CHP Sözcüsü Öztrak, ekonomideki sorunların giderilmesi gerektiğini vurguladı, “Yapay gündemleri bırakıp ekonomiye dönme zamanı geldi. yönetimi artık silkelenip kendisine gelmeli. Ekonomik ve Sosyal Konsey bir an önce toplanmalı. 5 yıllık kalkınma planı bir an önce yasalaşmalı” dedi. Öztrak, erken seçim ile ilgili de, “Türkiye gerçekten seçimlerden yorulmuştur. Gerçekten seçimsiz 4 yıl önemli bir fırsattır. Herkes kendi işine odaklanmalıdır” diye konuştu.

İstanbul seçimini değerlendiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Sandıkları boş bırakmayan her bir vatandaşımıza ve gönüllülerimize en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek, sözlerine başladı, Sayın bütün İstanbul’un başkanı olmuştur. Bu seçimin kazananı İstanbul’un vicdanıdır” dedi.

FATURAYI MİLLET ÖDÜYOR

Ekonomideki sıkıntıya dikkat çeken Öztrak, “Genel Başkanımız krizden çıkmak için 13 maddeyi paylaştı. Yedi paket açıkladılar. Ama kulak asmadılar. Kan kaybeden ekonomiye aspirin tedavisi uygulandı. Dengelendik, dengeleniyoruz dediler, krizin bu defa da teğet geçeceğini zannettiler. Bu yanılgının faturasını milletçe ödüyoruz” dedi.

5 YILLIK KALKINMA PLANI BİR AN ÖNCE YASALAŞMALI

Öztrak, şunları söyledi: “İstanbul seçimi artık geride kaldığına göre memleket yönetimini, aile şirket yönetimi ile karıştırma dönemi bitmiştir. Yapay gündemleri bırakıp ekonomiye dönme zamanı geldi. Saray yönetimi artık silkelenip kendisine gelmeli. Ekonomik ve Sosyal Konsey bir an önce toplanmalı. 5 yıllık kalkınma planı bir an önce yasalaşmalı. Alınacak önlemler ithalat yerine üretimi, borç yerine kazancı önceleyen programın parçası olmalıdır.  Vatandaşların sandıkta verdiği mesaj çerçevesinde demokrasi ve hukuk anlayışı güçlenmeli. Gerginlikler azaltılmalı”.

TÜRKİYE SEÇİMLERDEN YORULMUŞTUR

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Öztrak, erken seçimin CHP’nin gündeminde olup olmadığı sorulduğunda “Biraz önce de söyledim Türkiye gerçekten seçimlerden yorulmuştur. Milletimize verilen sözler vardır. Erken seçimi düşünmek yerine bu sözlerin yerine getirilmesine öncelik verilmelidir. Gerçekten seçimsiz 4 yıl önemli bir fırsattır. Herkes kendi işine odaklanmalıdır. Belediyeler belediye işlerine yoğunlaşmalı, hükümet de asıl işine yoğunlaşmalıdır” dedi.