Grup Başkanvekili , ’da yapılan seçimine ilişkin, “Çıkan tablodan herkesin alacağı dersler var, kazanan da kaybeden de mutlaka aynaya bakacak, daha iyi nasıl olabilir, nerede hata yaptık, gelecek seçimlerde neler yaparız diye bunu değerlendirecekler” dedi.

TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA 

Genel Kurulu’nda konuşan Bülent Turan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Turan, “Öncelikle ben tüm katılan vatandaşlarımızı, kampanyaya destek olan partilerimizi ve kazanan Sayın Başkanı tebrik ediyorum. Türkiye demokrasisi adına güzel bir örnekti, güzel bir kampanyaydı. Zaman zaman gelgitler oldu, ithamlar oldu, ancak yasal süreç işledi ve itiraz süreçlerinin sonunda kurumların verdiği karara bağlı olarak yenilendi. Çıkan tablodan herkesin alacağı dersler var, kazanan da kaybeden de mutlaka aynaya bakacak, daha iyi nasıl olabilir, nerede hata yaptık, gelecek seçimlerde neler yaparız diye bunu değerlendirecekler. Biz milletle beraber yürümekten keyif alan, onur duyan on yedi yıldan beri tüm siyasal teorileri yerle bir ederek başarıdan başarıya koşan bir ekibiz. Ben tekrar bu demokratik olgunluğu gösteren tüm partilerimizi kutluyorum, tekrar Sayın Başkanı kutluyorum” diye konuştu

’Lİ ÖZEL: 806 BİN TANE FARKI YİYİNCE ADAYIN İSMİNİ ÖĞRENDİLER

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de, “31 Marttan bugüne kadar adayımızın ismini söylemeyenler, 806 bin tane farkı yiyince adayın ismini öğrendiler, tebrik etmeyi öğrendiler” dedi.