Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li Ekrem ’nun resmi olmayan kesin sonuçlara göre kazandığı İstanbul Büyükşehir Başkanlığı seçimi sonuçlarına ilişkin Twitter’dan bir mesaj paylaştı.

AK Parti’li rakibi Binali ’a yaklaşık 800 bin oy fark atan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik eden Erdoğan “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul’umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyorum” diye yazdı.

“CUMHUR İTTİFAKININ İLKELERİ ÇERÇEVESİNDE…”

Erdoğan, bir diğer mesajında da “Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı’nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“TÜM İÇ VE DIŞ MESELELERE TİTİZLİKLE…”

Erdoğan, en son mesajında da “Bu ay sonu gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi, Çin ziyareti ve ardından Güney Avrupa ve Balkanlar Zirvesi başta olmak üzere, Türkiye’nin önündeki tüm iç ve dış meselelere, milli menfaatlerimiz doğrultusunda titizlikle eğilmeye devam edeceğiz” dedi.

Erdoğan, 2002’de AK Parti iktidar olduğundan beri ilk kez bir seçim sonrasında kamera karşısına çıkmadı…