kötü sonuçlarını azaltmak için teyakkuz halindeyiz.

  Belediyemizde kurulan koordinasyon ekibi ise süreci olağan duruma dönene kadar yakından takip edecektir.

  Değerli Ankaralılar, bizler hiçbir mazerete sığınmadan, kentimizin yıllarca ihmal edilmiş altyapı hizmetlerini sağlamak için projelerimizi ivedilikle hayata geçireceğiz.

  Bu konuda tespitlerimiz tamamlanmış olup, eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar başlatılmıştır.
  Ankara’mızın altyapı sorununu kalıcı olarak çözmek bizim önceliğimiz olacaktır.

  Bu suretle, hayatını kaybeden kıymetli hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.”