CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından parti genel merkezi önünde toplanan kalabalığa hitap etti. ( Mehmet Ali Özcan - Anadolu Ajansı )

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da rakibi AK Partili Binali ’a yüzde 10 kadar fark atan CHP’li Ekrem için yaptı. Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı dışında İmamoğlu’na destek verenleri sayarken Saadet ve HDP’yi de saydı. Ayrıca AK Parti ve MHP’lilere de teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, “İki kez arka arkaya İBB Başkanlığına seçilmek de her kula nasip olmaz” dedi.

“İnanın bütün samimiyetimle söylüyorum demokrasiye inanan bütün dünya Türkiye ile gurur duyuyor.

Ben bu milletin ferasetine güveniyorum diye, halkımıza halkımızın iradesine güveniyoruz, kapalı kapılar ardında demokrasiye darbe yapıldı… Allah’ın izniyle 800 bin oy farkıyla biz bunu çözdük.

Her şey adalet yürüyüşüyle başladı. Adalet, huzur, hak istedik. Bütün dünyaya sesimizi duyurduk.

Bütün engelleri hep birlikte aştık. Emin olun bir demokrasi destanı yazdık. Her türlü maskeye, kullandıkları bütün devletin imkanlarına rağmen.

Demokrasi kararlılığımızı bütün dünyaya bildireceğiz ve bildirdik de demokrasi destanının yazılmasında CHP’nin bütün örgütlerine yürekten şükranlarımı sunuyorum.

Meydan meydan gezen millet ittifakının en önemli aktörü olan iyi partinin genel başkanına milletvekillerine yürekten teşekkür ediyorum. Millet ittifakında yer alamamakla birlikte AK Parti’li, MHP’li, HDP’li, SP’li kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum…

Ekrem İmamoğlu’nun hakkı ikinci kez teslim edilecek. Her belediye başkanına da nasip olmaz. İki kez arka arkaya İBB Başkanlığına seçilmek de her kula nasip olmaz. CHP artık 82 milyonun partisidir. Kimseyi kimliğinden inancından yaşam biçiminden dolayı eleştirmeyecektir.

TARAFSIZ HABER AJANSI